Petrol
111.36
2.14%
Euro
17.4385
-0.51%
Dolar
16.7568
0.35%
Altın
968.81
-0.12%
Borsa
2449
0.00%
Bitcoin
329.209
3.78%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C
  ABD gazetesi Suriye konusunda Türkiye'yi övdü

  ABD gazetesi Suriye konusunda Türkiye'yi övdü

  Washington Post gazetesi, Batılı hükümetlerin Suriye’deki iç savaş konusunda bir şey yapmadığını belirterek, Suriyeli çaresiz insanların tek savunucusunun Türkiye olduğunu yazdı.
  • AA
  • 27.02.2020 - 08:56
  • Güncelleme : 27.02.2020 - 08:56

  Amerikan Washington Post gazetesinin bugünkü başyazısında, İdlib’deki insani kriz ele alındı.

  Batılı hükümetlerin sonu gelecek gibi görünmeyen Suriye iç savaşından bıktığı aktarılan yazıda, kendi iç gündemlerindeki kutuplaşmalardan dolayı Batı'nın dikkatlerini Suriye’den çektiği vurgulandı.

  "SIĞINACAK YER BULAMIYORLAR"

  Birleşmiş Milletler'e (BM) göre aralıktan bu yana İdlib’te 500 bini çocuk 900 bin mültecinin Beşar Esad rejimi ve Rus saldırılarından kaçarak Türkiye sınırına sığındığı kaydedilen yazıda, mültecilerin sınır bölgesinde soğuk hava şartlarında sığınacak yer bulamadıkları da bildirildi.

  ABD gazetesi Suriye konusunda Türkiye yi övdü  #1

  "TEK SAVUNUCU TÜRKİYE"

  Rusya ve Esad rejiminin muhaliflerin elindeki bölgeleri almak için sivillerin kaçmasını sağlayacak şekilde hava saldırıları düzenlediği belirtilen başyazıda, "Oradaki çaresiz insanların tek savunucusu son haftalarda bölgeye binlerce asker, tank ve top yığınağı yapan Türkiye’dir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu hafta sonuna kadar çekilmediği takdirde, Esad rejimine karşı saldırı başlatacağı tehdidinde bulundu." ifadeleri kullanıldı.

  ABD gazetesi Suriye konusunda Türkiye yi övdü  #2

  "RUSYA GÜVENLİ BÖLGEYİ KABUL EDEBİLİR"

  Ankara'da Türkiye ile Rusya arasındaki görüşmelerin dün başladığı hatırlatılan yazıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İdlib kent merkezini de içine alan 20 kilometre derinliğinde bir güvenli bölge oluşturmak istediği belirtildi. Rusya’nın güvenli bölge teklifini kabul edebileceğine işaret edilen yazıda, "Esad rejiminin ise insan kaybı konusunda bedeli ne olursa olsun tüm İdlib’i almak istediği" değerlendirmesi yapıldı.

  ABD gazetesi Suriye konusunda Türkiye yi övdü  #3

  "ABD, PUTİN'E BASKI YAPSIN"

  Gazetenin başyazısında, Rusya’nın Esad’i kontrol etme konusundaki sözünü tutmadığı vurgulanarak, "Bu yüzden ABD ve Avrupa ülkelerinin Putin’e saldırıları durdurması, ateşkesi sağlaması ve insani yardımın İdlib’e erişmesini sağlamak için acilen somut baskılar yapması gerekir." çağrısına da yer verildi.

  İdlib'de günde yaklaşık 10 bin kişi göç ediyor VİDEO


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir