Dolar
6.8381
0.3875%
Euro
7.5895
0.5591%
Altın
1731.25
0.743%
Borsa
105520.47
0.1525%
G. Altın
380.349
1.0416%
Bitcoin
64322.13
0.4125%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C

  Silvan'da büyük operasyon sürüyor

  Dün 2 askerin şehit edildiği Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, sokağa çıkma yasağının ardından geniş çaplı operasyonlar başlatıldı.
  • 02.10.2015 - 14:19

  Silvan'da büyük operasyon sürüyor

  u

  Bu Sabah sokağa çıkma yasağı ilan edilen Silvan'da özel harekat timleri ve komandoların da katılımıyla operasyon başlatıldı. İlçenin 4 noktasında sürdürülen operasyona 2 helikopter havadan destek verirken, yüksek binalara da keskin nişancıların yerleştirildiği gözlendi. Operasyona bir tankın destek verdiği de görüldü.

  17 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

  Silvan'da barikatların kaldırılması, açılan hendeklerin kapatılması ve teröristlerin yakalanması amacıyla sokağa çıkma yasağının 07.00'de ilan edilmesinin ardından başlatılan operasyon sürüyor. Özel harekat timleri ve komandoların da katılımıyla gerçekleştirilen helikopter ve tank destekli operasyonda güvenlik güçleri ile teröristler arasında zaman zaman çatışmalar yaşanıyor. Operasyonda şu ana kadar 17 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Örgüt mensuplarının kamufle olmak için mahalle aralarına çarşaf ve branda astığı, çöp konteynerleri ile barikat kurduğu ve yollara hendek kazdığı gözlendi. Operasyon sırasında, teröristlerce güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla açılan ateş sonucu bazı polis araçlarına kurşun isabet ettiği görüldü. Terör saldırılarından bazı iş yerlerinin zarar gördüğü dikkati çekti. Güvenlik güçleri, barikatları aşarak, belirlenen hedeflere yönelik operasyonunu devam ediyor.

  DÜN 2 ASKER ŞEHİT EDİLMİŞTİ

  Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde kaymakamlık bugün saat 06.00’dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. İlçede sabah saatlerinden itibaren silah ve patlama sesleri duyuldu. Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde dün sabah saatlerinde evlerinden çıkıp birliklerine gitmek icin otomobile bindikleri sırada astsubay Tolga Topçuoğlu, uzman çavuş Sinan Uçan, PKK’lı teröristlerin otomatik silahlı saldırısında şehit oldu. Askerleri şehit eden teröristleri etkisiz hale getirmek için güvenlik güçleri operasyon başlattı. Silvan Kaymakamlığı operasyonların sürdüğü ilçede bugün saat 06.00’dan ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı. Yasak kararı camiler ve polis araçlarından yapılan anonslarla halka duyuruldu. Güvenlik güçlerinin teröristleri etkisiz hale getirmek için düzenlediği operasyonların sürdüğü ilçenin bir çok yerinden sabah saatlerinden itibaren silah ve patlama sesleri yükseldi. İlçede operasyonlar devam ediyor.

  Görüş Bildir