Euro
15.3692
1%
Dolar
13.5926
0.76%
Altın
780.7
0.82%
Borsa
1.981
0%
Bitcoin
714.252
-0.94%
11ºC
İstanbul
Çok bulutlu 11 C

  ABD'de koronavirüs nedeniyle 3 eyalet için uyarı

  New York eyaleti ile komşuları New Jersey ve Connecticut eyaletlerinde yaşayanlar için "14 gün boyunca zorunlu olmayan tüm iç seyahatlerden kaçınmaları" uyarısı yapıldı.
  • AA
  • 29.03.2020 - 08:54
  ABD'de koronavirüs nedeniyle 3 eyalet için uyarı

  ABD Başkanı Donald Trump'ın talebi doğrultusunda ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), söz konusu üç eyaletle ilgili uyarı yayımladı.

  14 GÜN UYARISI

  Uyarıda, Kovid-19 salgınının yayılmasını önleyebilmek amacıyla New York eyaleti ile komşuları New Jersey ve Connecticut eyaletlerinde yaşayanlardan, 14 gün boyunca tüm iç seyahatlerden kaçınmaları istendi.

  Seyahat uyarısı, gündelik hayatın devamında önemli rol oynayan sağlık, altyapı ve gıda sektörü çalışanları gibi kesimleri kapsamayacak.

  ABD de koronavirüs nedeniyle 3 eyalet için uyarı #1

  GÜÇLÜ SEYAHAT KISITLAYICI TEDBİRLER

  Başkan Trump, CDC'nin açıklamasından kısa süre önce Twitter hesabından bir paylaşımda bulunarak, bu eyaletler için karantinaya şu aşamada gerek olmadığını ancak güçlü seyahat kısıtlayıcı tedbirler alacaklarını ifade etmişti.

  ABD de koronavirüs nedeniyle 3 eyalet için uyarı #2

  HASTANE GEMİ GÖNDERİLMİŞTİ

  Koronavirüse ilişkin vaka ve ölüm sayısı giderek artan ABD'de özellikle New York kenti, ülkedeki tüm vakaların yarısına yakınına ev sahipliği yapması dolayısıyla zorlu bir süreçten geçiyor. Trump, New York'la ilgili son açıklamalarında, kenti zor günlerin beklediğini ifade etmiş ve bölgeye bin kişi kapasiteli bir hastane gemi göndermişti.

  ABD de koronavirüs nedeniyle 3 eyalet için uyarı #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir