Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Ünlülerin bilinmeyen okul anıları

Ünlüler bilinmeyen okul anılarını anlattı.... Müjde Ar "Kaşlarımı jiletle kazıdım" “Fatih Kız Lisesi’nde okudum. Çok başarılı bir öğrenciydim. 9 aldığımda, kağıdımın 10’luk olduğuna inanıp, öğretmenle kavga ederdim. O yıllarda aynaya fazla bakmazdım ve arkadaşlarım yapsa da, ben kaşlarımı almazdım.

1/18

Bir gün beden eğitimi öğretmenimiz, ‘Kaşlarını neden alıyorsun?’ diye tutturdu. Ertesi gün protesto etmek için kaşlarımı jiletle kazıyıp gittim okula. Deli unvanım buradan geliyor"

2/18

Seda Sayan "Ben sahneyi seçtim Çemberlitaş Kız Lisesi'nde okurken sahne çalışmalarına başladım.tabi gece sahne çalışmaları, gündüz okul yürümedi.

3/18

Benim şarkıcı olduğum ortaya çıkınca okul müdürü yanına çağırdı ya okul ya sahne dedi. Ben sahneyi seçtim...

4/18

Bergüzar Korel "Sahneye düştüm" Konservatuar ikinci sınıftayken oyunun başlamasına bir dakika kala perdenin arkasındaki ipe takıldım.O koca ip koptu ve sahneye düştüm.Seyirciler çok gülmüştü.

5/18

Yonca Evcimik "Otobüsten atıldık" Lisedeyken Fenerbahçe'de oturuyorduk.Okulum Taksim'deydi.Otobüste hep okul arkadaşlarımızla şakalaşırdık, herkesi rahatsız ederdik. Bir gün yine otobüsteyiz fazla gürültü yapınca bizi kolumuzdan tutup yarı yolda indirdiler...

6/18

Sezen Aksu "Çok haylaz olduğumu söyleyebilirim" "Fen öğretmeni Şehriban Hanım ile matematik öğretmeni Smi Bey'in kızıyım ben.

7/18

Hayatım iki öğretmenle başladığı için olsa gerek, öğretmenlerin yeri bende çok başkadır.Ama okul yıllarında çok haylaz olduğumu söyleyebilirim.Zaten ziraat okurken, ikinci sınıfta bıraktım, müziğe devam ettim.Çok güzel yılardı onlar..."

8/18

Merve Sevi "Okuldan atılıyordum" "Lise son sınıftayken, okul çıkışında kapıya biri tarafından benim adıma bir çiçek bırakılmıştı. müdürümüz çok kızmıştı. okuldan atılıyordum. bunu unutamam."

9/18

Uğur Yücel: "Bu çocuk dahi" "Kuzguncuk ilkokulu’ndan sonra, beylerbeyi ortaokulu ve kadıköy akşam ticaret lisesi’ne gittim. eğitim dönemi unutulmuyor, askerlik anıları gibi...

10/18

Kanlıca’da ilkokulu okurken, öğretmenim babama ‘bu çocuk dahi’ demiş. sonra babam bana basit bir problem sordu, bilemedim. öğretmenimle kavga ettiğini hatırlıyorum!”

11/18

İpek Tuzcuoğlu: "Çok sakardım" "Ben çok sakardım ve okulda sürekli yere düşerdim. bir gün zil çaldı, sınıfa koşarken bir arkadaşım beni itti ve demir parmaklıkların üzerine düşmüştüm. her tarafım kan içinde kalmıştı.

12/18

O günü unutamam, çok canım acımıştı. bir de aşıdan çok korkardım, sürekli kaçardım. öğretmenlerimden bu yüzden çok azar işitmişimdir."

13/18

Ali Poyrazoğlu: "Dayak yiyordum" "çok yaramazdım. öğretmenimiz karnemizi her gün imzalamazsa, yaramazlık yaptığım anlamına geliyordu. imzalamadığı günler eve gittiğimde dayak yiyordum."

14/18

Ebru Cündübeyoğlu: "Fazla yaptığım ödevleri sildim" "İlkokulda arkadaşım 'çok ödev yapmışsın' dedi. ben de fazla yaptığım ödevleri sildim. sonra bir baktım ödevlerini saklamış. o gün bugündür, kimsenin söylediği lafla hareket etmem. "

15/18

Nükhet Duru: "Matematik öğretmenine yakalandım" “Kandilli Kız Lisesi’nde okudum. çok güzel bir grubumuz vardı.

16/18

özellikle bahar aylarında okulu kırıp boğaz’da gezmelere giderdik. bir gün matematik öğretmenimiz bizi yakalamıştı ve ‘bir daha bu hatayı yapmazsanız sizi affederim’ diyerek kimselere bir şey söylememişti!”

17/18

"Bir ay tenefüse çıkmadım" "İlkokul birinci sınıfta törende şiir okuyacaktım. günlerce çalıştım ve şiiri ezberledim. o sıralarda babam, istanbul dışındaydı ama törene geldi. babamı görünce her şeyi unuttum. çok utanmıştım ve bir ay teneffüse çıkmamıştım."

18/18