Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Ünlü sanatçılar patron oldular

Türkiye'de kimi sanatçılar gelecek garantisi, kimileri hayallerini gerçekleştirmek, kimileri ise daha çok para kazanmak için ticarete atılıyor. Bu durumda da, hayranı olunan sanatçıların bir anda müşterisi de olunabiliyor... İşte bu sanatçılardan bazıları...

1/16

Cem Yılmaz: Kardeşi Can Yılmaz ile birlikte 100 bin lira sermayeli CMYLMZ Fikir Sanat Film Yapım adlı bir şirketi bulunuyor.

2/16

Tuba Büyüküstün: 'İstron Elektronik Teknolojileri' adlı bir şirketi olan oyuncu, bir saç telinden TIR'a kadar çok çeşitli ağırlıkları tartan hassas teraziler, tartılar, basküller ve kantarları satışa sunuyor.

3/16

Tamer Karadağlı: Sanatçının TST Gıda ve Su Sanayi adlı bir şirketi var. Karadağlı ayrıca, Türk Patent Ensitüsü'nden su sektöründe kullanılmak üzere 'Suna' ve 'Artı' markalarını koruma altına aldırdı. Karadağlı'nın ortakları ise Ali Tirkeş (Unilever ve Goodyear pazarlamada çalışmış biri) ve Ufuk Tezer (Yaşar Holding eski CFO'su)...

4/16

Nükhet Duru: New Cat (Yeni Kedi) markasını tescil ettirmek üzere Türk Patent Enstitüsü'ne başvurdu. Bir süre önce kıyafet tasarlamaya başlayan Nükhet Duru, yeni bir koleksiyon hazırlayarak hazırgiyim sektörüne girdi. Duru, Nükhet isminin okunuşuna en yakın İngilizce isim olan New Cat'i kendine marka olarak seçti.

5/16

Oktay Kaynarca: Son dönemdeki dizileriyle adından söz ettiren Kaynarca'nın oto yıkama dükkanları var.

6/16

Ebru Gündeş: Sanatçı, ağabeyi Cengiz Kumartaşlı ile 'Güntaş Tarım Hayvancılık' firması çatısı altında büyükbaş hayvan yetiştirip, süt üretiyor.

7/16

Seray Sever: Kozmetikçi Tekin Acar'la ortaklık yaptı. Sanatçı, Brad Pitt gibi müşterileriyle tanınan ABD'li lüks kişisel bakım ürünleri üreticisi Kiehl's markasının zincirini kurdu.

8/16

Muazzez Ersoy: Türk Sanat Müziği'nin önemli sesi Ersoy, büyük bir kebap restoranı işletiyor.

9/16

Mustafa Sandal: Pop müziğin sevilen ismi Mustafa Sandal'ın 'Fikiron Sağlık Ürünleri' adlı bir şirketi var.

10/16

Emrah: Namı diğer küçük Emrah, 1984 yılında çıkardığı bir kasetle, hayatımıza girdi. Küçük Emrah büyüyene kadar kazandığı parayı ev arsa alarak yani gayrimenkule yatırarak değerlendirdi. Ayrıca Fulya Polat Residence'ın alt katında bulunan spor salonunu işletiyor. Emrah ticarete yatırım için ancak daha da önemlisi hayalini gerçekleştirmek istediği için girdiğini söylüyor.

11/16

İbrahim Tatlıses: Bir konserinden yaklaşık 50 bin dolar kazanan, vergi verenler listesinde üst sıralarda olan İbrahim Tatlıses'in 15'in üzerinde şirketi var. İlk olarak Tatlıses Turizm adlı bir otobüs şirketiyle ticarete atılan İbrahim Tatlıses daha sonra kebapçılığa, oradan da otel işletmeciliğine geçti. Bugün sanatçı özel uçak şirketi Tatlıses Air dışında, Kuzey Irak'ta "Tatlıses Sitesi" inşaatı, Tatlıses Prodüksiyon, Tatlıses TV ve By Tatlıses isimli bir gömlek markasının da sahibi.

12/16

Şahan Gökbakar: Recep İvedik karakterinin yaratıcısı ünlü oyuncu Şahan Gökbakar'ın yönetmen kardeşi Togan Gökbakar'la ortak kurduğu 'Çamaşırhane' adında yapım şirketi var. Togan Gökbakar, Çamaşırhane'yi yapımcılık işleri için hazırladıklarını söylerken, 'Çamaşırhane Film'in yüzde 70'i Şahan Gökbakar'ın, kalanı da Togan Gökbakar'ın. 'Çamaşırhane' şirketi, sinema filmlerinden televizyon dizilerine, çizgi filmlerden belgesellere kadar tüm yapımcılık işleriyle uğraşıyor. DVD, internet sitesi gibi işler de yapıyor.

13/16

Erol Evgin: Türk pop müziğinin ünlü ismi Erol Evgin müteahhitlik yapıyor. Kendisinin de üye olduğu MÜYAP üyelerini ev sahibi yapmak için kolları sıvayan Erol Evgin, yaklaşık 150 üyeyi villa sahibi yapmak istiyor. Aynı zamanda Popüler Müzik Sanatı Vakfı (POP-SAV) Onursal Başkanı da olan Evgin sanatçı arkadaşlarını tek çatı altında toplamayı başarırsa en az 4 bin konutluk bir projenin altına imza atmış olacak. Çünkü, arsalardan biri 4 bin, diğeri de 5 bin konut yapılabilecek şekilde planlanmış durumda.

14/16

Nuri Sesigüzel-Ali Kocatepe: Ünlü türkücü Nuri Sesigüzel ile pop müzik bestecisi ve şarkıcısı Ali Kocatepe ortak. Golden Bridge (Altın Köprü) adlı bir şirketi olan ortaklar, organizatörlük yapıyor. Şirketin bir diğer ortağı ise Moldova uyruklu fotoğraf sanatçısı Diana Kalkanoğlu...

15/16

Demet Evgar: Müzik yapımcılığı yapıyor. 'Yahşi Batı' filminde canlandırdığı Suzan Van Dyke karakteriyle gündemde olan ünlü oyuncu kardeşi Yiğit Evgar'la birlikte 'M.A.P.' adlı bir yapımcılık şirketi kurdu.

16/16