Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
418.795
2.87%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C
  Erdoğan'ın İstanbul mitingi konuşması

  Erdoğan'ın İstanbul mitingi konuşması

  Yerel seçim çalışmaları kapsamında Başbakan Tayyip Erdoğan İstanbul Yenikapı'da 2 milyon kişiye seslendi.
  • 23.03.2014 - 17:30

  Erdoğan ın İstanbul mitingi konuşması #1

  twitter'ın ABD, İngiltere, Rusya gibi ülkelerde işbirliğine gittiğini söyleyen Başbakan Erdoğan, "Twitter birçok devletin kuralına uyuyor; ama mesele Ukrayna, Türkiye olunca; Twitter çıkıyor özgürlükten bahsediyor. Twitter anlaştığı ülkelerde buna neden özgürlük demiyor? Biz Türkiye Cumhuriyeti üzerine asla ameliyat yaptırmayız! Twitter ABD başkanının telefon konuşması yayınlansa özgürlük mü der." dedi. 

  Erdoğan ın İstanbul mitingi konuşması #2

  AK Parti'nin İstanbul mitingi

  Helikopter kamerasından AK Parti'nin İstanbul mitingi - izle

  Erdoğan ın İstanbul mitingi konuşması #3

  Erdoğan'ın İstanbul mitingi konuşması - izle

  İŞTE BAŞBAKAN'IN AÇIKLAMALARI

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Yenikapı'da 1 milyonun üstünde kalabalığa sesleniyor. İşte Erdoğan'ın konuşması;

  İstanbul canım İstanbul davam, aşkım, kavgam. Ey İstanbul seni yürekten selamlıyorum. Ey kutlu Peygambere müjde olmuş yüce şehir. Mekke'nin, Medine'nin kardeşi seni yürekten selamlıyorum.

  Adalar, Ataşehir, Bakırköy, Bahçelievler, Bayrampaş sizleri selamlıyorum. Beşiktaş, Beykoz, Beyoğlu, Çatalca, Çekmeköy, Esenyurt sizleri selamlıyorum. Eyüp seni muhabbetle selamlıyorum. Toprağını şereflendiren Hz. Eyüp'e selam gönderiyorum. Fatih seni yürekten selamlıyorum. Gaziosmanpaşa, Güngören, Maltepe Pendik sizleri de selamlıyorum. Silivri, Şile, Tuzla, Üsküdar sizleri selamlıyorum.

  Erdoğan ın İstanbul mitingi konuşması #4

  İstanbul sana Anadolu'nun, Trakya'nın selamını getirdim. Sana Antalya'nın, Tekirdağ'ın, Edirne'nin selamını getirdim. Size Tüm Türkiye'nin selamlarını getirdim. İstanbul Türkiye'nin özetidir. İstanbul'un tüm kardeş şehirlerini selamlıyorum.

  "KILIÇDAROĞLU BAK BU MONTAJI NASIL YAPTIK?"

  Varsın birileri montaj desin. Kılıçdaroğlu bak bu montajı nasıl yaptık, güzel mi, beğendin mi? Bir montaj da sen yap böyle. Varsın birileri bu muhteşem coşkuyu küçümsesin. Şu anda Kabe'nin etrafında olanlar size dua ediyor. Diyorlar ki 30 Mart akşamında müjde bekliyoruz. Onun için 30 Mart bir başka önemli. İstanbul nasıl katılım nasıl diye soruyorlar. İzleniyorsun İstanbul ama Pensilvanya'nın izlediği gibi değil. Onlar mahremleri, ahlaki olmayan şeyleri izliyor. İstanbul sen Türkiye'nin umudusun. İslam Coğrafyası'nın, Balkanlar'ın, Dünya'nın umudusun.

  Erdoğan ın İstanbul mitingi konuşması #5

  Erdoğan ın İstanbul mitingi konuşması #6

  SİLİVRİ MİTİNGİ COŞKUSU

  Bugün tuzakları bozuyorsun İstanbul. Bugün bir kez daha dostun kalbine surur, düşmanın kalbine korku salıyorsun İstanbul. Kardeşlerim Sivas'tan yola çıktık. Bugün Kocaeli'yle 46. şehrimiz. 47. şehir İstanbul. En son Silivri'de buluştuk. Edirne'ye uğradım. Silivri bizim programımızda yoktu. 2 saat içerisinde Silivri'de nasıl bir kalabalık patladı. Çatalca'ya inşallah seçimden sonra gideceğiz. Meydanlar daha önce böyle manzara görmedi. 81 ilin tüm coşkusu şu an İstanbul'da.

  Türkiye'ye tezgahlanan tuzağı biliyor. 94'te kimden aldık. CHP'den. Ey Kılıçdaroğlu senin SSK döneminden nelerin olduğunu biliyoruz. Kocaeli'de bir amca illaha kürsüye çıkacağım dedi. Dedi ki "İki kez hastanede rehin kalkdım". Göreve ilk geldiğimde verdiğim emir "Bu rehine işi kalkacak". Şimdi istediğiniz hastaneye gidiyor muyuz?

  Erdoğan ın İstanbul mitingi konuşması #7

  CHP DEMEK ÇÖP DEMEKTİR

  İstanbul'un kaymak takımı 94'te böyle bir sonuç beklemiyordu. CHP demek yolsuzluk demek. CHP demek çöp demektir. Halkalı'da çöpten 39 kişi öldü. Başında CHP'li belediye vardı.

  YANDAŞ MEDYA NEREDE?

  Bunun heabını soran oldu mu? Yandaş medya nerede? Sordular mı bunun hesabını? Bu Kılıçdaroğlu'nun eline 3 koyun verin kaybeder gelir. Pozlar veriyordu biliyorsunuz? Baykal genel başkan o da onun yanında. Klasörde ne yazıyor? Yolsuzluk. Ne yazıyor. İstanbul adaylarının adı. Hırsızlıktan ihraç ettikleri kişiyi İstanbul adayı yaptılar.

  Ben demiyorum bunu sen diyorsun Kılıçdaroğlu. Neden ellerinde malzeme yok. Bunların adayı yok. Bunlar felç olmuş felç. Biz gümbür gümbür geldik. Yine geleceğiz. Biz İstanbul'a milletimize efendi olamaya geldik.

  "SEVGİLİ PEYGAMBERİMİ KAMYONETE BİNDİRDİLER"

  Biz bu milletin dertlisiyiz. İstanbul'daki elitler Recep Tayyip Erdoğan'ın başkan seçileceğini tahmin etmiyorlardı. 30 Mart'ta sadece onlara değil Pensilvanya'ya vereceğiz. Bunların dersanelerinden çocuklarınızı alın. Yıllarca bunlar bizi sömürdüler ya. Sülük zararlı kanı emer. Bunlar bizim helal kanımızı içtiler. Adak dediler, himmet dediler sömürdüler. Benim sevgili Peygamberimi kamyonete bindirdiler. Bunun senaryosunu da bu onaylıyor. Bu zat diyor ki; "Hz. Cebrail parti kursa oy vermem"biz de bir laf var. Teşbihte hata kabul olmaz. Bunun yaptığı benzetme rezalet.

  "SEN BİZDEN NE İSTEDİN?"

  İyi niyetimizin kurbanı olduk. Başörtülü kızlarımızın başlarını açmaları konusunda fetva veriyor. Niçin 28 Şubatçı generaller böyle istedi. Onun öncesinde başka konuşuyor. Akşam başka sabah başka konuşuyor. 5 ay önce dua 5 ay sonra beddua. Müslüman müslümana dua eder dua. Şimdi soruyorum; imam-hatipleri kapatanlar belli. Başörtülü kızlarımıza zulm edenler belli. 4+4+4+4 ile imam-hatiplerin orta kısmı açıldı mı? Sana 17 üniversite için izin verdik. Yurtdışındaki okullara biz referans olduk. Sen bizden ne istedin? Pensilvanya sen Bahçeli ile Kılıçdaroğlu'yla haşrolacaksın. Biz bu meydandakilerle haşrolacağız.

  Biz vatan, millet bayrak yolundayız. 4.5 yıl bize aynı şeyi söylediler. Siirt'te Ziya Gökalp'in şiirini okuduk haydi Pınarhisar dediler. Kader dedik. Kaderin üstünde bir kader var dedik.

  "BAHÇELİ ÇIKMIŞ YÜZDE 51 ALMAZSAN BIRAK DİYOR"

  Ey MHP ve CHP'ye oy veren kardeşlerim hep geriden mi geleceksiniz? Kılıçdaroğlu bir TV'de dedi ki; yüzde 40 alırsam bırakacağım. Bahçeli çıkmış diyor ki; yüzde 51 almazsan bırak diyor. Ya bu yerel seçim. Sen önce siyaseti öğren. Hamdolsun. Bahçeli gibi Kılıçdaroğlu gibiler olunca biz çok iktidarlar görürüz.

  "SİZ MEMURU VE İŞÇİYİ İNLETTİNİZ"

  IMF şu an bizden borç istiyor. Bunlar kafatası milliyetçisi. Vaiz lobisi, faiz lobisi çalışıyor ama Allah'ın izniyle yıkamıyor. Çiftçiye esnafa yüzde 59-47 faizle kredi veriyorlardı. Biz yüzde 4-5. İşçiyi memuru sömürdüler. Zorla para kestiler. 13.5 katrilyon. Başbakan oldum. Önüme bunu koydular. Bir devlet işçisine memuruna borçlu olamaz dedik. Süratle bunu ödedik. Konut edindirme yardımıyla ilgili 3.5 katrilyon para kestiler. Onu da ödedik. Ey CHP, ey MHP siz memuru ve işçiyi inlettiniz. Bizim farkımız bu.

  "HAVALİMANI YAPIYORUZ TERÖR ÖRGÜTÜ TEHDİT EDİYOR"

  Adalette, emniyette, sağlıkta farkımız bu. Etnik, dinsel milliyetçiliğe hayır. Ben yaradılanı yaradandan ötürü dolayı seviyorum. Tek Millet diyoruz. Şimdi bakıyorsun BDP'ye siyasi kürtçülük, MHP Türkçülük, CHP kumsalların partisi. Biz 77 milyonun partisiyiz. Kim derdi Şırnak'ta havalimanı olacak diye. Şimdi Hakkari de havalimanı yapıyoruz. Bölücü terör örgütü tehdit ediyor. Onu da yapacağız. Dinsel milliyetçilik yok. İster hristiyan, musevi, ateist olsun. Bunlara da hizmet götüreceğiz. Bizim iktidarımız ayrımcılığın iktidarı olmayacaktır.

  Parası, gücün olduğu kişilerin iktidar sürdüğü bir ülke olmayacak. Elinde TV, gazetesi, çetenin, mafyanın hakimiyeti Türkiye'de sona ermiştir.

  "BUNLARIN MİLLETLE SORUNU VAR"

  Biz milletin kararına rağmen Türkiye'ye yön vermeye çalışanlara en güzel cevabı sandıkta veriyoruz. Epey zamandır bir şarkı tutturmuşlar. Sandık demokrasi demek değilmiş. Sizin egemenliğinizden ibaret. Biz sandıktan çıkan sonucu önemsiyoruz. Bu CHP millete göbeğini kaşıyan adam, bidon kafalı demedi mi? Bunlar ya darbeyle geldiler. Sandığa rıza göstermeyenler, sandığı değersiz kılmaya, ellerinde kalsa sandığı ortadan kaldıracaklar. Bunların milletle sorunu var.

  "SOKAK ŞİDDETİNİ DEMOKRATİK HAK DİYE YUTTURMAYA ÇALIŞTILAR"

  Vesayet kalktıkça, bunların sandığa karşı alerjileri arttı. Kalplerinde 27 Mayıs özlemiyle yaşıyorlar. Her 10 yılda bir yaptıkları gibi milletin önünün kesmeye çalışıyorlar. Sokak şiddetini demokratik hak diye yutturmaya çalışıyorlar. Sizin hak ve hukukunuzu çiğnetmeyeceğiz. Bu kibre izin vermeyeceğiz. CHP ne diyor? Eski İstanbul'u getireceğiz diyor. Ya eski İstanbul'da hava kirliliği, çöp var. Siz istemedikçe biz gitmeyeceğiz. Size karşı boyunumuz kıldan incedir.

  Erdoğan ın İstanbul mitingi konuşması #8

  "SEN İLKOKUL MEZUNUSUN, O PASAPORTU NASIL ALDIN?"

  Sen dürüstsen neden 99'da kaçıp gittin? 15 yıldır kaçaksın. Uydurma bir pasaportla, sen ilkokul mezunusun. O pasaportu nasıl aldın? İnziva diyor? Ya Eruzurum'da, İstanbul'da, Ankara'da neden çekilmedin. Mekke'de, Medine'de neden çekilmedin? Pensilvanya'da ne işin var? Çok oyunlar kuruldu. Bunu siz bozacaksınız. İstedikleri alçaklığı yapsınlar. Biz dik durduk, dik duracağız. Biz edepli duruşumuzla gerekli dersi vereceğiz. Twitter diye bir olay var. Yargının kararıyla kapatıldı. Son derece ahlaksız şekilde tweet atılıyor. Sahte hesaplar yüzünden kapatılıyor. Bunlar mahkemeye başvuruyor, TİB, Twitter'a bunu kaldır diyor.

  TWITTER KONUSU

  Ey medya bunu iyi dinle. Twitter bunu umursamıyor. Bana geldi. Ben de kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Twitter ABD'nin, İngiltere'nin, kanunlarına uyuyor. Mesele Mısır olunca, Ukrayna olunca, Türkiye olunca iş değişiyor. Twitter, Youtube, Facebook Türkiye'nin kanunlarına uyulacak. Kutsal değerlerimize hakaret ediliyor. Buna özgürlük mü diyeceğiz. çocuklar istisamar ediliyor. Buna özgürlük deyip geçecek miyiz? Kardeşlerim ABD başkanın gizli telefon görüşmeleri yayınlansa buna özgürlük mü diyecekler? Twitter bizim kanunlarımıza uymayacaksa gerekeni yaparız. Burası Muz cumhuriyeti değil Türkiye Cumhuriyet'i.

  Bizim mahremimizi yazmak kimsenin haddi değil . Cumhurbaşkanını, Genelkurmaybaşkanını, beni dinleyecek. Mahkeme kararıyla beni dinleyemezsin. Yok öyle bir şey. Montajla, servisle başbakanını yargılayamazsın.

  "BATAKLIĞA BATMIŞLAR, GEREKEN YAPILACAK"

  Kardeşlerim böyle bir hakları olmadığı halde bizi dinliyorlar. Başta Doğan Grubu, Ciner Grubu olmak üzere. Utanmadan, sıkılmadan bu olaylarda bize karşı yapılanları savunuyorlar. Siz nasıl bunları savunuyorsunuz? Çünkü Pensilvanya'nın bunlarla ilgili kasetleri var. Şimdi bunlar korkuyorlar. Bataklığa batmışlar. Merak etmeyin gereken yapılacak. Twitter dürüst davranacaksa her türlü desteği vereceğiz. Facebook aileleri bozacaksa bunlarla uğraşacağız. Hangi montajı yaparsanız yapın, bu alçaklığınızın altında ezilip gideceksiniz.

  "KAPI KAPI DOLAŞACAĞIZ, ÇOK ÇALIŞACAĞIZ"

  30 Mart akşamı hangi yalanı konuşacaklarını düşünüyorlar. Çamur provası derdindeler. Senaristleri var. Büyük senaristleri Pensilvanya'da. Bunlar kendilerini ne zannediyolar? Bize çamur attkları zaman onlara oy vereceklerini zannediyorlar. 6 günümüz var. Kapı kapı dolaşacağız. Çok çalışacağız. Sandıkları patlatacağız. İstanbul şehirlerin annesi olduğunu bunlara gösterecek. Aylardır bu pensilvanya, onların yandaşı medya var güçleriyle çözüm sürecini baltalamak istiyorlar. Terör örgütüne gidip neden çatışmıyorsunuz dediler. Bu hainleri de tespit ettik.

  20 yaşındaki evladı şehit olmuş bunların umrunda mı? Evlere ocak düşmüş, annelerin yüreği yanmış Pensilvanya'nın umrunda mı? Mavi Marmara'da 9 şehid olmuş. Doğan Medya'nın, Pensilvanya'nın umrunda değil. Bunlar Nebbaş. Mezar soyguncusu. Bunların işi gücü istismar. 14 yaşındaki bir çocuğun üzerinden siyaset yapmazlardı. İstanbul bunları çok iyi tanıdı. 30 Mart bu faiz lobisinin, kan lobisinin mağlubiyetini görecek. Biz İstanbul'a ne kadar yatırım yaptık? 12 yılda 77 katrilyon Lira.

  Erdoğan ın İstanbul mitingi konuşması #9

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir