Ahmet Davutoğlu: En iyi kamuoyu yoklaması meydanlardır

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bingöl ve Elazığ mitinglerinden Ankara’ya dönerken uçakta gazetecilere gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Son zamanlarda ortaya atılan Ak Parti'nin oylarının düşmesi iddialarını değerlendiren Davutoğlu, en iyi kamuoyu yoklamasının meydanlar olduğunu söyledi.

"2002'DE AK PARTİ YÜKSELİRKEN"

Mitinglere insanları zorla getirmediklerini, insanların kendi istekleriyle mitinglere geldiğini söyleyen Davutoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü;  "2002’de AK Parti yükselirken, Genç Parti vardı, onu parlatmaya çalıştılar. 2007’de Erkan Mumcu ayrılmıştı, DP tekrar kurulmaya çalışıldı, o parlatıldı. 2011’de CHP’de Baykal gitti, Kılıçdaroğlu geldi, CHP parlatılmaya çalışıldı.

"NİĞDE'DE İKİ RESMİ YAN YANA KOYUN"

Bu seçimde de HDP üzerinden, CHP’yi de HDP ile parlatmaya çalışıyorlar. Buna rağmen bakın Niğde’ye Kılıçdaroğlu gitti, iki gün sonra ben gittim, iki resmi yan yana koyun. Ben bugün Elazığ’daydım, yarın Demirtaş gelecek, yine iki resmi yan yana koyun. Ben Çankırı’daydım, Bahçeli de Çankırı’ya gitti, resimleri yan yana koyun, coşkuyu yan yana koyun.

"ANKETLERDE DÜŞME YOK"

Anketlerde bize intikal eden bir düşme de zaten yok. Şu an 22’nci mitingimi yapıyorum, Bahçeli’nin 3 veya 4’üncü, Kılıçdaroğlu’nun belki 10’uncu bilemiyorum. Toplam bütün muhalefet kadar miting yaptık, hiçbir mitingimiz vasat bile değil. "

AK Parti ve CHP'nin Niğde mitingi karşılaştırması haberi

Ahmet Davutoğlu: En iyi kamuoyu yoklaması meydanlardır