Afyon'da şehit ağabeyine Aygün tepkisi

Afyon'da şehit ağabeyine Aygün tepkisi

Şehit ağabeyi Tunceli Milletvekili Aygün'ün kaçırılmasını Kılıçdaroğlu'na sordu. "Bu adamın kaçırılışı baştan danışıklı dövüş, ben inanmıyorum" diyen şehit ağabeyine Kılıçdaroğlu cevap vermedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar'ın Emirdağ İlçesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Bir kahvehanede çay içen Kılıçdaroğlu, ilçeden ayrılmak üzere seçim otobüsüne binerken kendisine seslenen bir şehit ağabeyi ile ayaküstü sohbet etti.

HÜSEYİN AYGÜN'Ü HALA YANINDA TUTACAK MISIN?

Şehit ağabeyi Bekir Şahan, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün PKK'lılar tarafından kaçırılması olayını yorumlamasını istedi. "Hüseyin Aygün Bey'i hala yanınızda tutacak mısınız merak ediyorum?" şeklindeki şehit ağabeyi Şahan'ın sorusununa Kılıçdaroğlu, "Bak kardeşim seninle eğri oturup doğru konuşalım. Hüseyin Aygün ne söyledi" diye soru ile cevap verdi. Şehit ağabeyinin "Ne söylemedi ki dağdakiler bizim kardeşlerimizin iyi insanlar gibi sözleri var" demesi üzerine, Kılıçdaroğlu'na yanında bulunan partililer cevap verdirtmedi.

Kılıçdaroğlu'nun yanından uzaklaştığını gören şehit ağabeyi Şahan, "Kaçırmadılar efendim. Bu adamın kaçırılışı baştan danışıklı dövüş ben inanmıyorum" diye sitem etti. Kılıçdaroğlu ise sözün üzerine yoluna devam etti.

KILIÇDAROĞLU ÖZELEŞTİRİ YAPTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti içindeki kavgalarla ilgili olarak, "Bizim CHP'nin kötü bir hastalığı var. Herkes birbirinin açığını kollamaya çalışıyor. Yeni bir anlayışı egemen kılmaya çalışıyorum. Sevgiyi ve hoşgörüyü partide egemen kılmaya çalışıyorum" dedi.