Petrol
99.07
-0.53%
Euro
18.5302
-0.01%
Dolar
17.9526
0.08%
Altın
1.031
-0.12%
Borsa
2868
0.00%
Bitcoin
431.750
-1.96%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C
  ABD'de Emine Erdoğan'a hediye edilen kitap

  ABD'de Emine Erdoğan'a hediye edilen kitap

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyet ABD'de bir dizi üst düzey temasta bulunuyor.
  • 17.05.2013 - 17:13

  ABD de Emine Erdoğan a hediye edilen kitap #1

  Emine Erdoğan'a ABD gezisinde Georgetown Üniversitesi ve Türkiye İş Kadınları Derneği ortaklığında düzenlenen "Barışın inşası ve gelişmede iş kadınlarının rolü" toplantısında "Diktatörlüğün Psikolojisi" isimli kitap hediye edildi.

  Başbakan Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Georgetown Üniversitesi ve Türkiye İş Kadınları Derneği'nin düzenlediği toplantıda, Türkiye'nin son derece zor ve çalkantılı bir coğrafyada yer aldığını, hemen yanındaki Irak, Suriye ve Filistin'de, yine yakın çevre sayılabilecek Afganistan, Kuzey Afrika ve Afrika içlerinde, özellikle Somali'de ciddi sorunlar yaşandığını anlatan bir konuşma yaptı.

  EMİNE ERDOĞAN'A HEDİYE EDİLEN KİTAP

  Toplantının devamında üniversitenin İranlı profesörü Fathali M. Moghaddam Erdoğan’a “The Psychology of Dictatorship” (Diktatörlüğün Psikolojisi) isimli kitabını hediye etti.

  Kültür psikolojisi dalında çalışmalar yapan İran doğumlu Moghaddam eğitimine İngiltere’de devam etmiş. Birleşmiş Milletler’de ve Kanada'daki McGill Üniversitesi’nde çalıştıktan sonra 1990 yılında geldiği Georgetown Üniversitesi’nde halen görevini sürdürüyor.

  KİTAPTA YER ALAN KONULAR

  İranlı psikoloji profesörünün yeni çıkan kitabı psikolojik süreçler olan saldırganlık, sadakat, korku ve geleneklere bağlılığın diktatörlüğü sürdürme ve geliştirme aracı olarak nasıl kullanıldığını konu alıyor. Demokrasi ile diktatör eğilimler arasındaki değişen ilişkilere değinilen kitapta, demokrasileri diktatörlüğe dönüştüren unsurlar anlatılıyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir