Petrol
76.63
0.63%
Euro
19.6351
-0.27%
Dolar
18.6408
0.01%
Altın
1.075
0.37%
Borsa
5005
3.08%
Bitcoin
324.465
-0.16%
15ºC
İstanbul
Bulutlu 15 C
  78 yaşındaki Hüseyin dedenin evlilik ilanı

  78 yaşındaki Hüseyin dedenin evlilik ilanı

  Isparta'da 3 çocuk babası 78 yaşındaki Hüseyin Çoban, yerel gazeteye verdiği ilanla hayat arkadaşı arıyor.
  • 11.05.2013 - 12:01

  78 yaşındaki Hüseyin dedenin evlilik ilanı #1

  Fransa'da 2 yıl, Hollanda'da 28 yıl çalıştıktan sonra 1999 yılında emekli olan Hüseyin Çoban, 2008 yılında 56 yıllık eşi Ayşe Çoban'ın ölümü üzerine kesin dönüş yaptığı Yalvaç'ın Eğirler Köyü'nde yalnız yaşamaya başladı. 2'si kız 3 çocuk babası ve 9 torun sahibi Hüseyin Çoban, yalnızlıktan sıkılınca kendisine eş aramaya karar verdi. "Yalnızlık Allah'a mahsus, insanın malı mülkü olmuş bir şey ifade etmiyor. İlla yanında bir ses, bir nefes olacak" diyen Hüseyin Çoban, eş bulmak için ilçedeki yerel gazetelere ilan verdi.

  78 yaşındaki Hüseyin dedenin evlilik ilanı #2

  ''MOTOR SAĞLAM KALPTE PİL VAR''

  'İkinci Baharı Yaşamak İstiyorum' diye başlayan ilanda Hüseyin Çoban, yurt dışından emekli olduğunu, 300 dönüm tarla, 15 dönüm elma bahçesi ve 8 odalı bir evi olduğunu belirtti. Sağlık durumu hakkında da bilgi veren Çoban, ilanda "Motor sağlam, kalpte pil var" ifadelerine yer verdi.

  İlan üzerine 3 gelin adayıyla görüşen Hüseyin Çoban, adayların şartlarını kabul etmemesi üzerine tanıdıklarından yardım istedi. Çocukları ve torunlarının işleri nedeniyle 2 yıldır yanına gelemediğini anlatan Çoban, eşi öldükten sonra evlenmeyi hiç düşünmediğini belirterek, "Hollanda'da halen oturma iznim var. Her yıl Hollanda'ya gidiyordum. Ancak 2 yıldır oraya da gitmiyorum. Köydeki arazimle ilgileniyorum. Yalnızlıktan sıkıldım. Artık bir hayat arkadaşım olmasını çok istiyorum. Çocuklarımla bu konuyu paylaştım ve onlar da kabul etti. Helal süt emmiş, vicdan sahibi, bana ömrümün sonuna kadar can yoldaşı olacak bir eş arıyorum" diye konuştu.

  HESABINA 10 BİN EURO YATIRACAK

  Kendisiyle birlikte köyde yaşamayı kabul edecek kadını mutlu edeceğini vurgulayan Çoban, anlaştıkları takdirde, hayat arkadaşının hesabına hemen 10 bin Euro yatıracağını söyledi. Yine eşine altın bilezik ve başka takılar da alacağını aktaran Çoban, tek şartının resmi nikah yapmamak olduğunu anlattı. Daha önce bir arkadaşının evlendiğini, kadının 1 ay sonra arkadaşını terk ederek gittiğine dikkati çeken Hüseyin Çoban, "Kadın evi terk etmesine rağmen boşanmıyor. Ancak ben kadının hayatını güvence altına alacağım. Noterden sözleşme yapacağım. Ben öldükten sonra oğlum tarafından hayatının sonuna kadar bakılacak. Bunu beni 3 gün sonra terk edip gitmesin diye yapıyorum. Bankada bizi ömür boyu rahat ettirecek kadar birikimim var" diye konuştu.

  ''SEYAHAT ETMEYİ ÇOK SEVİYORUM''

  İkinci baharını yaşamak için gazete ilanıyla eş arayan Hüseyin Çoban, gezmeyi ve seyahat etmeyi çok sevdiğini de söyledi. Artık ömrünün son demlerini yaşadığını vurgulayan Çoban, "Evlenirsem eşimle beraber gezilmesi, görülmesi gereken her yeri gezmek istiyorum" dedi.

  ''EVLENME PROGRAMLARINA KATILAMAM, UTANIRIM''

  Eş bulabilmek için televizyonlardaki evlenme programlarına katılıp- katılmayacağının sorulması üzerine ise Çoban, "Ben oralara çıkamam, utanırım. Olursa bu şekilde bulacağım. Önce Allah'a, sonra yakınlarıma güveniyorum" dedi.

  İŞTE O İLAN

  78 yaşındaki Hüseyin dedenin evlilik ilanı #3

  "İkinci baharı yaşamak istiyorum. 1935 doğumlu. Fransa'dan işçi emeklisiyim. Motor sağlam ama kalpte pil var. Gezmeyi ve seyahat etmeyi severim. Eğirler Köyü'nde ikamet ediyorum. 300 dönüm tarlam, 15 dönüm elmalığım, 8 gözlü evim var. Evli ve en küçüğü 48 yaşında 1 oğlum, 2 kızım var. İnsanlığını bilen, huzur ve tatlı bir ömür sürebileceğim, yaşıma uygun bir hanımla evlenmek istiyorum."


  Görüş Bildir