Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Yılbaşını sokaklarda ki ışıklar karşılayacak

Yılbaşını karşılamak için her yıl milyonlarca turistin geldiği New York'ta ana cadde ve sokaklar ışık, çiçek ve Noel ağaçlarıyla süslendi.

1/19

Kentteki alışveriş merkezleri, kafe, cadde ve meydanlar Noel ve yılbaşı süslemeleriyle dikkati çekiyor.

2/19

New York'ta lüks alışverişin merkezi konumunda bulunan 5. Cadde'deki dünyaca ünlü markalar yeni yıl hazırlıkları kapsamında vitrin ve mağazalarını ışıklar, hediye paketleri, kırmızı şeritler ve ışıklı ağaçlarla renklendirdi.

3/19

Vitrinlerini ilginç temalarla süsleyen ünlü markalar, ABD için tatil sezonu olan bu dönemde daha fazla satış yapabilmek için müşterilerine yılbaşı indirimleri de sunuyor.

4/19

Her yıl geleneksel olarak Rockerfeller Center önüne yerleştirilen 23 metre uzunluğunda ve 12 ton ağırlığındaki yılbaşı ağacı, özellikle kente gelen turistlerden büyük ilgi görüyor.

5/19

Yaklaşık 45 bin ampulle donatılan Norveç ladininin önünde fotoğraf çektirmek isteyenler uzun kuyruklar oluşturken, bazı mağazalar da duvarlarına yansıttıkları Noel karakterleri ve müzikleriyle caddelere renk katıyor.

6/19

Time Warner Alışveriş Merkezi'nin tavanından sarkıtılan yıldız şeklindeki ışıklı panolar da görenlerin ilgisini çekiyor. Bryant Park, Union Square ve Grand Central gibi kentin simge bölgelerine kurulan pazarlar Noel hediyesi almak isteyenlerin yoğunluğunu yaşıyor.

7/19

New York'ta en büyük yılbaşı kutlaması Times Meydanı'nda yapılırken, meydanda bulunan ve yeni yıla girişi simgeleyen kürenin inmesi için yapılan 10'dan geri sayıma geçen yıl 1 milyona yakın kişi katılmıştı.

8/19

Yılbaşı ışıkları

9/19

Yılbaşı ışıkları

10/19

Yılbaşı ışıkları

11/19

Yılbaşı ışıkları

12/19

Yılbaşı ışıkları

13/19

Yılbaşı ışıkları

14/19

Yılbaşı ışıkları

15/19

Yılbaşı ışıkları

16/19

Yılbaşı ışıkları

17/19

Yılbaşı ışıkları

18/19

Yılbaşı ışıkları

19/19