Euro
15.3600
0.17%
Dolar
13.4444
0.05%
Altın
786.9870
0.11%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
574.803
-1.20%
6ºC
İstanbul
Hafif yağmur 6 C

  Davutoğlu: Demirtaş'la görüşürken KCK savaş talimat verdi

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, yaşanan terör olaylarıyla ilgili gündeme dair açıklamalar yaptı.
  • Ajanslar
  • 02.08.2015 - 13:01
  Davutoğlu: Demirtaş'la görüşürken KCK savaş talimat verdi

  Davutoğlu: Demirtaş la görüşürken KCK savaş talimat verdi #1

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, sivil toplum kuruluşlarıyla terör buluşmasına önemli açıklamalarda bulundu.

  Demirtaş'ın açıklamalarından satırbaşları;

  "Bütün acılara aynı prensiple yaklaşıyoruz. Barıştan bahsedenler Ceylanpınar'da iki polisimiz şehit edilmişken herhangi bir kınamada bulunmadı. Bazı aydınlar iki polis için böyle bir operasyona değer miydi dediler. Biz toplumun vicdanını temsil etmeye devam edeceğiz. Ortak aklımız bize şunu söylüyor: etrafımızda ateş çemberi varken ortak aklımız bize silahları bırakmamızı söylüyor. Ortak akıl bakımında bakıldığında terörün arkasında ortak akılı yok salan bir zihniyet var."

  "İLK MÜLTECİLER DEAŞ'TAN KAÇARAK GELMEDİ"

  "Çok efsaneleştirilmesi anlamında söylüyorum, Rojova, Kobani'de PKK'nın olduğu yerde başka bir Kürt hareketinin olmasına dahi izin vermediler. İlk mülteciler DEAŞ'tan kaçarak gelmedi, oradaki baskılardan kaçarak geldi. Bunu da Irak Kürt bölgesi yöneticilerine sorunuz. Mesele Kürt sorunu değil. Sadece ben bilirim diye, aynı 12 Eylül'de Türkler için en iyisini ben bilirim diyen paralelliktir."

  "ŞİMDİ BİZİ SUÇLUYORLAR"

  "TBMM'ye büyük zafer psikolojisi içinde 80 vekil gönderdikten sonra, bu 80 vekilin dönüp Kandil'e doğru, artık silahları indirin, tehditlerinize son verin deme kararlılığını gösterebildiler mi? Şimdi çatışmasızlığı sona erdirmekle bizi suçluyorlar."

  "DEMİRTAŞ İLE GÖRÜŞÜRKEN..."

  "15 Temmuz'da ben Demirtaş ile görüşürken aynı saatlerde, KCK sözde halk savaşını başlatma talimatını verdi. 19 Temmuz, Suruç'tan bir gün önce Cemil Bayık açıklama yaptı, 'Silahlanın ve halk savaşına hazır olun' diye. Kim adına, hangi savaşı başlatıyorsunuz? Size kim talimat verdi? Nereden talimat aldınız? Şimdi herkesin bu ortak akıl üretme anlamında, son 13 yıl içinde aldığımız mesafelere tekrar tekrar bakmasını rica ediyorum."


  Görüş Bildir