Petrol
95.73
1.39%
Euro
18.2046
0.09%
Dolar
18.5851
0.01%
Altın
1.022
-0.08%
Borsa
3575
0.60%
Bitcoin
374.364
-1.14%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C
  8 şehit sonrası Erdoğan'dan ilk açıklama

  8 şehit sonrası Erdoğan'dan ilk açıklama

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Terörle mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Er veya geç bu işi başaracağız' dedi.
  • 19.06.2012 - 16:27

  8 şehit sonrası Erdoğan dan ilk açıklama #1

  Türkiye 8 şehidine ağlıyor.. Bu sabaha karşı, Hakkari'nin, Irak sınırında bulunan Şemdinli İlçesi'nin Dağlıca kesimindeki birliklere, PKK'lı teröristler tarafından ağır silahlarla 3 ayrı noktadan saldırı düzenlendi. Çıkan çatışmada 8 asker şehit oldu, 16 asker yaralandı. Çatışmada 18 terörist de etkisiz hale getirildi.

  G-20 Zirvesi için Meksika'da bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 8 askerin şehit düşmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu ve terörle mücadelenin devam edeceğini vurguladı..

  HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

  İşte Başbakan Erdoğan'ın o açıklamaları

  Dağlıca'daki hain, alçakça saldırı sonucunda 8 askerimizi kaybettik, şehit oldular. Allah rahmet eylesin. Milletimizin başı sağolsun. Bu arada yaralılarımız var. Yaralılarımızın da içlerinde temenni ederiz ki durumu ağır olanlar da şifa bulurlar. Allah kendilerine şifalar versin. Tabii tüm milletimizin başı sağolsun. Yaralılarımızın ailelerine sabırlar diliyorum. Şehitlerimizin ailelerine sabırlar temenni ediyorum.

  BU MÜCADELEYİ SONUNA KADAR SÜRDÜRECEĞİZ

  Tabii bu terörle olan mücadelenin birilerini de artık öyle zannediyorum ki çok daha farklı bir şekilde uyarmış olması lazım. Biz göreve geldiğimizden bu yana terörle mücadelede bu işin sadece güvenlik boyutunu değil, farklı boyutlarını da ele almak suretiyle çalışmalarımızı hep sürdürdük, sürdürüyoruz. Ama şunu çok açık söylemem lazım. Terörle mücadelede bir zamanlana, bir timing söz konusu değil. Bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Er veya geç bu işi başaracağız diyorum.  Ve gerek Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi istikametinde, gerekse şu noktada özellikle parlamentoda grubu olan siyasi partilerle atacağımız adımlar çerçevesinde tüm medyasıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla el ele vermek suretiyle atacağımız adımlar çerçevesinde bu işi er veya geç başaracağız.

  HİÇ KİMSE TERÖRÜ PAZARLIK KONUSU ETMESİN

  Hiçbir zaman da terörü hiç kimse bizimle pazarlık konusu etmesin. Biz terörü hiçbir zaman pazarlık konusu olarak telakki etmedik. Bundan sonra da pazarlık konusu olarak düşünmeyiz

  YAPILACAK TEK ŞEY TERÖRİSTLERİN SİLAH BIRAKMASIDIR

  Yapılacak tek şey teröristlerin silahlarını bırakmalarıdır. Ondan sonra farklı ülkelere mi giderler bunlar, bu konu da denenmiş, söylenmiş şeylerdir. Buyursunlar gitsinler ama ülkemizde hiçbir zaman operasyonel bir sürekliliğe, yol haritasına biz müsaade etmeyiz, edemeyiz!

  GÜNAYDIN DEMİRTAŞ

  Demirtaş terör örgütünün silah bırakmasını ve TSK'nın da operasyonları durdurmasını istemiş. Biz bunu ne zamandan beri söylüyoruz. Ben bu siyasi partinin genel başkanına ancak 'Günaydın' diyebilirim. Yani güvenlik güçlerimiz operasyon meraklısı değildir.

  BU BİR EĞLENCE TOPLANTISI DEĞİL

  Gazetecilerin 'Programınız devam edecek mi' sorusuna Erdoğan, 'Bu bir eğlence toplantısı değil. Buradaki temaslarımızı tamamladıktan sonra Türkiye'ye döneceğiz' diye konuştu.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa Cezaevi'ndeki yangına ilişkin, ''Bu da yine terörle bağlantılıdır. Bunu da size söyleyeyim'' dedi.

  8 şehit sonrası Erdoğan dan ilk açıklama #2


  Görüş Bildir