Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Vahşi yaşamdan çarpıcı kareler

Doğa fotoğrafçıları, İngiltere merkezli bir dernek yararına düzenlenen yarışmaya, elde ettikleri karelerle katıldı.

1/13

İngiltere merkezli Kraliyet Kuşları Koruma Derneği (RSPB) yararına düzenlenen uluslararası kuş fotoğrafçılığı yarışmasında çarpıcı kareler yer aldı.

2/13

Fotoğrafçı Ravi Parvatharaju, iki yavrusunu beslemeye çalışan bir yalıçapkını fotoğrafıyla birincilik ödülü almak için dünyanın en iyi karelerini geride bıraktı.

3/13

Diğer kareler arasında, Falkland Adaları'nda yavrularla çevrili yalnız bir penguen, bir çakal tarafından kovalanan kanatlı büyük bir akbaba ve Madagaskar'da orman zemininde kamufle olan iki çobanaldatan yer alıyor.

4/13

58 yaşındaki Parvatharaju, "Yalıçapkını yavruları o sabah kaçmıştı ve çoğunlukla çalıların arasında saklanmışlardı, ebeveynleri onlara balık götürüyordu." dedi.

5/13

Parvatharaju, açıklamasını şöyle sürdürdü:

6/13

"Aniden çalıların arasından ikisi çıktı ve önümdeki bir levreğe kondu. Şaşkınlık ve sevinçle fotoğraf çekmeye başlamıştım. Her iki yavru da beslenmek isteyerek ağızlarını açmaya başladı. Benim için gerçekten bir sihir anı ve değer verdiğim unutulmaz bir vahşi yaşam deneyimi."

7/13

Kevin Nash ile Güney Afrika'dan elde ettiği bir kareyle "Judge's Choice" ödülünü kazandı.

8/13

Nash, "Bu, akbabalar çürüyen bir leşin üzerinde ziyafet çekerken Zimanga Av Hayvanları Koruma Alanı'nda çekildi. Korkusuz çakal birden göründü ve koca kuşu kovaladı." dedi.

9/13

İngiltere'de bir takımada olan Farne Adalarında çekilen bir karede ise gagası balıklarla dolu bir martı karaya indi.

10/13

Fotoğraf, Bilgi Teknolojileri çalışanı Simon Jenkins tarafından elde edildi.

11/13

İskoçya'da çekilen bir deniz kartalı, yarışmada ikinci oldu.

12/13

Üçüncü sırada ise balıkçıl fotoğraflı yer aldı.

13/13