Euro
10.3814
0.7%
Dolar
8.8591
1.11%
Altın
499.26
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
373.587
-2.64%
19ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 19 C

  4 yakın arkadaş Nusaybin'de şehit oldu

  Aynı devre olarak orduya katılan yakın arkadaşlar Bekir Kelleci, Süleyman Kul, Mehmet Polat ve Aycan Özdil, Nusaybin'de peş peşe şehit oldu.
  • 27.04.2016 - 11:18
  4 yakın arkadaş Nusaybin'de şehit oldu

  Mardin Nusaybin'de şehit olan hemşehrisi ve tim arkadaşı Bekir Kelleci'nin cenaze törenine katıldıktan 22 gün sonra aynı yerde şehit düşen Uzman Çavuş Süleyman Kul'un vasiyeti yürekleri dağladı. Süleyman Kul'un babası Mehmet Kul, oğluyla en son 3 gün önce telefonda görüştüğünü belirterek kendisine "çeşme" vasiyetinde bulunduğu söyledi. Baba Kul şunları söyledi:

  4 yakın arkadaş Nusaybin de şehit oldu #1Fotoğraf karesindeki 4 arkadaştan en son şehit olan Süleyman Kul

  "ÇEŞME YAPTIRIN"

  "3 gün önce görüştük. Arkadan silah sesleri geliyordu, bana, 'Baba sıkma canını, az kaldı geleceğim' dedi. Gelemedi, sarılamadım. Şehit olmadan önce bana bir vasiyet bıraktı. 'Baba şehit olursam vasiyetim var. Yaylaya giderken Şenlik Yolu üzerinde adıma bir çeşme yaptırın ve üstüne 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' yazın."

  VASİYETİ ÇEKMECESİNDEN ÇIKTI

  Şehidin annesi Fatma Kul ise oğlunun vasiyetini yazılı olarak da bıraktığını ve odasındaki çekmecede durduğunu gözyaşları içinde anlattı. Şehit annesi Kul, "Oğlum ile konuştuğumda, 'Anne mayıs ayında geleceğim, bana sevdiğim kızı isteyeceğiz' dedi" diye konuştu.

  4 yakın arkadaş Nusaybin de şehit oldu #2Süleyman Kul'un çekmecesinden çıkan vasiyeti

  "O DA BENİM OĞLUMDU"

  Şehit Kul'un fotoğrafını taşıdığı tim arkadaşı şehit Bekir Kelleci'nin babası Ali Kelleci de aileye taziye ziyaretinde bulundu. Ali Kelleci, "O da benim oğlum. Oğlumun cenazesinde, 'Ben de şehit olacağım' demişti. Bir evladım da o. Onlar devre arkadaşıydı. İkisi birden gözümün önüne geliyor" ifadesini kullandı. Yağlıdere'nin Üçtepe beldesi Belediye Başkanı Harun Öztürk de "Gerekli hassasiyeti göstereceğiz. İstediği çeşmeyi yapacağız" dedi.

  4 yakın arkadaş Nusaybin de şehit oldu #3

  HEPSİ ŞEHİT OLDU

  Süleyman Kul ve Bekir Kelleci Giresunlu, Mehmet Kahramanmaraşlı, Aycan ise Balıkesirliydi. 1.5 yıl önce aynı devre olarak orduya katıldılar, yedikleri içtikleri ayrı gitmedi. Üç arkadaş 3 hafta önce, biri de önceki gün şehit düştü. Son görev yerleri Nusaybin'di. 2 Nisan'da tuzaklı bomba saldırısında Bekir Kelleci, Mehmet Polat ve Aycan Özdil birlikte şehit oldu. Aynı fotoğraf karesinde yer alan dört sıkı arkadaştan üçünün birlikte şehit olduğu duyuruldu.  4 yakın arkadaş Nusaybin de şehit oldu #4Şehit Bekir Kelleci

  4 yakın arkadaş Nusaybin de şehit oldu #5Şehit Aycan Özdil

  4 yakın arkadaş Nusaybin de şehit oldu #6Şehit Mehmet Polat

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir