Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Ünlülerin karıştığı büyük skandallar

Gösteri dünyasında skandalların ardı arkası kesilmiyor... İşte son 20 yılda Türkiye'de ve dünyada magazin dünyasına damgasını vuran skandallar.

1/91

Takvimler 2001 yılının ocak ayını gösteriyordu... Önce podyumlarda sonra da sinemada adını duyuran genç kadının iddiaları , kelimenin tam anlamıyla gündeme bomba gibi düştü: "Silah zoruyla kaçırıldım ve tecavüze uğradım."

2/91

Bu iddianın sahibi önce podyumlarda "Bayan Kalça" olarak ünlenen sonra da sinemaya geçiş yapan ve başarısını burada da sürdüren Sevtap Parman'dı.

3/91

Üstelik Parman'ın tüm bu iddiaları magazin basınında değil ülkenin o dönemde çok izlenen TV kanallarından birinin ana haber bülteninde yer alıyordu.

4/91

Üstelik tüm bu olayların meydana geldiği dönemde Parman 3 yıllık evliydi.

5/91

Parman'ın öne sürdüğüne göre olaylar şöyle gelişti: Kick boks'çu olan Alper Kuyumcu kendisini telefonla arayıp :"Alanya'da evimiz var, anne tarafım da Alanyalı. Siz bizim tatil köyümüze gelmiştiniz. Kocanız ve sizinle tanışmıştım, size inanılmaz hayranım. Alanya'daki evinizi satmak istediğinizi öğrendim. Sizinle görüşmek istiyorum’’ dediğini anlattı.

6/91

Parman bunun üzerine Kuyumcu'nun iyi niyetine inandığını ve kendisini davet ettiğini söyledi.

7/91

Parman, Kuyumcu'nun, evine geldikten sonra aralarında geçen konuşmaları ise şöyle anlattı:

8/91

"Yarım saat bana dil döktükten sonra kendisinin bana karşı inanılmaz cinsel istekleri olduğunu söyledi. Kendisine ‘Ben senden 10 yaş büyük bir insanım. Şu anda halen evliyim, başka bir erkekle asla birlikte olamam. Hem de seninle birlikte olma gibi bir düşüncem yok. Bunları unut, ben senin niyetini anladım' dedim.

9/91

Parman'ın iddiasına göre bu cümlenin ardından Kuyumcu, nezaketi bir yana bıraktı ve silahla tehdit ederek " Şimdi senin ayaklarına silahı sıkarım, hiçbir şey belli etmeden benle kalacaksın. Artık sen benimle birliktesin. Bağırdığın an, buradaki bütün insanları öldürürüm' dedi.

10/91

Parman'ın iddiasına göre ikili Kuyumcu'nun anne ve babasıyla birlikte yaşadığı eve gittiler. Orada da Kuyumcu Parman'ı ailesine "Gelininizi getirdim" diyerek tanıştırdı.

11/91

Oysa olayın Kuyumcu cephesinden anlatımı Parman 'ınkinden çok farklıydı.

12/91

Onun iddiasına göre ise ikili 1999 yılının yaz mevsiminde tanışmıştı.

13/91

Parman evli olmasına rağmen Antalya- Alanya karayolu üzerindeki bir tatil köyünde sık sık Kuyumcu'yla buluşuyordu.

14/91

Üstelik Kuyumcu'nun iddiasına göre Parman kendisini Kızıltoprak'taki evine de götürmüştü. Sonra da ikili yeni yılı Hilton Oteli'nde birlikte karşılayıp burada iki gün kalmıştı.

15/91

Üstelik Kuyumcu'nun iddiasına göre Parman kendisini Kızıltoprak'taki evine de götürmüştü. Sonra da ikili yeni yılı Hilton Oteli'nde birlikte karşılayıp burada iki gün kalmıştı.

16/91

Olay kelimenin tam anlamıyla bir skandaldı.. Bu arada ortalıkta Sevtap Parman'ın yeni bir albüm çıkardığı ve reklam için bu yola başvurduğu iddiaları ortaya atıldı.

17/91

Zaten Sevtap Parman da bir süre sonra başına gelen olayla ilgili olarak "Taciz vardı, tecavüz vardı ama aşk da vardı. Ben sadece aşkı söylemedim" diye olayın daha da içinden çıkılmaz bir hale getirdi.

18/91

Parman "Katıldığı canlı yayında aşkımı söylemedim. Çünkü biz sanat dünyasının kadınları için herkes 'bunlar rahat kadın' diye düşünür. Böyle zannedilmiyim diye aşkımı gizledim" diye konuştu.

19/91

1980'li yıllarda önce podyumda inanılmaz hızlı bir biçimde şöhrete kavuşan sonra da sinemaya adım atan Parman 1990'ların sonuna geldiğinde artık eski şöhretine yavaş yavaş veda etmek üzereydi. Evlenmişti ama evliliği de iyi gitmemişti. Belki de yeniden şöhretli günlerine dönebilmek için böyle bir yöntem denedi.

20/91

Ama bu onun bir an için gündeme gelmesini sağladı. Sonradan bir çok kişi Parman'ı reklam yapmakla suçladı. Sebebi ne olursa olsun bu olay son 10 yılın en büyük skandallarından biri olarak tarihe geçti.

21/91

Motivasyon mesajları pahalıya patladı. Yine 2000'lerin başıydı... Türk sinemasının efsane aktörlerinden Kadir İnanır. TV'lerde ilgiyle izlenen bir dizide başrol oynuyordu.

22/91

Derman Bey adlı bu dizide İnanır'a aralarında Buket Saygı'nın da bulunduğu genç kuşak mankenler eşlik ediyordu.

23/91

Başlarda her şey yolunda gidiyordu.

24/91

Ta ki Saygı'nın "Kadir İnanır beni cep telefonu mesajlarıyla taciz etti" iddiasına kadar.

25/91

Olayın ortaya çıkmasından sonra İnanır, mesajların taciz içermediğini tam tersine oyuncularını motive etmek için gönderildiğini ileri sürdü.

26/91

Bu sırada olaya Buket Saygı'nın o

27/91

İnanır, Erişçi'nin kendisine küfür ettiğini ileri sürünce zaten mahkemelik olan "motivasyon mesajı" davası daha da içinden çıkılmaz bir hal aldı.

28/91

Bu arada dava sırasında çok tartışılan bir olay daha yaşandı.

29/91

İnanır'ın avukatı, Buket Saygı'nın defilede çekilen fotoğraflarını mahkemeye delil olarak sundu.

30/91

Avukat "Saygı, Türk aile yapısına uygun olmayan giysiler giyiyor" deyince 'motivasyon davası' iyice cadı kazanına döndü. Daha sonra bir başka ilginç iddia geldi yine İnanır'ın avukatından: "Taciz iddialarından sonra Buket Saygı'nın mankenlik işleri açıldı. İnanır adını kullanarak kazanç elde etmeye çalışıyor."

31/91

Tüm bu tartışmalar ve iddialar da olay daha fazla büyüdü.

32/91

Elbette avukatın öne sürdüğü bu tezlere Buket Saygı'nın manken arkadaşları tepki gösterdi: "Biz kendimizi değil kıyafetleri sergiliyoruz. "

33/91

Motivasyon davası tam 6 yıl sürdü ve sonuca bağlandı

34/91

Dava sonucunda İnanır 150 bin liralık tazminat ödemeye mahkum edildi.

35/91

Bir çorbacının tuvaletinde seviştiği iddia edilmiş, görgü tanıkları Berna Arıcı ve Sibel Gökçe, içeriden gelen seslerin gerçek bir sevişme sesi olduğunu söylemişti. Olayın kahramanı Helin Avşar ise olayın tamamen hayal ürünü olduğunu söylemiş ve iddiada bulunanları mahkemeye vermişti.

36/91

Ak ve İpek'in evliliği çatırdamaya başladı. Olay magazin gündeminde uzun süre yer aldı.

37/91

Özel defile skandalı. Çağla Şıkel'in adı bir başka skandala da karıştı. Üstelik bu kez onunla birlikte iki manken arkadaşının da adı geçiyordu

38/91

Defileyi düzenleyenler ve mankenler önce olayı inkar edip sonra kabullenince skandalın boyutları daha da büyüdü. Sonunda manken ajansı sahibi ve eski Avrupa Güzeli Neşe Erberk bir açıklama yaptı: "Ortada hiçbir gariplik yok. Bu tür defileler yıllardır yapılan, standart, ticari bir olaydır."

39/91

Fena yakalandılar. Oyuncu Erkan Petekkaya, daha önce Kaya Çilingiroğlu’yla da ‘minder güreşi’ yaparken kameralara yakalanan Sinem Erülgen’la gece vakti Emirgan iskelesinde sobelenmişti.

40/91

Flaşlar patladığında ‘suça teşebbüs’ halindeydi. Petekkaya, iş öpüşme safhasında kaldığı için mi yoksa çocuğunun annesi olan eşine mahcup olacağı için mi bilinmez, çok sinirlenmiş ve gazetecilere saldırmıştı.

41/91

Tuvaletin penceresine sıkıştı. Hande Ataizi, 1999 yılında Bodrum'da gece kulubünde alkolü fazla kaçırıp, mekanın tuvalet penceresinden çıkmaya çalışmıştı. Burnundan estetik operasyon geçirdiği için fotoğraflarının çekilmesini istemediği için böyle bir yöntem izleyen Ataizi tuvalet penceresine sıkışmıştı.

42/91

Sinir krizi geçirince şemsiye ile saldırdı. Ünlü oyuncu bu yıl da kızdığı bir paparazziye şemsiyeyle vurarak gündeme oturmuştu.

43/91

Canlı yayında skandal deyince. Hande Ataizi bir başka skandalın ise kurbanı oldu... O skandalın kahramanı ise Sevda Demirel idi.

44/91

Hande Ataizi ve Cem Davran'ın sunduğu TV programında "Ne dedin sen" diyerek Ataizi'ni tokatlaması yıllarca unutulmadı.

45/91

Eski eşinin kızıyla evlendi. Gazeteci- yazar Refik Erduran da çok konuşulan bir evliliğe imzasını attı.

46/91

Erduran boşandığı 3'üncü eşinin kızıyla dünyaevine girdi ve ikiz bebek sahibi oldu.

47/91

Kocamı kardeşimle paylaştım. Gösteri dünyasında öyle sırlar var ki uzun süre saklı kalamıyor. Bunlardan biri de pop müziğinin en üretken isimlerinden biri olan Nazan Öncel'in yaşamındaki sırdı. Öncel, henüz bu kadar tanınmadığı yıllarda ablası Pınar'ın eşine aşık olmuş ve onunla evlenmişti.

48/91

Ablası yüzünden yuvası yıkılan kardeşi Pınar da onunla yıllar boyunca konuşmamıştı. İkinci evliliğini yapan ve Güvenel soyadını alan Pınar Hanım önce "kocamı kardeşimle paylaştım" açıklamasıyla gündem yaratmıştı.Eşini kız kardeşine kaptırdıktan sonra çocukluk arkadaşı Cihat Güvenel ile evlenen ve mutlu bir hayat süren Pınar Güvenel, Nazan Öncel’i affettiğini ve onunla barışmak istediğini söylemişti.

49/91

Uçakta bir hostesle sevişti. Avusturalya Havayolları Qantas’da çalışan hostes Lisa Robertson'ın itirafı kelimenin tam anlamıyla bütün dünyaya ayağa kaldırdı.

50/91

İngiliz aktör Ralph Fiennes bindiği uçağın tuvaletinde bir hostesle sevişmişti. Hostes, ilişki için Fiennes’a, ‘10 üzerinden 10’ vermiş, ünlü oyuncunun gördüğü en iyi aşık olduğunu söylemişti. Hostes Robertson ünlü aktörle daha sonra da birçok kez beraber olduklarını itiraf etmişti. Hostesin, bu itiraflarından sonra işine son verildi.

51/91

Benden ayrılamazsın dedi, evini bastı. Aysu Baceoğlu'nun evi ayrılmak istediği sevgilisi Murat Varol tarafından basıldı.

52/91

İddialara göre ayrılmak istemeyen Varol, Baceoğlu'nun annesiyle yaşadığı Etiler'deki evini bastı. Aysu da Sarıyer Savcılığı'na giderek eski aşkı hakkında şikayetçi oldu.

53/91

Aysun Kayacı da eski sevgilisinin evini bastı. Ünlü manken Aysun Kayacı'nın eski sevgilisinin evini basması magazin gündemine bomba gibi düşmüştü.

54/91

Kayacı eski sevgilisi Fatih Aksoy'un evinde Berrak Tüzünataç'ın olduğunu öğrenince kıskançlık krizine girdi.

55/91

O dönem magazin basınında yer alan haberlere göre bu şok baskın şöyle gelişti: Aysun Kayacı, kendisini arayan yakın bir arkadaşının söyledikleriyle kıskançlık krizine girdi. Aysun'u bu kadar çıldırtan ise telefon açan arkadaşının "Berrak Tüzünataç şu anda Fatih Aksoy'un evinde" sözü oldu. Bunun üzerine Aysun'da soluğu sevgilisinin evinde aldi. Söylenenlere göre içeri girip de Berrak'i gördügünde ise kıyameti kopardı. Aysun ağlama krizine girerken Berrak'ın da sinirleri epey bir bozulmuş.

56/91

Eski sevgilisinin evini bıçakla bastı. Bir ev basma olayı da Nurseli İdiz cephesinde yaşandı.

57/91

Bir dönem magazin basınında geniş yer tutan haberlere göre İdiz, kendisinden ayrılmak isteyen sevgilisi Levent Ulukut'un evini bastı. Hem de elinde kasap bıçağıyla.

58/91

İddialara göre sevgilisinin kapısına dayanan Nurseli İdiz, yarım saat boyunca kapının önünde bağırıp çağırdı. Ancak sevgilisi kapıyı açmayınca elindeki kasap bıçağını Ulukut'un kapısına saplayıp, binayı terk etti.

59/91

Sevgilisinin telefonlarına cevap vermeyince. Bir baskın olayının kahramanı da Cansu Dere...

60/91

Haberlere göre Nejat İşler ile gizli bir ilişki yaşayan Dere, ünlü aktör telefonlarına cevap vermeyince soluğu ünlü aktörün evinde aldı.Bu olayın ardından ikilinin ilişkisi de fazla uzun sürmedi.

61/91

Sevgilisini yatakta bastı. Bir sevgilinin başına gelecek en korkunç olaylardan birini Selin Denizli yaşadı.

62/91

Fatih Cesur ile ilişki yaşayan Denizli, işadamından ayrılınca oların evlenmesini bekleyen herkes şaşırmıştı. Ayrılığın nedeni ise kısa süre sonra ortaya çıkmıştı.

63/91

Olayın nedeni ihanetti. O dönemde çıkan haberlere göre olay şöyle gelişti: Sürpriz yapmak için sevgilisinin evine giden Selin Denizli, anahtarıyla sessizce kapıyı açar. Fatih Cesur’un uyuduğunu sanarak yatak odasına geçen Selin Denizli, hiç ummadığı bir manzarayla karşılaşır... Sevgilisini yatakta başka bir kadınla yakalayınca, gözyaşları içinde evi terk eder...

64/91

Olayın nedeni ihanetti. O dönemde çıkan haberlere göre olay şöyle gelişti: Sürpriz yapmak için sevgilisinin evine giden Selin Denizli, anahtarıyla sessizce kapıyı açar. Fatih Cesur’un uyuduğunu sanarak yatak odasına geçen Selin Denizli, hiç ummadığı bir manzarayla karşılaşır... Sevgilisini yatakta başka bir kadınla yakalayınca, gözyaşları içinde evi terk eder...

65/91

Balıkçıda yakalandı. Tuba Ünsal uğruna eşinden ayrıldığı Yalın'ı sosyetik güzelle yakalayınca ortalık birbirine girmişti.

66/91

Bu "baskın" olayı ise Yalın ve bir zamanlar evlenmeyi düşündüğü ancak ailesi istemediği için ayrıldığı eski sevgilisi Derin Mermerce ile gittiği bir balıkçıda yaşandı.

67/91

Sevgilisinin Mermerci ile yemek yediğini öğrenen Ünsal hemen olay yerine gitti. Öfke krizine giren Ünsal bir türlü sakinleştirilemedi. Mermerci ise olayın büyümemesi için mekanı terk etti. Zaten Yalın ile Ünsal'ın ilişkisi de fazla uzun sürmedi.

68/91

Eski aşkının evini bastı. İsmail Hacıoğlu'nu eski sevgilisi Ceyda Düvenci hakkında çıkan aşk dedikoduları çıldırtınca soluğu Düvenci'nin evinde aldı.

69/91

Ceyda Düvenci'ye her gün çiçekler gönderen, araya ortak arkadaşlarını sokan İsmail Hacıoğlu, sürekli "Hayır" yanıtı aldı. Pes etmemeye karar veren İsmail Hacıoğlu, geçtiğimiz günlerde aşırı alkollü bir şekilde Ceyda Düvenci'nin evine gitti.

70/91

Güzel oyuncu, gece yarısı evin önünde bağırıp çağıran İsmail'i polise şikayet etti. Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen İsmail, Ceyda'nın şikayetini geri alması üzerine serbest bırakıldı.

71/91

Grup seks itirafı. Ünlü manken Karolina Kurkova'nın itirafı da gündeme bomba gibi düştü.

72/91

Kurkova, Brad Pitt ile grup seks yaptığı, bu esnada kendisini liseli genç bir kız gibi hissettiği söylemişti. Olay, Brengelina çifti tarafından yalanlanmamıştı.

73/91

Bir erkeğe sarkıntılık etti. 1998 yılında erkekler tuvaletinde bir erkeğe sarkıntılık eden George Michael, uzun süre gündemde kalmıştı. Birlikte olmak istediği kişinin gizli polis çıkması sonucunda tutuklanan Michael, 800 dolar para cezasının yanı sıra, seksüel terapi almak zorunda bırakılmış ve olay sonrasında bir süre için sosyal görev yapmıştı.

74/91

Fahişeyle basıldı. Liz Hurley ile aşk yaşayan ünlü aktör Hugh Grant, 1995 yılında otomobilinde bir fahişeyle sevişirken paparazzilere yakalanmış, günlerce magazin basınının gündeminden düşmemişti.

75/91

Bunun üzerine biricik aşkı Liz Hurley tarafından terk edilen ünlü aktör yaptığnının affedilemez bir hata olduğunu itiraf etmiş, ancak sonucu değiştirememişti.

76/91

Ünlüler genelevinin en iyi müdavimi. Charlie Sheen, Hollywood'un en çok skandal kahramanı olan ünlülerinden biri.

77/91

Aktör Charlie Sheen, 1995 yılında Hollywood’da ünlülere kadın sağlayan Heidi Fleiss’in kızlarıyla birlikte olduğunu ve kendi servetini bitirecek kadar çok para harcadığını itiraf etmiş, büyük tepki toplamıştı.

78/91

Evlatlık kızıyla evlendi. Sıradışı yönetmen ve müzisyen Woody Allen sadece son 25 yılın değil belki de yüzyılın skandallarından birine imza attı. Eşi Mia Farrow'un evlatlığı Soon Yi- Previn ile aşk dedikoları ilk ortaya çıktığında bu uzun süre konuşulmuştu. Allen sonunda 31 yaş küçük Soon Yi ile aşk dedikodularını doğruladı. Üstelik onunla evlendi.

79/91

Çift dünya evine girdiğinde Allen 56 , Soon Yi 21 yaşındaydı.

80/91

Üvey torunu ile birlikte. Hollywood'un deneyimli ve bol ödüllü aktörü Morgan Freeman'ın özel yaşamıyla ilgili skandal haber ortaya çıktığında kelimenin tam anlamıyla duyanların kanı donmuştu.

81/91

73 yaşındaki Freeman, üvey torunuyla tam 10 yıldır ilişki yaşıyordu. Üstelik bu ilişki başladığında E'Dena Hines adındaki torunu sadece 17 yaşındaydı.

82/91

O da fahişeyle arabada sevişirken yakalandı. Sabaha karşı saat 4 gibi dünyanın en çılgın şehirlerinden birinde, sağa çektiğiniz arabanızın içinde transseksüel bir fahişeyle yakalandığınızda bunu polise nasıl açıklayabilirsinizi ki.

83/91

Aktör Eddie Murhpy açıklamaya çalıştı. "Kibarlık edip onu evine götürüyordum" dedi. Ama ona ne Los Angeles polisi inandı ne de başkası. Bu olay da skandal olarak tarihe geçti.

84/91

Sadece birlikte olduk aşık değiliz. Bir dönem yeşil sahaların yıldızı olan Ümit Davala, şarkıcı Demet Akalın ile bir kaç kez eğlence yerlerinde görüntülendi. Bir gece büyük olasılıkla alkol duvarını biraz aşmış olacak ki, muhabirin "sevgili misiniz" sorusuna "sevgili değiliz, sadece bir geceyi birlikte geçirdik" diye yanıt verdi.

85/91

Parkta sevişirken yakalandı. Dünyaca ünlü pop yıldızı Britney Spears, 2004 yılında, o dönem sevgilisi olan eski eşi Kevin Federline ile Almanya Stockholm’deki bir parkta, sevişirken yakalandı.

86/91

Komşusunun yatağında uyuyakaldı. Aktör Robert Downey Jr'ın başı uyuşturucu bağımlılığı yüzünden sık sık derde girdi.

87/91

Bir keresinde başına gelen olay ise duyan herkes güldürdü. Fazla uyuşturuu alan Downey Jr, yanlışlıkla komşunun evine girmiş ve çocuk odasındaki yatakta uyuyakalmıştı.

88/91

Kocasını Dövdü. Sahnede kokain çekmek, alkol duvarını aşıp akla hayale gelmedik rezaletler çıkarmak hem Amy Winehouse'un hem de bir zamanlar evli olduğu Blake Fielder Civil'in en ünlü özelliklerinden biriydi. Ama çift, iki yıl önce öyle tuhaf bir skandalın kurbanı oldu ki... Sadece magazin basını değil herkes bu olaya dikkat kesildi.

89/91

Winehouse ve eşi Fielder- Civil, önce geceleği 500 Pound olan bir otel odasında buluştu. Sonra da uyuşturucu kullandılar ve birbirleriyle kavga etmeye başladılar. Evliliklerinin gidişatını konuşmak için buluşan Winehouse ile eşinin kavgası sabah 04.00'e kadar sürdü. Winehouse kocasının yüzünü kanatana kadar tırmaladı. Kendisi de pek parlak durumda görünmüyordu. Sonra da otelin ilkyardım ekibinden pansuman malzemeleri isteyih kocasının yaralarını temizledi.

90/91

Çift hakında ortaya atılan ilk iddia Fielder Civil'in Winehouse'u dövdüğü onun da kendini savunmak için kocasının yüzünü tırmaladığı yolundaydı. Ama sonra Winehouse'un itirafı herkesi şaşırttı: "Blake beni dövmedi... Kaldığımız otel odasında kesici bir aletle kendime zarar vermeye çalışıyordum ve o müdahale edip hayatımı kurtardı." Çift uzun bir huzursuzuk döneminin ardından boşandı. Sonra yeniden görüşmeye başladı.

91/91