Dolar
6.7583
0.0814%
Euro
7.6577
-0.0026%
Altın
1707.72
-0.3786%
Borsa
109536.92
0%
G. Altın
371.583
-0.148%
Bitcoin
66163.74
0.3831%
17ºC
İstanbul
Güneşli 17 C
  Abdullah Gül: HDP'nin Meclis'teki varlığı olumlu

  Abdullah Gül: HDP'nin Meclis'teki varlığı olumlu

  İngiliz Financial Times'a konuşan Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, HDP'nin Meclis'teki varlığının olumlu olduğunu söyledi.
  • 28.10.2015 - 13:55

  Abdullah Gül: HDP'nin Meclis'teki varlığı olumlu

  ABDULLAH GÜL

  Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ankara'daki katliamın ardından Demirtaş'a taziyelerini bildirmiş ve Davutoğlu'nun tepkisiyle karşılaşmıştı. Demirtaş'ın yanıt vererek "Allah ondan razı olsun" dediği Abdullah Gül şimdi de HDP için "iyi ki var" dedi.

  Gül, HDP'nin Meclis'teki varlığının olumlu olduğunu belirtti. Abdullah Gül, " Türkiye bir demokrasi ülkesi ve Avrupa Birliği üyeliğine aday. Diğer taraftan, yapılması gereken birçok şey olduğuna ve Türkiye'de sahip olduklarımızı ileriye taşımamız gerektiğine inanıyorum." ifadelerini kullandı.

  Abdullah Gül'ün gazetede bugün yayımlanan açıklamaları özetle şöyle:

  "HIRSLI GÖRÜNMEK İSTİYORUM"

  "Siyasi mevki açısından, hala hırslıymış gibi görünmek istemiyorum. Ama televizyona çıkarak ve konferanslarda görüşlerimi ifade etmeye ve tavsiyelerimi sunmaya devam ediyorum. Kamuoyunun bunu olumlu algıladığını ve ciddi bir dikkat verdiğini görüyorum.

  Türkiye'deki politik mücadelenin her zaman keskin olduğu bir gerçek. Ama çeşitlilik ve farklı sesler önemli. Ben, buna her zaman böyle bakıyorum. Türkiye bir demokrasi ülkesi ve Avrupa Birliği üyeliğine aday. Diğer taraftan, yapılması gereken birçok şey olduğuna ve Türkiye'de sahip olduklarımızı ileriye taşımamız gerektiğine inanıyorum."

  "HDP'NİN MECLİS'TEKİ VARLIĞI OLUMLU"

  Gül, 7 Haziran genel seçimiyle birlikte HDP'nin parti olarak Meclis'e girmesiyle ilgili olarak da şu ifadeleri kullandı: "Bunun Türkiye için olumlu olduğunu düşünüyorum. Her zaman sorunların partileri dışlayarak değil, onlarla ilişkilenerek çözülmesi gerektiğine inandım."

  Görüş Bildir