Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
360.288
-0.26%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 23 C
  18 Mart anmasında Kürtçe Ölürüm Türkiye şarkısı

  18 Mart anmasında Kürtçe Ölürüm Türkiye şarkısı

  Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünde 'Ölürüm Türkiye' şarkısı hem Türkçe hem de Kürtçe seslendirildi
  • 18.03.2012 - 15:26

  18 Mart anmasında Kürtçe Ölürüm Türkiye şarkısı #1

  Mersin'in Tarsus İlçesi'nde, Çanakkale Zaferi'nin 97'nci yıl dönümü ve 18 Mart Şehitler Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte, 'Ölürüm Türkiyem' adlı şarkı, Kürtçe ve Türkçe seslendirildi.

  İşte o şarkı - TIKLA İZLE

  AK PARTİ'Lİ VE MHP'Lİ VEKİLLER EN ÖNDE DİNLEDİ

  Müze haline getirilen Nusret Mayın Gemisi'nin bulunduğu Çanakkale Zafer Parkı'nda düzenlenen törene, Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, Mersin milletvekilleri AK Parti'li Ahmet Uzun, MHP'li Mehmet Şandır, Garnizon Komutanı Yarbay Abdülkadir Yavuz, Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı Yavuz Temizel, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Hakan Vural, Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy, siyasi parti, oda ve dernek temsilcileri, gaziler ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

  İKİ KITASINI KÜRTÇE İKİ KITASINI TÜRKÇE SÖYLEDİLER

  Törende Çanakkale Zaferi'nin tasvir edildiği anıta çelenkler konuldu. Saygı duruşu sırasında askerler Nusret Mayın Gemisi'nin üzerine çıkarak 3 el saygı atışı yaptı. Törene katılanlar hep bir ağızdan İstiklal Marşı'nı okudu. Üstteğmen Oktay Ağtürk, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Konuşmanın ardından folklor gösterileri gerçekleştirildi. Daha sonra öğrencilerden oluşan koro 'Ölürüm Türkiyem' adlı şarkının iki kıtasını Kürtçe, iki kıtasını da Türkçe olarak seslendirdi. Törene katılanlar, koroyu alkışladı.

  Törende Kuzey Kore Cumhuriyeti tarafından Kore Savaşı'nda görev alıp gazi olan 10 kişiye madalyalarının verilmesiyle sona verdi. Törenin sonun da ise protokol üyeleri hep birlikte şehitliği ziyaret etti.


  Görüş Bildir