Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
691.506
-2.47%
15ºC
İstanbul
Hafif yağmur 15 C

  ABD'de 2 baraj çöktü, binlerce kişi tahliye edilecek

  Michigan eyaletinde etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle iki barajın çökmesi üzerine, binlerce kişi için tahliye emri verildi.
  • AA
  • 20.05.2020 - 15:58
  • Güncelleme : 20.05.2020 - 15:58
  ABD'de 2 baraj çöktü, binlerce kişi tahliye edilecek

  Michigan Valisi Gretchen Whitmer, Edenville ve Sanford barajlarının gece saatlerinde çökmesinin ardından yaptığı açıklamada, Midland County bölgesinde ‘acil durum’ ilan etti.

  Bölge sakinlerine, çöken barajdan etkilenen yerleri derhal tahliye etmeleri çağrısında bulunan Whitmer, "Eyaletin diğer kesiminde yaşayan bir aile üyeniz ya da yakınınız varsa, şimdi oraya gidin. Yoksa, bölge genelinde açılan barınaklardan birine gidin." ifadesini kullandı.

  ŞEHİR MERKEZİ SULAR ALTINDA KALABİLİR

  Whitmer, ilerleyen 12 ile 15 saatte Midland şehir merkezinin yaklaşık 9 fit (yaklaşık 2.7 metre) suyun altında kalabileceği uyarısında bulundu.

  ABD'de 2 baraj çöktü, binlerce kişi tahliye ediliyor İZLE

  “MASKE TAKMAYA DEVAM EDİN”

  Koronavirüs salgınının yaşandığı bir dönemde meydana gelen bu durumun üstesinden gelmek için eyaletin ilgili birimleriyle ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını vurgulayan Whitmer, “Lütfen, elinizden geldiği kadar bir barınağa gittiğinizde veya bir arkadaşınızla, akrabanızla kaldığınızda maske takmaya devam edin.” dedi.

  ABD de 2 baraj çöktü, binlerce kişi tahliye edilecek #1

  ‘YÜKSEK YER ARAYIN’ TALİMATI

  Midland şehrinin internet sitesinden yapılan açıklamada, bölge sakinlerine, Tittabawassee Nehri'nin mümkün olduğu kadar doğusu ve batısında daha ​​yüksek bir yer aramaları gerektiği belirtildi.

  Detroit şehri Ulusal Hava Durumu Servisinin, Twitter'dan yaptığı açıklamada, Midland bölgesinde ani sel durumunun yerel saatle 07.30'a kadar devam edeceği bildirildi.

  ABD de 2 baraj çöktü, binlerce kişi tahliye edilecek #2

  YAKLAŞIK 10 BİN KİŞİ İÇİN TAHLİYE

  Midland bölgesi üst düzey yetkililerinden Mark Bone, tahliye duyurusundan şimdiye kadar yaklaşık 3 bin 500 evin ve 10 bin kişinin etkilendiğini düşündüğünü belirtti.

  Bone, barajın çökmesinin ardından şimdiye kadar herhangi bir ölüm ya da yaralanma vakası kaydedilmediğini söyledi.

  Halkı, barınaklara yerleştirirken de koronavirüse karşı önlemler alınmaya devam ettiğine dikkati çeken Bone, acil durum personelinin çok sayıda kişisel koruyucu ekipmanı bulunduğunu, maske taktığını, barınaklardakiler için de maskelerin mevcut olduğunu kaydetti.

  ABD de 2 baraj çöktü, binlerce kişi tahliye edilecek #3

  ABD de 2 baraj çöktü, binlerce kişi tahliye edilecek #4

  ABD de 2 baraj çöktü, binlerce kişi tahliye edilecek #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir