Euro
15.5137
-0.14%
Dolar
13.7001
-0.13%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
717.883
-0.88%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Afrin'in köyünde sevinç gözyaşları

  Türk Silahlı Kuvvetlerince başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütü PYD/PKK'nın işgalinden kurtarılan ilk köy olan Şenkal'e siviller dönmeye başladı.
  • AA
  • 23.01.2018 - 20:31
  Afrin'in köyünde sevinç gözyaşları

  Coğrafi konumu nedeniyle Kilis kent merkezi ve Hatay'ın bazı ilçelerinin yanı sıra İdlib'deki çatışmasızlık bölgesi için de tehdit oluşturan ilçe ve sınırdaki Şenkal köyü, teröristler tarafından uzun yıllar Amanos Dağlarına sızmak için de kullanıldı.

  İLK TEMİZLENEN YER

  Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcıyla beraber teröristlerden temizlenen ilk yerleşim yeri olan köy, Türkiye sınırına yaklaşık 5, Kilis'in Gülbaba köyüne de yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

  Afrin in köyünde sevinç gözyaşları #1

  KÖY ÖSO'NUN KONTROLÜNDE

  Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) kontrolündeki köyde ÖSO askerleri 24 saat nöbet tutuyor. Çevredeki bazı yerleşim yerlerinden halen çatışma seslerinin geldiği köyde ÖSO askerleri köylülerin geride bıraktığı eşyaların korunması noktasında da azami gayret gösteriyor.

  Afrin'in köyünde sevinç gözyaşları  VİDEO

  Afrin in köyünde sevinç gözyaşları #2

  KÖYDE SEVİNÇ GÖZYAŞLARI

  Köye, ÖSO güçlerinin denetiminin ardından çevredeki diğer köylerden de göçler başladı. AA ekibinin köyü görüntülediği sırada 5 çocuğuyla beraber bir traktörün kasasında köyüne dönen Ayşe Mahmud, köyü uzaktan gören bir mevkiye geldiğinde eline aldığı beyaz bir bez parçasını sallayarak topraklarına giriş yaptı.

  Afrin in köyünde sevinç gözyaşları #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir