Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
584.990
-2.01%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C
  ABD'li Sözcü: Türkiye'nin iç işlerini değerlendiremem

  ABD'li Sözcü: Türkiye'nin iç işlerini değerlendiremem

  Her fırsatta Türkiye'yi şikayet eden Zaman muhabiri, ABD Dışişleri Sözcüsü Jen Psaki'den bu sefer umduğu cevabı alamadı.
  • 06.01.2015 - 15:17

  ABD li Sözcü: Türkiye nin iç işlerini değerlendiremem #1

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, günlük basın toplantısında Zaman gazetesi muhabirinin, 4 eski bakanın yolsuzluk ve rüşvet iddialarını araştıran Meclis Soruşturma Komisyonu’ndan Yüce Divan’a ‘hayır’ oyu çıkması ile ilgili soruyu yanıtladı.

  "TÜRKİYE'NİN İÇ İŞLERİ" DEDİ

  Sözcü Psaki, Yüce Divan’a gönderilmeme kararını "Türkiye’nin iç işleri" olarak değerlendirdi. "Bu Türkiye’nin iç işleri. Bu konuda değerlendirme yapmayacağım" dedi.

  AMERİKAN SÖZCÜ KENDİ ÜLKESİNDE HABER BİLE OLMUYOR

  ABD'li Dışişleri sözcülerinin günlük brifingleri dışişleri muhabirlerini bilgilendirme amaçlı yapılıyor. Sözcünün söyledikleri Amerikan basınında haber bile olmuyor. Ancak Türk medyasında sözcünün Türkiye'yi eleştiren her sözü manşetlere çıkarılıyor. Türkiye'deki her iç meseleyi Amerikan Dışişleri'ne şikayet eden Zaman muhabiri sonunda hakettiği cevabı aldı. Sözcü Psaki, Yüce Divan sorusuna "Bu Türkiye’nin iç işleri. Bu konuda değerlendirme yapmam" diyerek Zaman muhabirini susturdu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir