Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
408.212
1.28%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  Ağrı'da PKK'ya karşı hendekle önlem alındı

  Ağrı'da PKK'ya karşı hendekle önlem alındı

  Ağrı'da terör örgütü PKK'nın bombalı saldırılarından dolayı Korhan Yaylası yolunda, hendekli önlem alındı.
  • Ajanslar
  • 22.08.2015 - 18:19

  Ağrı'da bulunan Korhan Yaylası'na, gasp ettikleri 4 otomobille giden PKK’lı teröristlerin yeni bombalı intihar eylemleri hazırlığında olduğu duyumları üzerine harekete geçildi.

  Son olarak gasp ettikleri doğalgaz (LNG) yüklü tankeri gasp ederek Suveren Jandarma Karakolu’na intihar saldırısında bulunmayı planlayan PKK’nın oyununu, Edirneli kahraman tanker şoförü Turan Mutlu Gün, el frenini çekip önledi.

  Ağrı da PKK ya karşı hendekle önlem alındı #1

  HENDEKLE ÖNLEM ALINDI

  Benzer saldırılar planlayan terör örgütünün hazırlıklar yaptığını tespit eden istihbarat birimlerinin bilgi vermesi üzerine dün Korhan Yaylası’na çıkan yola büyük bir hendek kazıldı.

  Ağrı da PKK ya karşı hendekle önlem alındı #2

  BELEDİYE HENDEĞİ KAPATMAK İSTEDİ

  Güvenlik nedeniyle açılan hendeği kapatmak için Iğdır Belediyesi tarafından Karhan Yaylası’na gönderilen iş makinesinin gitmesine izin verilmedi.

  Korhan Yaylası’nda bulunan Jandarma Karakolu yakınındaki hendeğin güvenlik önlemleri kapsamında kazıldığına dikkati çeken Vali Vekili Mevlüt Özmen, halkın can ve mal güvenliğini korumak için her türlü önlemi almaya devam edeceklerini söyledi.

  Ağrı da PKK ya karşı hendekle önlem alındı #3

  PKK YAYLA YOLUNDA 15 EYLEM GERÇEKLEŞTİRDİ

  Vali Vekili Özmen, şunları söyledi: "PKK’lılar, Korhan Yaylası yolunu kullanarak 15 eylem gerçekleştirdi. Geçenlerde sağ olarak yakalanan 3 PKK’lı, bu yola bombalı tuzaklar kurulduğunu bildirdi. Iğdır- Doğubayazıt karayolunda teröristler, 4 otomobili Korhan Yaylası’na götürdü. Yine aldığımız istihbarat bilgilerine göre, bunlara bomba yükleyecek ve intihar saldırılarında kullanacak. Biz de bu nedenle karayolunu hendek kazarak ulaşıma kapattık. Yol ulaşıma açılmayacak, doldursalar bile yeniden kazacağız. Ayrıca, PKK’nın hedefinde olan ve tankerli saldırıdan kahraman tanker şoförü sayesinde kurulan Suveren Jandarma Karakolunun önünü demir bariyerlerle kapattık."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir