Dolar
6.8597
0.1006%
Euro
7.7279
0.3154%
Altın
1775.06
-0.0157%
Borsa
115748.47
-0.9916%
G. Altın
392.135
0.2046%
Bitcoin
62784.75
0.0912%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C
  Abdullah Öcalan'dan Nesrin Akgül'e yanıt

  Abdullah Öcalan'dan Nesrin Akgül'e yanıt

  İmralı Cezaevi'nde yatan Abdullah Öcalan, geçtiğimiz günlerde Şakran Cezaevi'nden kendisine mektup yazan Nesrin Akgül'e cevap yazdı.
  • 03.06.2014 - 17:46

  Abdullah Öcalan'dan Nesrin Akgül'e yanıt #1

  Abdullah Öcalan'dan Nesrin Akgül'e yanıt #2

  ANF'de yer alan habere göre; mektuplaşmasına ve bütün iletişim kanallarına sınırlandırma konulan Abdullah Öcalan, İmralı'da kendisiyle görüşen HDP heyeti yoluyla Nesrin Akgül'e yanıtını gönderdi. 

  MEKTUBUN ORİJİNALİNİ DİHA'YLA PAYLAŞTI

  Akgül kendisine gelen mektubun orijinalini yanında tutarken, mektubun içeriğini ise Dicle Haber Ajansı (DİHA) ile paylaştı. Öcalan'ın 26 Nisan tarihinde "Sevgili Nesrin Akgül" hitabıyla yazdığı mektupta, "En son alanınızdan 5'li çekilmiş iki farklı fotoğrafla birlikte ilettiğiniz mesajları aldım" değerlendirmesinde bulundu.

  "UMARIM KADIN YOLDAŞLAR BENİ MAZUR GÖRÜR"

  Öcalan, mektubunda, şu duyguları paylaştı;

  "Tüm cezaevlerinden başta kadın yoldaşların mektup mesajları olmak üzere tüm yapıdaki yoldaşların mektupları benim için son derece anlamlı ve mutlaka çok arzu ettikleri yanıtları vermem gerekirdi. Ama 15 yıl önce bunu denedim. Başarılı olamadığımı görünce kestim. Umarım tüm yoldaşlar bu açıdan beni mazur görür. Zaten dış alanla mektup iletişimini sorarlarsa onlar da kusura bakmasınlar. Şahsi mektuplarınızı özenle okudum, hatta hasret bile kaldım. Diğer çok sayıda kadın yoldaşın ki gibi size ilişkin genel yanıt kabilinde birkaç hususa değineceğim. Birincisi benimle 24 saat yaşama metaforuna ilişkindi. Buna yanıtlarınızı hep anlamlı buldum. Doğru yaklaştığınız kanısındayım. Ne kadar derinlisiniz, orasını bilemem.

  "KÜRTLER İÇİN AŞKIN İMKANSIZLIĞINDAN BAHSETMİŞTİM"

  İkincisi Kürtler için aşkın imkansızlığından bahsetmiştim. Buna vereceğim şu yaşanan süreçteki yanıt; özgürlük bilincine ve eylemine kalkışan Kürtlerin ve dostlarının aşkı ancak kolektif ve sizlerin de değinmeye çalıştığınız gibi platonik olarak yaşanabileceğidir. Benim yaşta birisi için bile aşkın özelleşebileceği, tekilleşebileceği konusunda son derece ihtiyatlıyım ve bir türlü olumlu cevap veremiyorum.

  "UMARIM ÇÖZÜM SÜRECİ BEDENEN DE HEPİMİZİ YAKINLAŞTIRIR"

  Genel yapınız için, (Özellikle kadın KCK'si) önümüzdeki dönemde etik ve estetiğe yoğunlaşmalarını önermiştim. Özellikle tarihsel toplumumuza özgü bu mesajı tüm yoldaşlarla paylaşırsınız. Umarım çözüm süreci bedenen de hepimizi yakınlaştırır. Derinli sevgiyle kucaklar, selamlarım."

  ÖCALAN'IN MEKTUBU MORALLERİNİ YÜKSELTTİ

  Mektubu alan Nesrin Akgül, Öcalan'ın mektubunu almasına ilişkin yazdığı mektupta duyduğu mutluluğu paylaşırken, Öcalan'ın özgür kadın yaratma mücadelesinin kadının gururunu ve kendisini yaratma gücünü de diri tuttuğunu dile getirdi.

  Görüş Bildir