Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Yüzen ordu, 'TCG Yıldırım'

Fotoğraflar: İHA

Türk Silahlı Kuvvetlerinin deniz gücü Donanma Komutanlığı bünyesinde bulunan son teknoloji savaş gemileri, dev dalgaların arasında en zorlu görevleri başarı ile yerine getiriyor.

1/13

Dünyanın bir çok donanmasını geride bırakan, bilgisi tarihi ve donanımı ile dünyanın sayılı donanması arasında yer alan Türk Deniz Kuvvetleri Donanma Komutanlığı, kapılarını İhlas Haber Ajansı için açtı.

2/13

Donanma Komutanlığında bir çok zorlu operasyon, Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde konuşlu olan birlikte yürütülüyor.

3/13

Dünyanın en doğusunda yer alan Somali'ye giden Türk savaş gemileri, korsanlar ile zaman zaman sıcak anlar yaşıyor.

4/13

Ekip, Hint Okyanusu'nda ticari gemilerin güvenliğini en iyi şekilde sağlıyor. Karadeniz, Ege ve Akdeniz'de yaşanan mülteci facialarına da Türk Donanması en aktif şekilde müdahale ediyor.

5/13

Karadeniz'in dev dalgaları arasında zor anlar yaşayan ticari gemilerin de yardımına Türk Donanması koşuyor.

6/13

Bünyesinde, 'TCG Yavuz, TCG Fatih, TCG Turgutreis, TCG Yıldırım' isimli 4 Yavuz sınıfı fırkateyn bulunduran Donanma Komutanlığı, personel yapısı, bilgisi ve gemilerin teknik donanımı ile savaşa her an hazır halde bekliyor.

7/13

Modern yapısı ile dikkat çeken T.C.G. Yıldırım gemisi de, sahip olduğu mürettebat ve teknik donanımları ile dosta güven düşmana korku salıyor.

8/13

Türk Deniz Kuvvetleri bünyesinde faaliyet gösteren T.C.G. Yıldırım fırkateyni üzerinde bulunduğu silah ve mühimmatla adeta bir savaş makinesi özelliğini taşıyor.

9/13

169 personelin görev aldığı, adeta küçük bir şehir olan TCG Yıldırım, gemisinde personelin her türlü ihtiyacı karşılanıyor.

10/13

Dev dalgalar arasında günlerce yolculuk eden gemide, askerler çalışma faaliyetlerini vardiyalı olarak sürdürüyor.

11/13

Fırkateynin adeta beyni olarak nitelendirilen makine kontrol dairesi, oluşabilecek arıza ve yangınları anında tespit ederek müdahale süresini kısaltmayı amaçlıyor.

12/13

Savaş Hareket Merkezinde ise askeri personel tarafından olası tehditlere karşı simülasyonlu savaş harekatı yapılıyor. Savaş harekatı sırasında gemilerden kalkıp inen helikopterler, izleyenleri gururlandırıyor.

13/13