Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
491.831
-1.20%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  15 Temmuz'un birinci yılına özel anma programı

  Türkiye genelinde FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı nedeniyle kapsamlı anma etkinlikleri düzenlenecek.
  • 10.07.2017 - 12:46
   15 Temmuz'un birinci yılına özel anma programı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla 15 Temmuz gecesi "demokrasi nöbeti" tutulacak, Erdoğan da nöbete katılacak.

  AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenecek 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri 16 Temmuz sabahı sona erecek.

  İşte günün programı:

  ANKARA


  ● 13.00 Meclis Özel Oturum

  ● 15.00 Ankara’da uluslararası basın mensupları ile buluşma


  İSTANBUL


  ● 18.30 Milli Birlik Yürüyüşü başlangıcı (Anadolu yakasından)

  ● 20.00 Milli Birlik Yürüyüşü’nün tören alanına varışı

  ● 20.35 Mehteran Takımı

  ● 21.15 Cumhurbaşkanı Erdoğan, tören alanına şehit yakınları ve gazilerle gelecek

  ● 21.30 Kuran-ı Kerim Tilaveti / Dua

  ● 22.05 15 Temmuz Belgeseli

  ● 22.30 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hitapları

  ● 23.15 250 şehidimizin isimlerinin okunması ve saygı ışıklarının yanması

  ● 23.30 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde Şehitler Makamının Açılışı

  ● 23.45 Video Mapping uygulaması - Saraçhane

  ● 00.13 Tüm Türkiye’de sela okunması ve Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla demokrasi nöbetinin başlaması

  16 TEMMUZ - ANKARA


  ● 00.13 Tüm Türkiye’de okunan selalar ile Milli Birlik Yürüyüşünün başlaması (Kızılay Meydanı - TBMM)

  ● 01.00 TBMM tören alanına geliş

  ● 02.00 Cumhurbaşkanının teşrifleriyle TBMM önündeki etkinliğin başlaması

  ● 02.05 Kuran-ı Kerim Tilaveti - Dua

  ● 02.32 Protokol konuşmaları (Devlet Bahçeli, Binali Yıldırım, İsmail Kahraman, Recep Tayyip Erdoğan)

  ● 03.10 81 ilden yürüyen gençlerin getirdiği bayrakların Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Meclis Başkanı İsmail Kahraman’a teslim edilmesi

  ● 03.15 Video Mapping uygulaması- TBMM ve Gölbaşı Özel Harekât Başkanlığı

  ● 04.50 Millet Camii’nde sabah namazının kılınması

  ● Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 15 Temmuz Şehitler Abidesinin açılışı Demokrasi nöbeti 16 Temmuz yarın gece 00:00’da sona erecek.

   15 Temmuz un birinci yılına özel anma programı #1

  81 İLDE BİR GÜNLÜK DEMOKRASİ NÖBETİ TUTULACAK

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısıyla 15 Temmuz gecesi, 81 ilde bir günlük demokrasi nöbeti tutulacak. Etkinlikler, yarın darbe girişimi sırasında şehit düşenlerin mezarlarının ziyaret edilmesiyle başlayacak.

   15 Temmuz un birinci yılına özel anma programı #2
  (Fotoğrafı büyütmek için tıklayın)

  KABİR ZİYARETİ

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Başbakan Binali Yıldırım, darbeci general Semih Terzi'yi öldürerek darbe girişiminin seyrini değiştiren kahraman Astsubay Ömer Halisdemir ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde oğlu Abdullah Tayyip ile şehit düşen Erol Olçok'un kabirlerini ziyaret edecek.

  ANMA TÖRENİ

  Darbe girişimine direnişin sembol mekanlarından TBMM, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı, Özel Kuvvetler Komutanlığı, Kahramankazan ilçesi, 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otel, Yenimahalle'deki MİT kampüsü, Çankaya Köşkü, Emniyet Genel Müdürlüğü, Genelkurmay Başkanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TRT ve TÜRKSAT'ta da anma etkinlikleri düzenlenecek.

  İSTANBUL'DAKİ ANMA TÖRENLERİ

  İstanbul ayağına yönelik etkinlikler ise 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Atatürk Havalimanı, Kısıklı, Çengelköy, CNN Türk, Saraçhane, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Vatan Caddesi, Esenler, Türk Telekom ve Borsa İstanbul binasında yapılacak.

   15 Temmuz un birinci yılına özel anma programı #3

  ERDOĞAN'DAN DÖRT NOKTAYA CANLI BAĞLANTI

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11 Temmuz'da Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı, Kahramankazan ilçesindeki Mürted Hava Meydan Komutanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Fatih Saraçhane'deki binası ile Marmaris'e canlı bağlantı yapacak. Anma programlarının ikinci günü olan 12 Temmuz'da TBMM'de, 30 büyükşehirdeki sergi salonları ile metro istasyonlarında, darbe girişimini yansıtan fotoğrafların yer alacağı sergiler açılacak. Aynı gün sanat ve spor camiasından isimlerin darbe karşıtı mesajları televizyon ve sosyal medya üzerinden yayınlanacak. 15 Temmuz un birinci yılına özel anma programı #4

  AK Parti Genel Merkezi'nde, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın katılımıyla "15 Temmuz Milli İrade Zaferi'nin Analizi" kitabı tanıtılacak, "15 Temmuz Meydanların Dili Sergisi"nin açılışı yapılacak. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 13 Temmuz'da düzenlenecek anma programında Kur'an-ı Kerim okunacak, şehitler için dua edilecek. Aynı gün, iş dünyasının önde gelen sivil toplum örgütlerince, "Darbeye Karşıyız, Büyük Türkiye'den Yanayız" başlıklı ortak basın toplantısı düzenlenecek. Etkinlikler kapsamında, 14 Temmuz'da cuma namazının ardından Millet Camisi'nde, 81 ilde okunan hatimlerin duası yapılacak, mevlit okunacak.

  Aynı gün Başbakan Binali Yıldırım, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun katılımıyla "15 Temmuz ve İnsan Hakları Paneli" yapılacak. Anma etkinliklerinin en yoğun yaşandığı gün 15 Temmuz olacak.

  Meclis Genel Kurulu, saat 13.00'te özel gündemle toplanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis Özel Oturumu'nda vatandaşlara hitap edecek, daha sonra İstanbul'a gidecek.

  DEVLETİN ZİRVESİ MECLİSTE BULUŞACAK

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'daki etkinliklerin ardından Ankara'ya gelecek. Devletin zirvesi saat 01.00'de Meclis'te vatandaşlarla buluşacak. Meclis'e ilk bombanın atıldığı saat olan 02.32'de Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yapacak. TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de konuşma yapması beklenen törenin ardından 81 ilden yürüyen gençlerin getirdiği bayraklar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teslim edilecek. Program kapsamında, TBMM ve Gölbaşı Özel Harekat Başkanlığında da video mapping gösterisi yapılacak.

   15 Temmuz un birinci yılına özel anma programı #5

  16 TEMMUZ

  Anma programının son günü olan 16 Temmuz sabahı saat 04.50'de Millet Camisi'nde sabah namazı kılınacak, ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 15 Temmuz Şehitler Abidesi'nin açılışı yapılacak.

  Açılışta Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlara hitap edecek. Toplumun bütün paydaşlarının katılımıyla düzenlenecek anma programı kapsamında 81 ilde de bir hafta boyunca sempozyumlar, toplantılar, kabir ziyaretleri, sergiler ve çeşitli faaliyetler düzenlenecek.

   15 Temmuz un birinci yılına özel anma programı #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir