Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
475.975
0.52%
19ºC
İstanbul
Çok bulutlu 19 C
  ABD medyası Türkiye'yi batırmanın yolunu arıyor

  ABD medyası Türkiye'yi batırmanın yolunu arıyor

  Trump’tan art arda gelen yaptırım tehditlerine rağmen Türk ekonomisinde gerçekleşen yükseliş, ABD’nin ünlü ekonomi programlarına konu oldu.
  • Haber Merkezi
  • 16.10.2019 - 10:47

  Kendilerinin yıllardır teröristlere verdiği desteği görmezden gelerek birçok Avrupa ülkesini de silah satışı konusunda galeyana getirmeye çalışan ABD’nin hamlelerine ve Trump’ın sert yaptırım çıkışlarına rağmen tehditlerden etkilenmeyen Barş Pınarı Harekatı, ABD medyasının gündeminden düşmüyor.

  TÜRK LİRASI DOLAR KARŞISINDA YÜKSELİYOR

  CNN’in öne çıkan ekonomi programı, Türkiye’nin yükselişe geçen ekonomi piyasasını ele aldı. Ekonomist Timoty Ash’in konuk edildiği programda, Türk lirasının dolar karşısındaki yükselişi konuşuldu.

  ABD medyası Türkiye yi batırmanın yolunu arıyor #1

  TRUMP'IN TEHDİTLERİ İŞE YARAMADI

  Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatı sonrasında özellikle yaptırım tehditleriyle harekatı engellemeye çalışan Trump’ın tehditlerinin boş çıktığının belirtildiği programda, Türkiye’nin Suriye harekatından işgal olarak bahsedilirken, yaptırımların bir ceza olarak uygulanması gerektiği konuşuldu.

  ABD medyası Türkiye yi batırmanın yolunu arıyor #2

  "ABD’nin daha önce uyguladığı yaptırım politikası bu sefer işe yaramıyor. Trump’ın sert açıklamalarına rağmen Türk lirası, dolar karşısında değer kazanıyor" çıkarımlarına yer verilen programda, Türk ekonomisinin bu defa hiçbir yaptırımdan olumsuz yönden etkilenmeyeceğinin de altı çizildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir