Petrol
109.6
-1.07%
Euro
17.0665
0.18%
Dolar
15.9838
0.37%
Altın
952.8
0.42%
Borsa
2381
0.00%
Bitcoin
474.616
-2.53%
16ºC
İstanbul
Güneşli 16 C
  Ahmet Davutoğlu hüngür hüngür ağladı

  Ahmet Davutoğlu hüngür hüngür ağladı

  Gazze'yi ziyaret eden Ahmet Davutoğlu gördüğü manzara karşısında gözyaşlarına hakim olamadı.
  • 20.11.2012 - 18:55

  Ahmet Davutoğlu hüngür hüngür ağladı #1

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil el-Arabi ve Arap Birliği üye ülkelerinin dışişleri bakanları, İsrail saldırılarında yaralanan Filistinlileri hastanede ziyaret etti.

  Ahmet Davutoğlu hüngür hüngür ağladı

  SEVGİ GÖSTERİSİYLE KARŞILANDI

  Gazze'deki ziyaretini sürdüren dışişleri bakanları heyeti, Filistin Başbakanı İsmail Haniye ile İsrail saldırılarında yaralanan çok sayıda Filistinlinin tedavi gördüğü Şifa Hastanesi'ne geldi. Hastane önünde toplanan kalabalık Filistinli gurubun sevgi gösterisiyle karşılaşan Davutoğlu, hastanedeki yaralıları ziyaret ederek, sağlık durumlarıyla ilgili bilgi aldı. Heyetin hastane ziyareti sırasında, İsrail'in savaş uçaklarıyla saldırısında yaralılar hastaneye getirilmeye devam etti. Davutoğlu, yaralı Filistinlileri görünce gözyaşlarına hakim olamadı.

  Ahmet Davutoğlu hüngür hüngür ağladı #2

  DAVUTOĞLU: SİZİ TERKETMEYECEĞİZ

  Davutoğlu, Gazze'deki temasları kapsamında İsrail uçaklarının vurduğu Ed-Delu ailesinin yakınlarını ziyaret ederek, saldırıdan sağ kurtulan ailenin tek ferdi Cemal Delu'ya Türkiye halkının ve hükümetinin taziyelerini iletti. Ahmet Davutoğlu, Cemal Delu ile yaptığı sohbette, "Sizin yaranız, 75 milyon Türkiye'nin yarasıdır. Biz sizi terk etmeyeceğiz. Özgürlüğüne ulaşıncaya dek Filistin halkının yanında olacağız" dedi. Cemal Delu ise Davutoğlu'nun Gazze ziyaretinden mutlu olduğunu belirterek, Türkiye'nin bu yöndeki çabalarını "bir şeref olarak kabul ettiklerini" söyledi.

  Ahmet Davutoğlu hüngür hüngür ağladı #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir