Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Unutamadığımız film sahneleri

İşte yakın dönemden geçmişe izleyenlerin hafızasına yer eden hatta bazen oyuncularına iddialı ödüllerde adaylık getiren o sahneler...

1/30

HEPİMİZ ÖYLE GERGİNDİK Kİ Daha çekimleri aşamasında sık sık gündeme gelen Spring Breakers filminin başrol oyuncularından Vanessa Hudgens kendisini en çok zorlayan sahneyi anlattı.

2/30

Jimmy Kimmel'ın sohbet programına katılan Hudgens, rol arkadaşları James Franco ve Ashey Benson ile birlikte kamera karşısına geçtiği sevişme sahnesi hakkında "Çok kötüydü" dedi.

3/30

Hudgens "Sahnenin çekiminden önce birbirimiz üzerinde gerginlik yarattığımızı hissettik. Hepimiz çok sinirli ve huzursuzduk" dedi.

4/30

Hudgens daha önce de bu sahne konusunda kendisini en çok rahatsız eden noktanın çıplaklık olduğunu dile getirmişti.

5/30

Hudgens bir daha böyle bir sahnede rol almak istemediğini de dile getirdi. Harmony Korine'in yönettiği film bahar tatillerini finanse etmek için bir mağaza soymaya karar veren dört kız arkadaşın başına gelenleri anlatıyor.

6/30

Filmde Vanessa Hudgens'in yanısıra Selena Gomez, Ashley Benson ve James Franco da rol alıyor.

7/30

Son yılların en çok konuşulan sevişme sahnelerinden biri Oliver Stone'un yönettiği Vahşiler (Savages) filmindeydi. Blake Lively ile Taylor Kitsch'in küvetteki bu sahnesi çok konuşuldu.

8/30

Lively ve Kitsh bu sahnelerin çekimi sırasında sıkıntılı anlar yaşadıklarını söylemişti.

9/30

Gençlerin iki sevgilisi (ve gerçek hayatta da sevgili olan) Robert Pattinson ile Kirsten Stewart'ın The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2'deki bu sahnesi daha film gösterime girmeden basına yansıdı..

10/30

Edward ile Bella'nın hayranları bu sahne de dahil filmi görebilmek için sinema salonlarına akın etti.

11/30

Yılın sadece en çok konuşulan değil tartışılan sevişme sahnelerinden biri de Rust and Bone filmindeydi.

12/30

Jacques Audiard‘ın yönettiği film, katil balinaları eğitirken geçirdiği kaza sonucu bacaklarını kaybeden Stephanie ile 5 yaşındaki oğlunu kaybettikten sonra içine kapanan Ali'nin aşkını konu alıyor.

13/30

Marion Cotillard ile Matthias Schoenaerts'ın rol aldığı sahneler en az filmin konusu kadar ilgi çekti ve çok konuşuldu.

14/30

Oscar ödüllü Cotillard, bir röportajında bu sahneler hakkında "Su sahneleri çekerken çok özel bir deneyim yaşadım. Çünkü aslına bakılırsa ben seks sahnelerini pek sevmem. Bu konuda çok rahat değilim. Ama bu filmde , o sahneler olmadan filmde büyük bir boşluk olurdu" diye konuştu.

15/30

Schonearets de bu sahneleri "O sahnelerde Ali, Stephanie'yi hayata döndürüyordu. Her iki karakter de acıklı değil son derece yakın ve çok duygusaldı" diye koruştu. Cotillard'ın bu filmdeki performansı ile Altın Küre'ye aday gösterildiğini de hatırlatalım.

16/30

Yılın en çok konuşulan yatak odası sahnelerinden biri de The Sessions adlı filmde yer alıyor. Bunun Rust and Bone ile ortak noktası var: Onun da kahramanlarından biri engelli.

17/30

Sundance'ta jüri özel ödülü kazanan filmin esin kaynağı gerçek bir yaşam öyküsü. Mark O'Brien'ın hayat hikayesinden uyarlanan film geçirdiği bir hastalık sonucu felç kalan bir adamla bir seks terapisti arasında yaşananları konu alıyor.

18/30

Helen Hunt ve John Hawkes filmin başrollerini paylaşıyor.

19/30

Hawkes da bu filmdeki performansıyla en iyi erkek oyuncu dalında Altın Küre'ye aday.

20/30

Çekimlerinin büyük bir bölümü Türkiye'de yapılan yeni James Bond filmi Skyfall'daki bu sahne de çok konuşulmuştu.

21/30

Berenice Marlohe'nin rahat olduğu sahnelerde Daniel Craig'in gergin göründüğü de haberlere konu olmuştu.

22/30

Robert Pattinson'ın Uma Thurman ve Cristina Ricci dahil filmin kadın oyuncularıyla yatağa girdiği Bel Ami de çok konuşuldu.

23/30

The Lucky One filminde Zac Efron ve Beth Clayton'ın sahnesi de çok konuşuldu.

24/30

Yeniden eskilere doğru sinema tarihinde bir gezintiye çıkarsak, sadece cinsel içerikli sahneleriyle değil şiddet yüklü sahneleriyle de çok konuşulan filmi Lars von Trier'nin Antichrist adlı yapıtı oldu. Geçen yılki Cannes Film Festivali'nde Charlotte Gainsbourg'a en iyi kadın oyuncu ödülünü kazandıran filmin erkek başrol oyuncusu ise Willem Dafoe. Senaryosunu da von Trier'nin yazdığı filmin Cannes'da ilk gösterimi yapıldığında salondaki seyircileri ruh hali de birbirinden çok farklıydı. Kimi olup bitenler karşısında şok geçirirken, kimi kahkahalarla gülüyor, kimi de filmi ve yönetmeni ıslıklarla protesto ediyordu.

25/30

Todd Field'in yönettiği Tutku Oyunları (Little Children) mutsuz evlilikler sürdüren bir kadın ile bir erkeğin öyküsü üzerine kurulu. Kate Winslett ve Patrick Wilson'ın başrollerini paylaştığı film, özellikle çamaşırhanedeki ilk sevişme sahnesiyle akıllarda kaldı.

26/30

Halle Berry'nin en iyi kadın oyuncu dalında Oscar kazanan ilk siyahi kadın yıldız olarak tarihe geçtiği Monster's Ball (Kesiyen Yollar) hemen açılıştaki cesur sahnesiyle hatırlanıyor. Berry'nin Oscar kazanmasında gardiyan rolündeki Billy Bob Thornton'a 'Bana kendimi iyi hissettir" baştan çıkardığı sahnenin de büyük etkisi olsa gerek.

27/30

William Hjortsberg'in Falling Angel (Düşen Melek) adlı romanından uyarlanan Angel Heart (Şeytan Çıkmazı), Mickey Rourke, Robert De Niro ve Lisa Bonet'nin yer aldığı kadrosuyla da ilgi çekmişti. Yönetmenliğini Alan Parker'ın üstlendiği film, hem Rourke'un en iyi performanslarından birini vermesiyle hem son derece etkileyici gerilimiyle hem de Rourke ve Bonet'nin yer aldığı cesur sevişme sahneleriyle hatırlanıyor.

28/30

Luis Bunuel'in yönettiği Gündüz Güzeli (Belle de Jour) filminde Catherine Deneuve'ün performansı unutulmazdı ama en çok da bu sahne hafızalara kazındı.

29/30

James M.Cain'in 1934'te yayınlanan aynı adlı romanından ilk kez 1946 yılında sinemaya uyarlandı Postacı Kapıyı İki Kere Çalar (The Postman AlwaysRings Twice). Hem roman hem de bu film başlı başına birer skandal oldu. Film 1981'de de bu kez Bob Rafelson tarafından uyarlandı. Başrollerdeki Jack Nicholson ve Jessica Lange'in mutfak masası üzerindeki sevişme sahnesi sinema tarihinin en çok konuşulan sahnelerinden biri oldu. Bu sahnede iki ünlünün gerçekten seviştiği iddia edildi...

30/30