Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Üçüncü Havalimanı inşaatı havadan görüntülendi

Fotoğraf kaynak: İHA 29 Ekim’de açılması planlanan 3’üncü Havalimanı’nda devam eden çalışmalardaki son durum havadan görüntülendi.

1/10

Tamamlandığında 200 milyonu aşan yıllık yolcu kapasitesine sahip olması beklenen havalimanındaki çalışmalar ise 29 Ekim’de açılmak üzere tüm hızıyla sürdürülüyor.

2/10

Üçüncü Havalimanı’nın çalışmalarında büyük mesafe kat edilirken, ilk etabın bitmesiyle 90 milyon yolcu kapasitesiyle hizmet verecek.

3/10

Havadan çekilen görüntülerde yapımına devam edildiği görülen yardımcı kule tamamlandığında 2’inci fazda faaliyet gösteren 3 ve 4 nolu pistlerin uçuş trafiğini desteklemek üzere kullanılacak.

4/10

3’üncü havalimanının ana kulesi olan Lale figürlü tasarımı ile 2016 Mimarlık ödülüne layık görülen kuleye yardım etmek amacıyla havalimanında 2. yardımcı kule olacak.

5/10

3’üncü Havalimanı’na ’Lale’ figüründen esinlenerek inşa edilen ’Hava Trafik Kontrol Kulesi”nde üst katların camlarının tamamlandığı görüldü. İşçilerin metrelerce yükselikteki kulede çalışmalarına devam ettiği de havadan çekilen görüntülerle gözler önüne serildi.

6/10

3’üncü havalimanında ayrıca Türkiye’de ilk defa bir havalimanına inşa edilen Meteoroloji Kulesi yer alacak.

7/10

Kule, meteorolojik teknik cihazların verilerini hava raporlarında kullanacakları gibi, aynı zamanda da yeni havalimanında bulunan pistleri gözle görerek de gözlem ve tahmin yapabilecek.

8/10

Dünyanın en büyük havalimanlarından biri olması planlanan 3’üncü havalimanının tüm fazları tamamlandığında 200 milyonu aşan yıllık yolcu kapasitesine sahip olması bekleniyor.

9/10

Dev proje tamamlandığında bu şekilde bir görüntüye kavuşulacak.

10/10