Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Ünlülerin az bilinen okul anıları

Ünlüler okul yıllarında yaşadığı ilginç anılarını itiraf ettiler...

1/20

Çoğu hayranının bilmediği ünlü isimlerin okul anıları..

2/20

Doğa Rutkay "Çok güzel ve disiplinli bir okulda okumuştum. Ama okulun kıyafet disiplinine hiç uymazdım. Örneğin okul formasında gömlek pembeyse, ben sarı giyerdim. Bir gün sırf bu nedenle kayıp eşya odasında tüm gün boyunca bekletilmiştim."

3/20

Merve Sevi "Lise son sınıftayken, okul çıkışında kapıya biri tarafından benim adıma bir çiçek bırakılmıştı. Müdürümüz çok kızmıştı. Okuldan atılıyordum. Bunu unutamam."

4/20

Ebru Cündübeyoğlu "İlkokulda arkadaşım 'Çok ödev yapmışsın' dedi. Ben de fazla yaptığım ödevleri sildim. Sonra bir baktım ödevlerini saklamış. O gün bugündür, kimsenin söylediği lafla hareket etmem."

5/20

Emrah "Küçük yaşlarda şöhret olduğum halde ilkokul 1 ve 2. sınıftayken okul tatillerinde veya sömestr tatilinde gazete satardım. Çünkü kendime bir bisiklet almak istiyordum."

6/20

Sezen Aksu "Fen öğretmeni Şehriban Hanım ile matematik öğretmeni Sami Bey’in kızıyım ben. Hayatım iki öğretmenle başladığı için olsa gerek, öğretmenlerin yeri bende çok başkadır. Ama okul yıllarında çok haylaz olduğumu söyleyebilirim. Zaten ziraat okurken, ikinci sınıfta bıraktım, müziğe devam ettim. Çok güzel yıllardı onlar."

7/20

Bergüzar Korel "Konservatuvar ikinci sınıftayken oyunun başlamasına bir dakika kala perdenin arkasındaki ipe takıldım. O koca ip koptu ve sahneye düştüm. Seyirciler çok gülmüştü."

8/20

Mahsun Kırmızıgül "Aslen Bingöllüyüm. Annem ve babam ayrıldıktan sonra annem ve kardeşlerimle beraber Diyarbakır’da yaşadım. İlk ve orta dereceli okulları da bu şehirde tamamladım. İlkokul yıllarında sesimi ilk keşfeden kişi öğretmenim oldu. Müzik derslerinde bana türkü söyletirdi. ‘Sen ilerde ünlü bir ses sanatçısı olacaksın’ derdi."

9/20

Yonca Evcimik "Lisedeyken Fenerbahçe’de oturuyorduk. Okulum Taksim’deydi. Otobüste hep okul arkadaşlarımla şakalaşırdık, herkesi rahatsız ederdik. Bir gün yine otobüste fazla gürültü yapınca bizi kolumuzdan tutup yarı yolda aşağı atmışlardı."

10/20

Kerem Alışık "Yatılı okulda arkadaşlarla kavga etmiştik. Müdür eve gitmemi yasaklamıştı. Babam okula gelince çıkacağım ümidiyle hazırlanmaya başladım. Sonra öğrendim ki babam müdüre, 'Cezalandırın ve eve göndermeyin' demiş."

11/20

Müjde Ar “Fatih Kız Lisesi’nde okudum. Çok başarılı bir öğrenciydim. 9 aldığımda, kağıdımın 10’luk olduğuna inanıp, öğretmenle kavga ederdim. O yıllarda aynaya fazla bakmazdım ve arkadaşlarım yapsa da, ben kaşlarımı almazdım. Bir gün beden eğitimi öğretmenimiz, ‘Kaşlarını neden alıyorsun?’ diye tutturdu. Ertesi gün protesto etmek için kaşlarımı jiletle kazıyıp gittim okula. Deli unvanım buradan geliyor."

12/20

Uğur Yücel "Kuzguncuk İlkokulu’ndan sonra, Beylerbeyi Ortaokulu ve Kadıköy Akşam Ticaret Lisesi’ne gittim. Eğitim dönemi unutulmuyor, askerlik anıları gibi... Kanlıca’da ilkokulu okurken, öğretmenim babama ‘Bu çocuk dahi’ demiş. Sonra babam bana basit bir problem sordu, bilemedim. Öğretmenimle kavga ettiğini hatırlıyorum!"

13/20

Tuğba Özay "Ortaokul ve lisedeyken ailece tatil yapardık. Bizim Bodrum’da yazlığımız vardı. Ortaokul zamanıydı. İki ay boyunca yazlıkta kaldıktan sonra İstanbul’a dönmemiz gerekiyordu, okullar açılacaktı çünkü. Ben Bodrum’dan dönmek istemedim. Yolda ağlamaya başladım, susmak bilmedim. Sonra babam yolu yarıladığımız halde Bodrum’a geri döndük ve 2-3 gün daha tatilimize devam ettik."

14/20

Seda Sayan "Çemberlitaş Kız Lisesi’nde okurken sahne çalışmalarına başladım. Tabii gece sahne çalışmaları, gündüz okul yürümedi. Benim şarkıcı olduğum ortaya çıkınca da müdür yanına çağırdı ve ‘Ya okul, ya sahne’ dedi. Ben sahneyi seçtim!"

15/20

Ali Sunal "Üniforma olarak, her zaman kurallara uyar, ancak saç kesimi konusunda her pazartesi uyarı alırdım. Okula ilk başladığımda tombulca bir çocuktum, daha sonra yavaş yavaş şekle girdim.

16/20

Komik, biraz yaramaz, tehlikelere karşı su tabancası taşıyan, sınavlarda bilemediği sorunların yanıtları için arkadaşlarıyla yardımlaşan, konuları, sınavdan önceki akşam arkadaşlarından dinleyerek anlamaya çalışan, öğretmenlerine ve okuluna aşırı derecede bağlı, vaktinin çoğunu spor ve tiyatro salonlarında geçiren bir öğrenciydim.

17/20

En sevdiğim dersler, spor ve dramaydı. Sevdiğim halde bir türlü beceremediğim dersler ise matematik, geometri ve resimdi. Flüt çalmayı bir türlü başaramadım."

18/20

19/20