Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
442.873
2.53%
25ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 25 C

  Abdullah Gül'ün Mescid-i Aksa yorumu

  Abdullah Gül, Cuma namazını kıldığı camii çıkışında İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yaptığı saldırılar hakkında konuştu.
  • 07.11.2014 - 14:08
  Abdullah Gül'ün Mescid-i Aksa yorumu

  Abdullah Gül ün Mescid-i Aksa yorumu #1

  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, cuma namazını Maslak'taki Orman Bölge Müdürlüğü yerleşkesinde bulunan Fatih Ormanı Camii'nde kıldı. Gül'ün gelişi nedeniyle cami ve çevresinde geniş güvenlik önlemi alındı. Camiye gelen vatandaşlar, üstleri arandıktan sonra içeri alındı. Cuma namazı sonrası vatandaşlarla görüşen Gül, daha sonra gazetecilerin yanına geldi.

  Abdullah Gül'ün Mescid-i Aksa yorumu İZLE

  "TÜM MÜSLÜMANLARI KIŞKIRTMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL"

  İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarının, yapılabilecek en akılsız ve en düşüncesiz bir iş olduğunu belirten Abdullah Gül, şunları söyledi;

  "Sadece Filistinlilere değil, sadece Araplara değil, bütün Müslümanlara hakaret, bütün Müslümanlara rencide etmek ve bütün Müslümanları kışkırtmaktan başka bir şey değil bu. Dolayısıyla önce şiddetle telin ediyorum. Şunu onlara hatırlatmak istiyorum; bu davranışlarıyla Ortadoğu'da Filistin ve İsrail arasındaki barış görüşmelerini nasıl baltaladıkları ve artık barıştan nasıl uzaklaşmaya kendilerinin öncelik ettiklerini bütün dünya görüyor.

  Abdullah Gül ün Mescid-i Aksa yorumu #2

  "ORTADOĞU ATEŞ İÇERSİNDEYKEN.."

  Bütün dünyada sözü geçen herkes de İsrail'in bu saldırganlığını ve pervasızlığını, zaten Ortadoğu ateş içerisindeyken ona adeta benzinle körükle gidercesine bu davranışlarını telin etmelerini ve durdurmalarını, bunun için herkesin elinden geleni gayreti göstermesi gerektiğini söylemek isterim"


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir