Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un gizli cenneti

Komünist Parti'nin sıkı kontrolü altında dış dünya ile neredeyse bağlantı kurmadan yoluna devam eden Kuzey Kore'nin sır gibi sakladığı yerleşke teknolojiye yenik düştü.

1/15

Ülkenin lideri Kim Jong Un'un 'gizli cenneti' olarak da anılan, özel hayatını kapalı kapılar arkasında yaşadığı tesis uydu fotoğrafları ile gözler önüne serildi.

2/15

Söz konusu tesis, Kuzey Kore liderinin NBA yıldızı Dennis Rodman'ı 2013 yılında konuk etmesi ile gündeme gelmişti.

3/15

Uydu fotoğraflarına bakılırsa bir adet su parkına ev sahipliği yapan tesiste, voleybol, basketbol ve futbol sahaları da bulunuyor.

4/15

Rodman, Kuzey Kore'den ülkesine döndükten sonra burada geçirdiği zamanı "Hawaii veya Ibiza gibi bir yer ancak bu yer sadece size ait" sözleri ile açıklamıştı.

5/15

Ülkede otomobil sahibi olanların oranı çok düşük olunca yollarda çocuklara kalıyor.

6/15

Kuzey Kore'deki bir otobüs kuyruğu.

7/15

Kuzey Kore'de bilgisayar var ama elektrik yok. Bilgisayarların pek çoğu kullanılmadan bir köşede duruyor.

8/15

Kuzey Kore'deki herkes fakir değil. Bir zenginin evinin ya da arabasının fotoğrafını çekmek neredeyse imkansız. Bu gizli çekilmiş fotoğrafta, güzel giyimli bir kadın ve dolu bir alışveriş sepeti görülüyor. Kuzey Kore'de zenginler ve yoksullar arasındaki uçurum ise çok güçlüdür.

9/15

Kuzey Kore'de boş bakkal rafları ve yoksulluk nedeniyle bazı insanlar topladıkları bu çimleri bazen yemek zorunda bile kalabiliyorlar.

10/15

Fotoğraf, ailesini geçindirmek için şeker ve sigara satmaya zorlanan bir kadını göstermektedir.

11/15

Kuzey Kore'de yalnızca 2 televizyon kanalı vardır. Bu kanallar da sadece yönetimin istediği şekilde yayın yapan kanallardır.

12/15

Kuzey Kore'de uygulanan güvenlik düzenlemelerinin eksikliği kolaylıkla görülebiliyor.

13/15

Ülkenin başkentinde sadece 2 tane bakkal var. Bu kaynaklar tek başına vatandaşlara uygun beslenme sağlamak için yeterli değil.

14/15

Kuzey Kore'de çalışan çok sayıda çocuk işçi bulunuyor. Ülkelerin çoğunluğunun Kuzey Kore'ye ambargo uygulaması sebebiyle, sahip olduğu kaynaklara bağımlı olmak zorunda kalıyor.

15/15