Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Türkiye'ye gönderilecek Patriotlar tanıtıldı

Almanya'dan Türkiye'ye gönderilecek 2 Patriot sisteminin 1 Şubat gibi Türkiye'de konuşlandırılmasının planlandığı bildirildi.

1/10

Türkiye'nin NATO'dan talep ettiği Patriot hava savunma sistemi Almanya'nın Mecklenburg Vorpommern eyaletine bağlı Bad Sülze kenti yakınlarındaki askeri tesislerde medyaya tanıtıldı.

2/10

Burada yerli ve yabancı gazetecilere Patriot hava savunma sistemi üzerine bir brifing verildi.

3/10

Türkiye'deki Alman askerlerinin komutanlığını üstlenecek olan Albay Marcus Ellermann, brifingte yaptığı açıklamada 2-9 Ocak tarihleri arasında 2 Patriot sisteminin Almanya'dan gemiye yükleneceğini ve 1 Şubat gibi Türkiye'de konuşlandırılmasının planlandığını belirtti.

4/10

Bir grup Alman askerinin şu anda Türkiye'de görüşmelerde bulunduğunu ifade eden Ellermann, Patriotların komutasının, konuşlandırıldıktan sonra NATO'ya devredileceğini kaydetti.

5/10

Ellermann, Kahramanmaraş'ın kendileri açısından öne çıktığını dile getirdi.

6/10

Toplantıda, Patriot sisteminin nasıl çalıştığı konusunda uygulama da yapıldı.

7/10

Brifingte verilen bilgiye göre Patriot hava savunma siteminde radar, komuta aracı ateşleme merkezi ile roket rampası bulunuyor.

8/10

Patriotlar aynı anda havada 50 hedefi gözetleyip etkisiz hale getirebiliyor. Dost ve düşman tanımı yapabilen Patriotlarda ayrıca modern uydu sistemi de yer alıyor.

9/10

Türkiye'ye gönderilen Patriotların bir tanesinin pac 2 diğerinin ise pac 3 olduğu ifade edildi.

10/10