Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Vahşi yaşamdan ilginç melez hayvanlar

Farklı hayvanların çiftleşmesiyle ortaya çıkan bu hayvanlar insana şaşkınlık veriyor.

1/15

Fotomontaj yöntemiyle oluşturulup internette paylaşılan melez hayvanları görmüşsünüzdür. Bu hayvanlar ise tamamen gerçek ve en ufak bir bilgisayar hilesi yok ... İşte farklı hayvanların çiftleşmesiyle ortaya çıkan insana şaşkınlık veren hayvanlar...

2/15

KOYUN + KEÇİ = BOTSVANA TÜRÜ Koyun ve keçinin çiftleşmesi sonucu oluşan hayvan 2000 yılında Botsvana'da veterinerler tarafından belgelendi. Botsvana Türü isimli canlı dişi keçi ile erkek koyunun çiftleşmesi ile meydana geldi.

3/15

LEOPAR + ASLAN = LEOLAN (LEOPON) Leolan, erkek leopar ile dişi aslanın çiftleşmesi sonucu doğan bir hayvan. Kafası aslanınkine, gövdesi ise leoparınkine benzeyen leolan ilk kez 1910 yılında Hindistan, Kolhapur'da dünyaya geldi.

4/15

ZEBRA + EŞEK = ZEDONK ABD’nin Georgia eyaletinde koruma altındaki Chestatee Doğal Yaşam Merkezi’nde, bir eşek ile zebranın çiftleşmesi sonucu ortaya çıkan bu türün babası zebra, annesiyse bir eşek.

5/15

KATİL BALİNA + YUNUS = WHOLPHIN Dünya üzerinde, sadece Hawaii'deki Sea Life Park'ta bulunmaktadır. Buradaki katil balina ile yunus'un çiftleştirilmesiyle elde edilmiş melezlerdir.

6/15

JAGUAR + KAPLAN = JAGGER Jagger, erkek jaguarla dişi kaplanın çiftleşmesinden ortaya çıkan yavruya verilen isim. Bu isim İngilizcedeki jaguar (Jaguar) ve kaplan (tiger) kelimeleri birleştirilerek türetilmiştir.

7/15

BUFALO + İNEK = BUFNEK (BEEFALO) Bufalo ve ineğin çiftleşmesi sonucu oluşan bufnek eti, sığır etinden daha az yağlıdır ve kolestrol oranı daha düşüktür. Çoğu tüketicinin bu etten haberi yoktur, ürün yalnızca Seattle'daki birkaç dükkanda satılmaktadır. Bufnek yetiştiricisi Mark Merril bufnek eti için, "Kırmızı ete göre çok daha yoğun bir aroması var ve daha sulu," diyor.

8/15

ASLAN + KAPLAN = ASPLAN (LİGER) Erkek aslan ile dişi kaplanın çiftleşmesi sonucu olan yavruya asplan denir. Kaslan, gövdesini kaplayan çizgileri olan dev bir aslana benzer. Sibirya kaplanları en büyük safkan alttür olsa da, kaslanlar dünyadaki en büyük kedilerdir.

9/15

Kaslan, tıpkı kaplan gibi yüzmeyi sever. Bu yönüyle kesinlikle aslana çekmemiştir. Erkek bir kaplan ve dişi bir aslanın çiftleşmesiyle oluşan melez hayvan ise kaslandır.

10/15

DEVE + LAMA = DEVMA (CAMA) Deve ve lamanın çiftleşmesi sonucu doğan bu hayvan 1995 yılından bu yana türünün tek örneği. Devma'nın kamburu yok ve lamanın kabarık tüylerine sahip. Deve ve lama kulaklarının uzunluğunun ortalaması boyutunda kulaklara sahip devma , devenin güçlü ve çöl şartlarına uygun bacaklarını almış.

11/15

YABANİ KEDİ EVCİL KEDİ = EVANİ KEDİ (SAVANNAH) Evani kedi, Afrika yabani kedisi ile evcil bir kedinin çiftleştirilmesi sonucu oluştu. Farklı türlerin çiftleşmesi sonucu ortaya çıkan bu kedi evcil olmaya daha yatkın.

12/15

ZEBRA + AT = ZEBRAT (ZEBROİD)

13/15

Kutup Ayısı + Boz Ayı Melezi = Grolar

14/15

Tibet Öküzü + Buffalo = Yakalo

15/15