Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Ünlülerin sosyal medya kullanmama nedenleri

Her anlarını ve düşüncelerini takipçilerinin beğenisine sunan ünlülerin yanı sıra çeşitli nedenlerle sosyal medya kullanmayı reddeden isimler de bulunuyor. İşte o isimler...

1/16

Sevilen şarkıcı Selena Gomez, Instagram'da en çok takipçisi olan ünlüler arasında yer alıyor. Hesabının yönetimini tamamen menajerlerine bırakan Gomez, bu durumu"20'li yaşlarımın başında yeterince güzel olmadığımı düşünüyordum. Makyajsız asla dışarı çıkamayacağımı düşündüğüm bir dönem vardı. Instagram bir noktada benim tüm yaşamım haline geldi ve gerçekten çok tehlikeliydi." sözleriyle ifade ediyor.

2/16

Alacakaranlık serisinin beğenilen oyuncusu Kristen Stewart, sosyal medyanın insanları değiştirdiğini düşünen ve bu yüzden kullanmayı reddeden isimlerden birisi. Konuya ilişkin olarak, "Sosyal medya yeni bir dil haline geldi. Ancak o kadar bağımlı oluyorsunuz ki kendinizi beş dakikada bir bildirimleri kontrol ederken bulup çok yüzeysel şeyler için zamanınızı öylece boşa harcıyorsunuz." cümlelerini kullandı.

3/16

Dünyaca ünlü Harry Styles'ın hesabını da menajeri kullanıyor. Styles verdiği bir röportajında sosyal medyayı çok tehlikeli bulduğunu açıklayarak şu ifadeleri kullandı: "Sosyal medya hesabını kullanmak partiye gitmek gibi; diyelim ki harika üç arkadaşınız var ama sevmediğiniz de 23 kişi var. Öyle bir partiye gitmek istemezdiniz değil mi?"

4/16

Şarkıcı Lizzo ise Instagram'da hayranlarından harika destekler aldığını ancak kötü yorumlara ve negatifliğe bazen dayanamadığını söylüyor. Sosyal medya hesabında yapılan paylaşımların ardından beğenile, yorumlara ve gelen mesajlara bakmadığını ifade ediyor. Hayranlarının her anını görmeye hakkı olduğunu belirten Lizzo'nun 11,9 milyon takipçisi bulunuyor.

5/16

Ünlü şarkıcı Taylor Swift birkaç yıl önce sosyal medyanın gerçek hayatımızdaki öncelikleri ve önemlerin sırasını etkilediğini söyledi. 197 milyon takipçisi olan Swift de paylaşımları kendisinin yapmadığını belirtiyor.

6/16

Şarkıcı Lorde, Instagram hesabını senelerdir sadece yeni albümünün tanıtımını yapmak için kullandı. "Sosyal medyaya paydos vermemin nedenleri arasında özgürlüğümü kısıtlıyormuş gibi hissetmem, evrenimiz hakkında hissettiğim devasa stres, ülkemizdeki sistematik ırkçılık ve şiddet vardı." dedi.

7/16

Geniş hayran kitlesine sahip olan Zayn Malik, takipçilerini üzse de Instagram hesabını sık kullanmıyor. Konuya ilişkin olarak düşüncesini belirten Malik, "Sosyal medya yeni neslin lider değil takipçi olmaya alışmasına neden oluyor" ifadelerini kullandı.

8/16

'Star Wars' serisinin yıldızı Daisy Ridley, 2016 yılında silah karşıtı bir paylaşımı yüzünden eleştiri yağmuruna tutuldu. Olayın ardından tüm sosyal medya hesaplarını kapatıp tekrar dönmeyen Daisy, kendisinin bu mecra için fazla hassas bir insan olduğunu ifade ediyor.

9/16

'Friends' yıldızı Jennifer Aniston sosyal medyayı 90'larda ünlülerin özel hayatını didikleyen magazin ve medya mecralarına benzettiğini açıkladı.

10/16

Başarılı şarkıcı Ed Sheeran 2015'te Instagram kullanmaya ara vererek, "Dünyayı gözlerimle görmek yerine ekran içinden görmeye başlamıştım" dedi.

11/16

Gençlik dizisi 'Riverdale' ile yıldızı parlayan Lili Reinhart, Twitter'ı bıraktığını açıklamadan önce siteye olan nefretini paylaştı. Reinhart, "Yapacak başka hiçbir işi olmayan ve neden bahsettiğini bile bilmeyen 15 yaşındaki tiplerle dolu bu ortam benim mental sağlığım için iyi değil, bana da bir faydası olmuyor. Bu yüzden bırakıyorum." dedi.

12/16

Genç oyuncu Saoirse Ronan verdiği bir röportajda sosyal medya hesabında ne paylaşacağını düşünmenin çok stresli olduğunu söyleyerek kullanmadığını açıkladı. "Sosyal medya henüz hazır olmayan gençleri bile seks yapmak zorundalarmış gibi hissettiriyor, bence masumiyetlerini bu kadar erken kaybetmek zorunda olmaları çok tehlikeli." ifadelerini kullandı.

13/16

Ünlü oyuncu Kate Winslet kendisi kullanmadığı gibi çocuklarının da sosyal medya sitelerini kullanmasını yasaklayan isimlerden. "Genç kadınların öz güveni üzerinde çok ciddi bir etkisi var bu platformların, kendilerini diğer insanların beğenisine sunmaya çalışıyorlar. Bu yüzden ortaya yeme bozuklukları gibi sorunlar çıkıyor." dedi.

14/16

Ünlü oyuncu Alec Baldwin'in Twitter hesabını kapatma sebebi ise eşinin sahte İspanyol aksanı yapmakla suçlanması olduğu biliniyor. "Twitter herkesin birbirine bağırdığı bir parti gibi, şimdilik hoşça kalın." diyen Baldwin resmi hesabını bırakıp özel bir hesap açtı kendisine.

15/16

Son günlerde adı Kim Kardashian'la sık sık gündeme gelen Pete Davidson, üç yıl önce Ariana Grande ile ayrıldıktan sonra Instagram hesabını sildi. Daha sonra platforma geri dönse de yorumları hala kısıtlı halde duruyor.

16/16