Petrol
100
-2.70%
Euro
17.5434
0.43%
Dolar
17.2309
1.52%
Altın
961.71
-0.12%
Borsa
2408
0.00%
Bitcoin
349.257
4.70%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  ABD'de FETÖ mezarlığı

  FETÖ elebaşı Gülen'in yaşadığı Pensilvanya'da 2 kişilik mezarlık hazırlandı. Mezar fiyatları 10 bin dolara kadar yükseliyor.
  • AA
  • 08.11.2016 - 17:15
  ABD'de FETÖ mezarlığı

  FETÖ terör örgütünün elebaşı Gülen ile FETÖ üyelerinin Türkiye'ye iade edilip edilmeyeceği ya da ABD'den başka bir ülkeye sığınabileceği tartışmaları sürerken Pensilvanya'da mezarlık hazırlanması dikkati çekti.

  GURBET MEZARLIĞI TABELASI

  Gülen'in yaşadığı yere yakın mesafede bulunan mezarlığın girişinde "Gurbet Cemetery" (Gurbet Mezarlığı) tabelası bulunuyor.

  ABD de FETÖ mezarlığı #1

  FİYATLAR

  Mezarlık için çeşitli bilgilerin yer aldığı bir internet sitesi de hazırlandı. Sitede yayınlanan krokiye göre yaklaşık 2 bin kişi kapasiteli olduğu görülen alan üzerindeki mezar yerleri, bin dolardan başlayıp kişi sayısına göre 10 bin dolara kadar fiyatlarla satışa sunuluyor.

  27 Mayıs 2015'ten itibaren geçerli olduğu duyurulan fiyat listesinde aile için fazla sayıda mezar yerinin alınması durumunda indirim ve taksit imkanları da sunuluyor. Mezarlık şirketi, mezar yerinin dışında cenaze hizmetleri de sağlıyor. Mezar taşı dahil tüm cenaze ve defin hizmetleri için Pensilvanya eyaletinde bulunanlara 4 bin 250 dolar ücret belirlendi. Diğer eyaletlerden cenazelere ise yol masrafı ekleniyor. İnternet sitesinde mezarlığa bağış yapmak isteyenler için de ayrı bir link oluşturuldu.

  ABD de FETÖ mezarlığı #2

  FETÖ BAĞLANTISI

  Mezarlık için hazırlanan arazinin etrafında seyrek de olsa servi ağaçları bulunuyor. Tamamı boş olan arazinin ortasında ise bir mezar sığacak alanda karşılıklı iki servi ağacının dikilmiş olması dikkat çekiyor.Mezarlık için oluşturulan internet sayfasında şirketin Lehigh Diyalog Merkezinin alt kuruluşu olduğu belirtiliyor. Diyalog Merkezinin web sayfasında da dinler ve kültürler arası diyalog adı altındaki faaliyetlere ilişkin fotoğraflar bulunuyor. Sayfanın bir bölümünde de "Gülen grubu" hakkında bilgi veriliyor.Mezarlık şirketinin yönetim kurulu başkanı olarak Murat Al gözüküyor. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ramazan Tufan, Cenaze Hizmetleri Direktörü Orhan Güven ve şirketin sekreteri olarak ise Muhlis Eren'in isimleri yer alıyor. Resmi kayıtlara göre, hem Murat Al hem de Orhan Güven'in Cumhuriyetçi Parti'den kongre üyesi olan Charlie Dent'in seçim kampanyasına 1 Ocak 2015 tarihinde 500'er dolar bağış yaptığı görülüyor. İki kişinin de Pensilvanya'daki FETÖ organizasyonlarında aktif görev aldıkları anlaşılıyor.

  ABD de FETÖ mezarlığı #3

  FETO BURAYA MI GÖMÜLECEK

  AA muhabirinin ulaştığı Orhan Güven, "FETÖ elebaşı Gülen'in ölümü halinde bu mezarlığa mı gömüleceği"ne ilişkin soru üzerine, konuyla ilgili açıklama yapmak istemediğini söyledi.15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından kaldığı çiftlikte ABD basınına verdiği röportaj öncesi tansiyonunu ölçtüren FETÖ elebaşı Gülen'in çöküntü ve moral bozukluğu içinde olduğu kameralara yansımıştı. FETÖ elebaşının daha önce de şeker ve tansiyon gibi hastalıklarının bulunduğu biliniyor. Wind GAP'te doğup büyüdüğünü belirten John Favere isimli kasaba sakini, AA'ya yaptığı açıklamada, Gülen'in ölümü halinde bu mezarlığa gömüleceğine inandığını belirterek "Bu mezarlık, Gülencilerin uzun süre buradan gitmeyi düşünmediklerini gösteriyor." ifadelerini kullandı.

  İnsanların Gülen grubundan korktuğu için gazetecilere konuşmak istemediklerini söyleyen Favera, kendisinin bu terörist grupla uzun süredir mücadele ettiğini ve FETÖ tarafından hedef haline getirildiğini anlattı. Ailesinin geçmişten beri bölgede yaşadığını ve arazilerinin bulunduğunu belirten Favere, mezarlıktaki tabelayı iki hafta önce fark ettiğini söyledi. Mezarlığın bulunduğu bölgeden daha önce de defalarca geçtiğini ancak buranın FETÖ'ye ait olduğunu fark etmediğini ifade eden Favere, daha önce çalılarla kaplı bölgenin iki buçuk ay önce temizlenerek tabelanın ortaya çıkarıldığını belirtti.

  FETÖ elemanları hakkında da açıklamalar yapan John Favere, örgütün çok sinsi hareket ettiğini, insanların beynini yıkadığını ancak bölgedeki topluluklar yararına hiçbir şey yapmadığını söyleyerek "Bu civarda birçok Gülenci var. Bazılarının çocukları süpermarketlerde çalışıyor ama kendileri evlerinden çıkmıyor. Türkiye'de yaşananlardan sonra onun ABD'de durmaması gerekir. ABD niçin teröriste ev sahipliği yapıyor anlamıyorum." dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir