Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Yerli dizilerde en çok sevilen baba karakterleri

Kimi "tatlı sert"ti, kimi biraz sakar. Bazısı fazla otoriterdi bazısı da şakacı. Karakterleri bir yana milyonlarca TV izleyicisi onları kendi babaları gibi sevdi.

1/27

Diziler yayından kalksa da hiç unutmadı. Hatta gerçek hayatta aramızdan ayrıldıklarında ailelerinden biri ölmüş gibi hissetti. Hürriyete yer alan habere göre yerli dizilerde en çok beğenilen baba rolleri sıralandı...

2/27

EKMEK TEKNESİ VE NUSRET BABA Nusret Baba karakterine usta oyuncu Savaş Dinçel hayat verdi dizide. Şermin Hürmeriç de eşi Ayhan karakterini canlandırıyordu.

3/27

Seyirci Nusret Baba'yı öyle sevdi ki onu canlandıran Savaş Dinçel 2007'de aramızdan ayrıldığında milyonlar gözyaşı döktü.

4/27

BABA EVİ VE MAHMUT Ekranda en çok baba karakterini canlandıran oyunculardan biri de Halil Ergün. Baba Evi dizisinde epey otoriter bir babayı canlandırdı Ergün.

5/27

Dizinin Oya Küçümen tarafından seslendirilen ve "Bana bir masal anlat baba" diye başlayan giriş şarkısı duyulduğunda hayat kesintiye uğrar herkes Mahmut Bey ve ailesinin serüvenlerini izlerdi.

6/27

YAPRAK DÖKÜMÜ VE ALİ RIZA BEY Reşat Nuri Güntekin'in eserinden uyarlanan Yaprak Dökümü ekranın en çok izlenen dizilerinden biriydi. Halil Ergün bu dizide de ailenin babası Ali Rıza Bey'i canlandırdı.

7/27

Eşini canlandıran Güven Hokna'nın "Aman tadımız kaçmasın Ali Rıza Bey" repliği uzun yıllar seyirci arasında tekrarlanıp durdu. Ali Rıza Bey ekrana veda ederken milyonlarca kişiyi ağlattı.

8/27

SÜPER BABA VE FİKRET Ekranın sıcak aile dizilerinden biri olan Süper Baba'nın Fikret karakteri de unutulmazlar arasında.

9/27

Şevket Altuğ yıllarca birçok seyirci tarafından hep Fikret olarak anıldı.

10/27

AVRUPA YAKASI VE TAHSİN BEY Ekranın izleyeni kahkahaya boğan dizilerinden Avrupa Yakası'nın Tahsin Bey'i okumuş, şehirli, hali vakti yerinde, emekli bir babaydı.

11/27

Tahsin Bey'i canlandıran Gazanfer Özcan 2009 yılında hayata gözlerini yumdu...

12/27

İKİNCİ BAHAR VE ALİ HAYDAR İşte ekranın efsane dizilerinden biri daha ve onun hiç unutulmayan baba karakteri Ali Haydar.

13/27

Şener Şen her zamanki gibi ustalığını konuşturdu Ali Haydar'a hayat verirken de.

14/27

ÇOCUKLAR DUYMASIN VE HALUK Otoriter şehirli baba Haluk aynı zamanda yufka yürekliydi de. Sertliğinin ardında yumuşak bir yürek gizliydi.

15/27

Tamer Karadağlı yıllar boyunca Çocuklar Duymasın dizisindeki Haluk karakterine hayat verdi. Hatta dizinin son bölümlerinde dede bile oldu.

16/27

BİZİMKİLER'İN UNUTULMAZ BABALARI Ekranın en uzun süre yayında kalan dizilerinden biri de Bizimkiler'di.

17/27

Dizinin 1989'da başlayan bölümlerinde ana kahraman ailenin babasını Erdal Özyağcılar canlandırdı. Daha sonra görevi ondan Savaş Dinçel devraldı.

18/27

Dizi 1989'dan 2002'ye kadar devam etti.

19/27

Savaş Dinçel ve Erdal Özyağcılar tarafından canlandırılan Şükrü karakterinin bir erkek kardeşi bir de babası vardı.

20/27

Engin Şenkan Şükrü'nün kardeşi Şevket'i canlandırdı. O da bu rolü Cihat Tamer'den teslim almıştı. İki kardeşin babaları rolünde ise Orhan Çağman vardı. Çağman, 1997 yılında hayata veda etti.

21/27

HAYAT ŞARKISI VE BAYRAM CEVHER Hayat Şarkısı adlı dizide ekranın en nev-i şahsına münhasır babalarından biri ekrana geliyor. Ailesine kızarken ekran başındakileri kahkahaya boğan Bayram Cevher.

22/27

Daha ilk bölümden seyircinin gönlünü çelen bu karaktere usta oyunculuğuyla Ahmet Mümtaz Taylan hayat veriyor.

23/27

AŞKI MEMNU VE ADNAN BEY Halit Ziya Uşaklıgil'in eserinden uyarlanan Aşkı Memnu kelimenin tam anlamıyla ekranda fırtına estiren dizilerden biriydi. Bu dizinin zengin, nüfuzlu baba karakteri Adnan Bey'i Selçuk Yöntem canlandırdı.

24/27

Seyirci sezonlar boyunca Adnan Bey'in; karısı Bihter'in kendisini aldattığını öğrenip öğrenmeyeceğini merak etti.

25/27

YEŞİLÇAM'IN UNUTULMAZ BABALARI Yeşilçam'ın baba karakterlerine hayat veren unutulmaz oyuncuları da unutmayalım. Bunlardan biri Münir Özkul. Usta oyuncu öylesine başarıyla canlandırdı ki karakterleri milyonlarca kişi onu gerçek babası gibi sevip sayıyor.

26/27

Hulusi Kentmen de Yeşilçam'ın tatlı sert babasıydı. Usta oyuncu 1993 yılında hayata veda etti.

27/27