Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Ucuza tatil yapılabilecek ülkeler

Yaz sezosunun açılmasıyla birlikte tatil planları da yapılmaya başlandı.

1/14

Yaz için kimileri bir plaj düşlerken, kimileri de kültür gezileri yapmak istiyor.

2/14

Bütçelere göre gidilebilecek yerler ayarlanırken, en çok merak edilenlerden biri de ucuza yapılabilecek yurt dışı gezileri oluyor. Bu listede, ucuza gidebileceğiniz tatil yerleri bulunuyor.

3/14

UKRAYNA - Yeni kimlik kartlarıyla pasaportsuz gidebileceğiniz Ukrayna'da uygun fiyatlara tatil yapılabilir.

4/14

ARNAVUTLUK - Pasaportla vizesiz ziyaret edilen Arnavutluk, Osmanlı esintilerine sahip olmasının yanında oldukça turistik bir ülke.

5/14

BULGARİSTAN - İstanbul'dan arabayla bile ulaşım sağlanabilen komşu ülke Bulgaristan'da da uygun fiyatlara bir tatil yapmam mümkün.

6/14

SIRBİSTAN - Vizesiz gidilebilen Sırbistan, ucuz olmasının yanında kültürüyle de oldukça zengin bir ülke.

7/14

MAKEDONYA - Balkanlar'a bir gezi düzenlemek istiyorsanız yoğun tarihiyle Makedonya hem cebinize hem de gözünüze hitap edecek bir ülke.

8/14

GÜRCİSTAN - Yine tarihi ve doğasıyla görenleri büyüleyen ve vizesiz gidilebilen Gürcistan'ın en çok arabayla gezilmesi tavsiye ediliyor.

9/14

PAKİSTAN - Türkiye'yi kardeş olarak gören ve dünyanın en ucuz ülkeleri arasında yer alan Pakistan'da uygun fiyata bir kültür gezisi yapmak mümkün.

10/14

TAYLAND - Türk turistler için vize zorunluluğu olmayan ve Asya kültürünü iliklerinize kadar hissedebileceğiniz Taylan'da fiyatlar da oldukça uygun.

11/14

HİNDİSTAN - Vize alması oldukça kolay olan Hindistan'da uzun süreli tatiller dahi uygun fiyatlara mal olabiliyor.

12/14

SRİ LANKA - 5 TL'ye konaklayabileceğiniz otelleri ve günlük 50 TL'ye geçirebileceğiniz günleri olan Sri Lanka, adeta yer yüzündeki cennet. Doğal güzellikleriyle büyüleyen Sri Lanka, Türk turistler için oldukça uygun bir ülke.

13/14

FİLİPİNLER - Dalış merkezleri ve berrak sularıyla plaj sevgisi ağır basanlar için önerilebilecek olan Filipinler'de de ucuz tatil ön plana çıkıyor.

14/14