Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Vücutlarıyla dikkat çeken ünlüler

Ünlülerin harika vücutlarına ve bu vücutlara nasıl sahip olduğuna bir göz atalım...

1/45

MİRANDA KERR Ünlü mankenin günlük sporunda tüm kaslarını çalıştıran yoğun plank hareketleri yer alıyor.

2/45

KARLİE KLOSS Ünlü manken Karlie Kloss, özellikle karın bölgesini çalıştıracak plank ve ağırlık egzersizlerine ağırlık veriyor.

3/45

HUGH JACKMAN Wolverine filminin yıldızı Hugh Jackman, film için yaptığı kaslarla tam 12 kilo aldı. Her gün 6000 kalori yiyecek tüketen Jackman, yoğun bir spor programı yaptı.

4/45

BRİTNEY SPEARS Britney yakın zamanda kaybettiği formuna tekrar kavuştu. Bu formunu ise aldığı dans derslerine, her sabah yaptığı koşuya ve ağırlık egzersizlerine borçlu.

5/45

DANİEL CRAİG Şu ana kadarki James Bond'lar arasında en etkileyici vücuda sahip olan Daniel Craig, bu formunu ağırlıklı olarak protein dolu beslenmesine ve ağırlık çalışmalarına borçlu.

6/45

KATE HUDSON İki çocuk annesi Kate Hudson, diyete inanmıyor. Fit kalmanın spor salonuna gitmekten çok yaşam tarzını değiştirmekle mümkün olduğunu düşünen oyuncu, formunu boksa borçlu.

7/45

RYAN GOSLİNG Ünlü aktör Ryan Gosling, tüm vücudunu çalıştıran cardio egzersizlerine ağırlık veriyor.

8/45

HEİDİ KLUM Ünlü süpermodel, kardiyo ve güç egzersizlerinin büyük bir hayranı. Antrenmanlarında özellikle pilates topuyla yaptığı hareketlerle formunu korumayı başarıyor.

9/45

CHRİS HEMSWORTH Ünlü aktör, Thor filmindeki rolü için vücut çalışarak 10 kilo aldı.

10/45

Yaptığı ağırlık egzersizlerinin yanı sıra proteince yüksek, meyve ve sebze ağırlıklı beslenen Hemsworth, kendini sporun her alanında aktif tuttu.

11/45

ZAC EFRON Başarılı oyuncu, yağ yakmak ve kas oluşturmak için en önemli şeyin, kalori alımına dikkat etmek olduğunu düşünüyor. Her gün 1,5 saat yağ yakma antrenmanı yapan oyuncu, kilosunu değil, yağ oranını umursadığını söylüyor.

12/45

TAYLOR SWİFT Bu neslin en başarılı şarkıcılarından biri olan Taylor Swift, genetik olarak ince ve uzun bir bedene sahip olsa da, sağlıklı kalmak için düzenli spor yapması gerektiğine inanıyor. Her gün bir saat yoga yapan yıldız, sağlığını buna borçlu.

13/45

MARİO LOPEZ Lopez, her gün vücudunun belli bir kısmını çalıştırmayı tercih ediyor. Başarılı bir sonuca ulaşmak için tüm bir rutini, tek bir bölgesine adıyor.

14/45

ALESSANDRA AMBROSİO Victoria's Secret meleği, fitness eğitmeni Leandro Carvalho ile birlikte özellikle popo şekillendirici hareketlere yöneliyor.

15/45

ALESSANDRA AMBROSİO

16/45

JASON STATHAM Yoğun antrenmanlarıyla bilinen Jason Statham, aksiyon filmleri için ideal olan vücudunu haftada 6 gün 35 dakikalık ağır antrenmanlarına borçlu.

17/45

Jason Statham

18/45

JENNİFER LOPEZ Kontrollü diyeti ve spor programıyla yaşlandırmayı durdurmuş gibi görünen, 40'lı yaşlarındaki Jennifer Lopez, tuzsuz ve şekersiz besinler tüketerek formunu koruyor.

19/45

Jennifer Lopez aynı zamanda günde 30 dakikalık egzersizlerini de ihmal etmiyor.

20/45

RİTA ORA İşte bir pilates hayranı daha! Ünlü şarkıcı, büyük bir fitness tutkunu.

21/45

RİTA ORA Aynı zamanda beslenmesine ve özellikle de şeker tüketimine çok dikkat ediyor.

22/45

ALLİSON WİLLİAMS Girls dizinin yıldızı Allison Williams, pilates, bale ve yogayı karıştırarak egzersizlerinde yüksek miktarda kalori yakıyor

23/45

JESSİCA ALBA Alba'ya göre diyet yapmak çok sıkıcı. Yoga ve bisiklet yapmayı çok seven Alba, protein, meyve ve sebze ağırlıklı besleniyor.

24/45

Evindeki spor salonunda ise koşu ve pilatese ağırlık veriyor.

25/45

PİNK Ünlü şarkıcı, dengeli beslenmesinin yanı sıra yoğun bir ağırlık antrenmanını da günlük rutinine katıyor.

26/45

ALEX PETTYFER Düzgün vücuduyla tanınan Alex Pettyfyer, fitness egzersizlerinin yanı sıra, ağırlık da çalışıyor.

27/45

Bruce Willis - Die Hard Aksiyon filmlerinin en büyük yıldızlarından olmasını sağlayan filmde Willis başına buyruk ama kahraman polis John McClane'i canlandırıyordu. Rengi sık sık siyaha bulanan beyaz atleti de kaslarını gizleyecek gibi değildi tabi ki.

28/45

Russell Crowe - Gladiator Crowe'u Hollywood'un tepesine taşıyan ve 5 Oscarlı filmde kaderin bir oyunuyla kendini Gladyatör olarak bulan bir Roma komutanını oynayan Crowe film için vücudunu özel olarak hazırlamıştı.

29/45

Wesley Snipes - Blade 90'ların en ünlü Afro-Amerikalı aksiyon yıldızı olan Snipes birçok popüler aksiyon filminde rol aldı ama gönülleri fethedişi karizmatik bir vampir avcısını canlandırdığı Blade serisi oldu. Dövüş sporlarında da uzmanlıkları olan Snipes karizmasının yanında sahneyi dulduran devasa bir vücuda sahipti.

30/45

Daniel Craig - Casino Royale Daniel Craig insanların özlediği Bond olmayı başardı. İngiliz yıldız coolluğunun, aksanının ve yeni dönem teknolojilerinin verdiği havayla yeni jenerasyonları Bond'la tanıştırdı ve çok beğenilen filmlere imza attı. Tabi ki vücudu da aşağı kalacak değildi.

31/45

Mark Wahlberg - Pain & Gain Beyazperdede bir vücut geliştirmeciyi oynamak için gerçekten de öyle olmak gerektiğini ispatlamış bir isim Wahlberg. Film için üç ayda 27 kilo alan oyuncu günde 12 öğün yemek tüketmiş. Dergimize verdiği röportajda şöyle söylüyor: "Saat 4.30'da uyandıktan sonra büyük bir kahvaltı edip, hafif ağırlık çalışmalarıyla başlayıp vücüdumu ateşliyordum. Daha sonra ise günlü programa göre ağırlık çalışmaya devam ettim. Çalışmamın önemli bölümünü ağırlık antrenmanları oluşturuyordu.

32/45

Chris Evans - Captain America Kaptan Amerika vücudu için Evans günde iki saatten 3 aylık bir çalışma izlemiş. Bir süperkahraman vücudunun size'a çok ihtiyaç duyacağını bildiğinden kardiyo antrenmanlarını tamamen kesmiş. "Kardiyo yaparsam kaybolacaktım" diyen oyuncunun antrenmanları çok açıdan kas yapılarını geliştirmek ve keskinleştirmeye dayalı.

33/45

Jean-Claude Van Damme - Bloodsport 12 yaşında dövüş sporlarına başlayan Van Damme'ın lakabına uygun bir vücudu vardı. (Muscles from Brussels - Brükselli kaslar) 'Kan Sporu''nda oynadığı Frank Dux canlandırdığı en ünlü karakterlerdendi. Gerçek hayatta da dövüş sporları şampiyonlukları olan Van Damme bugün 50lerinde pek birşey kaybetmeden yoluna devam ediyor.

34/45

Gerard Butler - 300 Spartalıların Kralını canlandıran Butler gerçekten bir kral gibiydi. Heykelimsi mükemmellikteki vücudu 4 aylık çok yoğun bir antrenmanın sonucu olan oyuncu 2007 yılında dergimize şöyle demişti: "Miğferimi ve pelerinimi taktığımda "kahretsin daha çok çalışmam lazımdı." demek yerine bir aslan gibi görünüyor olmak iç rahatlatıcı, güzel bir duyguydu."

35/45

Dwayne Johnson: Pain & Gain, Fast Five Güreş dünyasında 'the Rock' olarak tanınan ve muazzam bir popülerliğe sahip olan Johnson sinemada da doğru hamlelerle ününü perçinledi. Kişisel antrenörüne göre Johnson gym'de o kadar çok vakit geçiriyordu ki kendisine zarar vermeye başlamıştı. Antrenörünün onu 45-60 dakikalık antrenmanlara ikna etmesi zamanını almış.

36/45

Chris Hemsworth - Thor Şimşek tanrısı olmadan önce Hemsworth pek de ağırlık çalışmadığını söylüyor. Sörf, boks ve rugby ile ilgilenen Hemsworth'ün antrenörü vücudu antrenmanlara adapte olmasın diye sürekli değişkenlik arzeden programlar hazırlamış. Sonuçta ise kostümlerine sığamayan bir Thor ortaya çıkmış.

37/45

Sylvester Stallone - Rambo, Rocky 67 yaşında hala "Expendables" serisiyle aksiyon sinemasına yön veren efsane oyuncu Stallone formunun zirvesini onu dünya çapında en büyük yıldızlardan yapan Rambo ve Rocky serileriyle yaşamıştı. Oyuncu Rocky 2 için Mr. Olympia Franco Columbu ile beraber o kadar yoğun çalışmıştı ki pektoral kasları yırtılmış ve 4 saatlik bir ameliyat geçirmek zorunda kalmıştı. Unutulmayacak efsanelerden.

38/45

Bruce Lee: Enter the Dragon Listenin sonuna gelirken efsanelerle devam ediyoruz. Lee'nin vücudu için şöyle söyleyebiliriz; kas kas üstüne binmiş! Oyuncunun inanılmaz vücudu yalnızca ensesinden kurşun yiyebildiği gibi şehir efsanelerine bile konu olmuştur. Gerçek bir efsane.

39/45

Arnold Schwarzenegger - Conan the Barbarian Vücut geliştirmeyi dünya çapında popüler hale getiren isimlerin başında Arnold gelir. Efsanevi çizgi roman karakteri Conan'ı ondan iyi kimse canlandıramazdı. Film için koşma, at binme ve kılıç dövüşleri gibi çok çeşitli çalışmalarla o kadar iyi bir form yakalamıştı ki, vücut geliştirme emekliliğinden geri dönüp 1980 Mr. Olympia müsabakalarına katılmıştı. Filmdeki vücudu görünce bu ünvanı nasıl 7 kez kazandığı gözle görülür hale geliyor.

40/45

Hugh Jackman - X-Men Hugh Jackman da X Men serilerinde canlandırdığı Wolverine karakteriyle modern bir efsane hale geldi. Son filmden önce çok kilo verdiği "Sefiller" üzerine günde 1.5 saatten oluşan yoğun antrenmanlarla çalışan Jackman normalde asla tüketmeyeceği kadar kalori tükettiğini söylüyor. Jackman'ın antrenman sırları bu ayki dergimizde bulunabilir.

41/45

Victoria's Secret'ın güzel meleği Adriana Lima, formunu korumak için protein ağırlıklı besleniyor. Karbonhidratı ağzına sokmuyor. Protein diyeti sayesinde 1 ayda 5 kilo veriyor

42/45

Victoria's Secret'ın dillere destan şovlarından 9 gün önce katı gıda yemeyi kesen Adriana Lima, sadece süt ve suyla karıştırılan gıda takviyeleri tüketiyor. Sıvı diyetini kimseye önermeyen güzel melek, 1 ayda 5 kilo verdiren "saf protein diyeti"ni tercih ediyor.

43/45

Adriana Lima gibi ağır egzersizler yapmak istemiyorsanız, seksi meleğin izinden gidin ve bol bol ip atlayın...

44/45

İp atlamayı çok sevdiğini söyleyen ünlü model, gittiği her yere atlama ipini de götürüyor. Her zaman spor yapacak fırsat bulamayan Lima, günde 10-15 dakika bile olsa ip atlamanın, kendisini rahatlattığını söylüyor. Güzel manken, ip atlamanın ter atmaya yardımcı olduğunu belirtiyor.

45/45