Euro
10.3705
-0.26%
Dolar
8.7267
0.08%
Altın
497.4
0.05%
Borsa
1.391
-1.63%
Bitcoin
317.973
-3.64%
22ºC
İstanbul
Bulutlu 22 C
  ABD Büyükelçisi Bass'tan HES yapılan köylere ziyaret

  ABD Büyükelçisi Bass'tan HES yapılan köylere ziyaret

  ABD Büyükelçisi John Bass'in, sivil bir araçla Artvin'e giderek, HES çalışmalarının yapıldığı köyleri ziyaret ettiği ortaya çıktı.
  • Detay Haber
  • 14.09.2016 - 23:10

  A Haber'de yer alan habere göre Bass, önce Şavşat'ta Meydancık köyünü ziyaret etti. Bu köy, halen hidroelektrik çalışmalarının devam etmesi açısından oldukça önemli bir köy. Bass burada santral çalışmalarıyla ilgili köylüler ve muhtarla görüştü.

  Bass, Şavşat'ın ardından Yusufeli'ne, oradan da Artvin merkeze geçti ve burada da yine HES çalışmaları devam eden Hatila Vadisi'ni ziyaret etti.

  Söz konusu bölgede HES'lerle ilgili daha önce çok sayıda protesto gösterisi olmuş, bu konu uzun süre sosyal medyanın gündemini meşgul etmişti.

  Terör örgütü PKK ve FETÖ bağlantılı 28 belediyeye yapılan operasyonlar sonrasında yaptığı açıklamalardan sonra, ABD Büyükelçisi John Bass'in sır dolu Artvin gezisi dikkat çekti.

  ABD Büyükelçisi Bass'tan HES yapılan köylere gizli ziyaret

  BASS'A TEPKİLER BÜYÜYOR

  ABD Büyükelçisi John Bass'e tepkiler giderek büyüyor. Hükümet yetkililerinin yanı sıra vatandaşlar da Bass'e tepki gösteriyor. Binlerce kullanıcı #JohnBassHaddiniBil etiketi ile Büyükelçi'ye Twitter'dan sesleniyor.

  ABD Büyükelçisi Bass tan HES yapılan köylere ziyaret #1

  ABD Büyükelçisi Bass tan HES yapılan köylere ziyaret #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir