Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dizilerle özdeşleşen mekanlar

Televizyon dizilerinin simgesi haline gelen mekanlar, ziyaretçilere karakterleri ve meşhur replikleri hatırlatıyor. Yerli diziler sayesinde popülerleşen mekanlar izleyiciler tarafından yoğun ilgi görüyor. İşte unutulmayan dizilerin meşhur mekanları...

1/14

Taş ev- Aşk-ı Memnu

Dizide Behlül ve Bihter'in kaçamak yaptığı ve yayınlandığı döneme damga vuran taş ev, izleyicilerin hafızasında yer edinen mekanlar arasında yer alıyor.

2/14

Nihat'ın kahvesi- Süper Baba

Popüler mekanların başında yer alan Nihat'ın kahvesi olarak bildiğimiz çay bahçesi, dizinin yayınlandığı dönemlerde olduğu gibi hala yoğun ilgi görüyor.

3/14

Ali Haydar'ın Kebapçı dükkanı- İkinci Bahar

Gaziantepli kebap ustası Ali Haydar ve Hanım'ın aşklarının yoğrulduğu mekan olarak popülerliğini sürdürüyor.

4/14

Emek apartmanı- Bizimkiler

Dizinin en büyük simgesi olan apartman hem içi hem de dışı ile oldukça tanınıyor. Öyle ki hala apartmanın önünden geçen insanlar fotoğraf çektirmeyi unutuyor.

5/14

İsmail Abi: O gemi bir gün gelecek- Leyla İle Mecnun

Dizinin en meşhur mekanlarından biri olan ve İsmail abi karakteri ile özdeşleşen sahil, dizinin karakterleri arasında yer alıyor.

6/14

Erdal Bakkal- Leyla İle Mecnun

Dizinin bir diğer meşhur ve çok sevilen mekanı ise Erdal Bakkal. Dizide bakkalın önünde içilen çaylar ve replikler unutulmuyor.

7/14

Temel'in Kahvesi- Mahallenin Muhtarları

Başrol oyuncusu Temel'in kahvesi olan mekan, dizideki tüm oyuncuların yolunun düştüğü bir yer olarak ün salıyor.

8/14

Polat'ın ofisi- Kurtlar Vadisi

Her dönemin en sevilen ve unutulmayan dizisi olan Kurtlar Vadisi'nin başrol oyuncusu Polat Alemdar, tüm önemli konuları ve toplantıları meşhur ofisinde gerçekleştiriyor.

9/14

Mutfak- Çocuklar Duymasın

Dizide karı koca rolünü canlandıran Meltem ve Haluk'un, çocuklarının ya da misafirlerinin yanında tartışmaktan kaçınarak tercih ettikleri bir mekan olarak biliniyor.

10/14

Meltem'in evi- Poyraz Karayel

Dizideki kadronun toplantı, kutlama, tartıştığı bir mekan olarak bilinen Meltem'in evi, izleyicilerin unutmadığı mekanlar arasında yer alıyor.

11/14

Kuşçunun terası- Deli Yürek

Yusuf Miroğlu'nun akıl hocası ve dertleştiği insan olan kuşçuyla buluştuğu bir mekan olarak tanınıyor.

12/14

Pierre Loti- Ezel

Ramiz Dayı ve Ezel'in sık sık kullandığı özlü sözler ve replik haline gelen sohbetlerinin edildiği mekan olan Pierre Loti, gelen her ziyaretçiye hiç şüphesiz diziyi hatırlatıyor.

13/14

Mahir ile Feride'nin buluştuğu cafe- Karadayı

Dönemin sevilen dizisinde Mahir ile Feride'nin sık sık görüştüğü cafe, dizinin yayınlandığı günden beri izleyicinin akınına uğruyor. Birçok insan Anadolu Kavağı'ndaki bu mekanı ararken 'Feride'nin mekanı' şeklinde araştırma yapıyor.

14/14