Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
346.845
-0.56%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C
  Abdullah Gül'den veda resepsiyonunda önemli açıklamalar

  Abdullah Gül'den veda resepsiyonunda önemli açıklamalar

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, görev süresinin bitimine 9 gün kala gazetecilere yaptığı açıklamada yeni başbakanı ilan etti, bunun yanında "kendi kurduğum partinin başarılı olması için şüphesiz desteklemeye, aktarmaya çalışacağım" dedi
  • 19.08.2014 - 22:27

  Abdullah Gül den veda resepsiyonunda önemli açıklamalar #1

  Cumhurbaşkanı Gül, iş dünyasından isimler, sanatçılar, yazarlar, gazeteciler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine Çankaya Köşkü'nde veda resepsiyonu verdi. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gül, önemli açıklamalarda bulundu.

  YENİ BAŞBAKAN AHMET BEY

  Cumhubaşkanı Abdullah Gül, AK Parti kongresinin cumhurbaşkanlığını devretmeden 1 gün önce yapılacağını anımsatarak, "Göründüğü kadarıyla devralacak arkadaşımız Dışişleri Bakanı Ahmet bey, siyasete de devlet hayatına da kazandıran benim" dedi.

  İşte Gül'ün açıklamalarının satır başları;

  TECRÜBEMİ KURDUĞUM PARTİYE AKTARACAĞIM

  "Tecrübemi yine davama, kendi kurduğum partinin başarılı olması için şüphesiz desteklemeye, aktarmaya çalışacağım.

  BANA PARTİ KURDUMAYA ÇALIŞANLARI GÖRDÜM

  Bu ara çeşitli yazılanlar, çizilenler konusunda, bir taraftan benim Cumhurbaşkanı olmam sürecinde 'Aman cumhurbaşkanı olmasın' diyenlerin bana parti kurdurması, yeni cephelere çekmesi, onu gördüm. Bir taraftan da bizim cenahtan yapılan epeyce saygısızlıkları da gördüm, bu son süre içerisinde. Bunların hepsini de takip ettim. Çevremdeki herkes görevini yapıyor, tarafsız bir cumhurbaşkanlığı mevkisinde.

  Abdullah Gül'ün Çankaya Köşkünden yaptığı veda konuşması İZLE

  BENİ BİLENLER BUNU BİLİR

  İstanbul'a yerleşeceğim, Ankara'da olmayı şimdilik düşünmüyorum. Cumhurbaşkanlığı yapmış bir kişi nasıl davranırsa, ben de bundan sonra muhakkak ki öyle davranacağım. Beni bilenler bunu bilir. Beni bilmeyen, yani bizim cenaha yeni giren veyahutta geçmişi çok bilmeyenler bu konularda günlük konuşurlar. Demin söylediğim kadar söylemiş olayım, saygısızlıklarını bir hatırlatmış olayım geçeyim.

  O KARAR CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINA AİT DEĞİL

  Bir kişinin TBMM üyeliğinin düşüp düşmediğine karar vermek, tespit etmek, Cumhurbaşkanlığı makamına ait değil."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir