Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Yılanların Öcü’nün iki güzeli iyi anlaşıyor

Hande Soral ve Ceyda Ateş... Show TV’nin iddialı dizisi Yılanların Öcü’nün iki güzeli... Oyunculuğa gönül vermiş Soral ve Ateş’le çekimlerin yapıldığı Nevşehir’de görüştük.

1/22

Hande Soral: En çok iltifatı gözlerime alıyorum YILANLARIN Öcü filmini seyretmiş miydiniz? Teklif gelince yeniden seyrettiniz mi? Çok eskiden seyretmiştim her iki filmi de. Fakat teklif geldiğinde yönetmenimiz Cemal Şan’la ortak kararımız olarak seyretmemeyi tercih ettik. Hem Fatma filmlerin ikisinde de çok hikayesi olan bir karakter değil hem de kendi Fatma’mızı kendimiz yaratmak istedik... Fatma sizi zorlayan bir karakter mi? Fatma benim daha önce tanımadığım bir karakter. Hiç bir benzer yanımız yok. Tabii ki zor oldu ama keyifli olan da tam olarak bu süreç zaten.

2/22

Daha önce hiçbir köyde yaşadınız mı, uzun süre kaldınız mı? Daha önce çok kez köye gittim, kalmışlığım da var ama uzun süreli yaşam tecrübem olmadı. Köy hayatını süreli olarak severim, fakat bir köyde hayatımı devam ettirebilir miyim? Çok zor. Sete gelmeniz, başörtüsü takmanız, giyinmeniz ve hazırlanmanız ne kadar sürüyor; ne kadar zamanda bir köylü kızı oluyorsunuz? Ortalama 20 dakikada hazırlanıyorum, eğer özel bir durum yoksa... Saçıma hiçbir şey yapmıyoruz, örüyoruz ya da açık bırakıyoruz... Makyaj yapıyorum ama tamamen kamera için, fondöten bile kullanmadan yapıyorum makyajımı...

3/22

İstanbul’dan uzaklaşıp Nevşehir’de yaşamak nasıl? Zor geliyor mu? Nevşehir’de yaşamak önceleri zor geldi. Ben evimi, düzenimi seven bir insanım, o konfor algımın bozulması korkutucuydu. Fakat yaşadıkça anladım ki şehir dışında çalışmak çok daha verimli. Tüm enerjim bana kalıyor burada. İstanbul’un keşmekeşinden uzakta, şehir gürültüsü olmayan bir yerde yapıyorsunuz işinizi... Böylece tüm konsantrasyonunuz işiniz oluyor. Tabii ki özlüyorum ailemi ve arkadaşları. Fırsat olunca İstanbul’a kaçıyorum ya da onlar geliyorlar...

4/22

Her şeyi yapabilecek güçteyim Sizin keşfedilme hikayeniz çok enteresan. Kadere inanıyor musunuz? Şans, kader, enerji... Neyse artık... Bir şeyi isterseniz ‘olur’ kısmına inanıyorum. Çok istemek yeterli, zaten o zaman o yönde ilerlemeye başlıyorsunuz. Her şeyi yapabilecek güce sahibim. Kıskanç mısınızdır? Sevgiliniz başka kadına dikkatli baktığında ya da başka birinin güzel olduğunu söylediğinde tepkiniz ne olur? Eğer güzel biri varsa ben de bakarım, gösteririm de... Kıskancım ama sevmediğim bir huyum bu, kendimi eğitiyorum bu konuda... En çok gözlerinize mi iltifat alıyorsunuz? Sizi en mutlu eden iltifat hangisi? Gözlerime alıyorum galiba... En hoşuma giden iltifat ise karakterimle ilgili olanlar...

5/22

Berk Oktay’la sevgili olmadık Evleneceğiniz erkeğin yakışıklığının, parasının hiçbir önemi olmadığını söylemişsiniz. Ne arıyorsunuz? Hayatta ‘mutlu ve huzurlu’ olmak için yaşıyorum. Bir şey aramıyorum yani, mutlu ve huzurlu olmak istiyorum. Hayatı paylaştığım herkesin de öyle olmasını tercih ediyorum. Hayaliniz çok çocuklu kalabalık bir aile mi yoksa tek çocuklu çekirdek aile mi? Biz üç kardeşiz, tek çocuk olmak istemezdim... Eğer bir gün çocuk sahibi olmaya karar verirsem ben de tek çocuğum olsun istemem, kardeşlik çok güzel bir duygu. Bir ara Berk Oktay’la sevgili olduğunuz yazıldı; doğru mu? Hayır hiç bir zaman sevgili olmadık Berk’le... Peki kariyer olarak hayaliniz nedir? Hayal kurmuyorum, ama yaptığım işe aşığım ve ömrümün sonuna kadar da oyunculuk yapmak istiyorum.

6/22

Ceyda Ateş: Hiçbir rol benim için zor değil Yılanların Öcü’nde canlandırdığınız Zahide nasıl bir karakter? Zahide, kendini bildi bileli Kara Bayram’ı seven, ailesinin melek kızıdır. Hassas, kırılgan, içine kapanık, naif ve kötülük nedir bilmez iyi kalpli bir kız. Aşkı için savaşmaya bile yetecek gücü, direnci ve hırsı yok. Sizi zorluyor mu; tersine benzer yanlarınız var mı? Hayır hiç zorlanmıyorum, hayatım boyunca da hiçbir karakterimde zorlanmadım. İçimdeki oyunculuk aşkı çok büyük ve her şeyi kolayca yapmamı sağlıyor. Bu iş için doğmuşum. Zahide’yle benzer yanım iyi niyetli olmam, sevgim için uğraşmam ve kötülük yapmak için hırsımın olmaması.

7/22

Siz sarışın, gayet Avrupai bir tipsiniz. Genelde de Feriha dizisindeki gibi zengin şımarık kızı rollerine yakıştırılıyorsunuz. Köylü kızı rolü için seçilmeniz sizin için de sürpriz oldu mu? Evet, Avrupai bir tipim var. Herkes de bunu söyler ve çoğu yerde herkes beni yabancı zanneder. Yurt dışında Türk olduğumu söylediğimde de çok şaşırıyorlar. Genlerden sanırım... Annem Boşnak ona benzerim... Bu rol teklifi şaşırtmadı beni. Çünkü daha önce de Evlerden Biri’nde çok masum bir kızı oynadım, burada da köylü kızı oynuyorum. Değişim çok güzel oldu ve artık Feriha’daki Hande olarak anımsanmak istemiyorum. Oyuncu her karaktere bürünür.

8/22

Köyde en fazla bir ay yaşarım Daha önce hiç köye gittiniz mi, orada yaşadınız mı? Ya da bundan sonra bir köyde yaşar mısınız? Hayır hiçbir köyde yaşamadım... Severim değişik gelir, gezerim de çok... Ancak yaşayamam, en fazla 1 ay olabilir. Saçlarınızın dizi için siyaha boyandığını söylemişsiniz. Ne kadar sürüyor hazırlanmanız? Kendi doğal saçlarım sarı. Uzattım sonunda. O yüzden boya yaptırmak istemediğim için set kuaförümüz siyah sprey saç boyasıyla saçımı siyaha boyuyor, yıkayınca çıkıyor. Bunu yapmak 3 dakikamızı alıyor.

9/22

Yani hazırlanmanız ne kadar sürüyor; ne kadar zamanda bir köylü kızı oluyorsunuz? Sete geldiğimde hazırlanmam en fazla 7 dakikamı alıyor. Giyinmem, saçım... Makyajım yok sıfır makyajla oynuyorum. Sevdiniz mi kendinizi siyah saçlarınızla; boyatmayı düşünür müsünüz? Siyah saçı severim ama kendi doğal rengini bozmak istemiyorum uzun bir süre.

10/22

Yurt dışında da başarılı olacağım Peki kariyer olarak hayaliniz nedir? Sanırım yurt dışı hedefleriniz var? Çocukluk hayalim hep yurt dışıydı ve bunun için çalışmalar yapıyorum. Gidiyorum, geliyorum inşallah onu da başaracağım ve bunun olacağına inanıyorum. İnsan isteyince her şeyi başarır, yapamam diye bir şey yok.

11/22

Özel hayatınız özellikle de bir dönem basına çok yansıdı. Rahatsız mısınız bu durumdan yoksa umursamıyor musunuz? Ben özel hayatımla gündeme gelmekten hoşlanmıyorum. Evet işimiz gereği yansıtılıyor ama gazeteciler bazen yanlış, bilmeden yazılar yazıp gündeme getiriyor. Önceden düşünürdüm ama şimdi umursamıyorum. Gülüp geçiyorum, meyve veren ağaç taşlanır misali, bir de dikkat çekip kıskanılıyorsunuz...

12/22

En fazla iki çocuk istiyorum Buğra Bey’le evleneceğiniz yazıldı. Doğru mu yakın bir zamanda evlilik var mı; konuşuyor musunuz bunu? Buğra’yla ilişkim çok güzel gidiyor, beraber yaşayıp yapmak istediğimizi yapıyoruz. Bu konuları hiç konuşmadık. Kalbimiz ne istiyorsa aşkımızı öyle yaşıyoruz. Evlilik ne zaman olur, ikimiz de bilmiyoruz. Ama evlilikten önce aradaki bağ çok önemli. Eğer bir bütünseniz evlilik imza oluyor, biz şu an içimizdeki birbirimize olan sevgiyi yaşıyoruz. Buğra’nın bendeki sevgisi sonsuz sevgi. Şu an çok mutluyuz. Hayaliniz çok çocuklu kalabalık bir aile mi yoksa tekçocukluçekirdekaile mi? Çocukları severim ama en fazla iki çocuk isterim.

13/22

Yılanların Öcü’nün iki güzeli iyi anlaşıyor

14/22

Yılanların Öcü’nün iki güzeli iyi anlaşıyor

15/22

Yılanların Öcü’nün iki güzeli iyi anlaşıyor

16/22

Yılanların Öcü’nün iki güzeli iyi anlaşıyor

17/22

Yılanların Öcü’nün iki güzeli iyi anlaşıyor

18/22

Yılanların Öcü’nün iki güzeli iyi anlaşıyor

19/22

Yılanların Öcü’nün iki güzeli iyi anlaşıyor

20/22

Yılanların Öcü’nün iki güzeli iyi anlaşıyor

21/22

Yılanların Öcü’nün iki güzeli iyi anlaşıyor

22/22