Euro
15.5713
0.23%
Dolar
13.7876
0.5%
Altın
789.68
0.4%
Borsa
1.927
0.89%
Bitcoin
705.012
-3.53%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C
  Davutoğlu'ndan Konya'da yol müjdesi İZLE

  Davutoğlu'ndan Konya'da yol müjdesi İZLE

  Başbakan Ahmet Davutoğlu Konya'da halka seslendi. Başbakan Konyalılar'a bir de yol müjdesi verdi.
  • 07.09.2014 - 14:10

  Davutoğlu ndan Konya da yol müjdesi İZLE #1

  Başbakan Davutoğlu, Konya'da yaptığı ziyaretler kapsamında bir konuşma yaptı. Davutoğlu burada yaptığı konuşmada helikopterle inceleme yaptıklarını ve 5 saat süren Konya Alanya arasını 2 saate düşürecek projenin hemen başlayacağını müjdeledi.

  KONYA'DAN TAŞKENT'E DUBLE ÇİFT BÖLÜNMÜŞ YOL OLACAK

  Davutoğlu ayrıca ortalama 3-4 saat süren Konya Taşkent arasını da 1 saate indireceklerini duyurdu.

  Davutoğlu Konya-Taşkent yolu için şunları söyledi: Konya-Taşkent arası 3 buçuk 4 saatti. Viyadükle köprüyle geçeceğiz. 1,2 kilometrelik bir viyadükle iki köprüyü birbirine bağlanacak. Konya'da Taşkent'e ve ötesine duble çift bölünmüş yol olacak ve yol 1 saate inecek.

  İşte Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

  -Maalesef dün gece 10 kardeşimizi, işçimizi İstanbul'da kaybettik. O sebeple bu coşkuyu diğer unsurlarla takviye etmeme talimatı verdim.

  -2009'da Bakan olarak geldiğimde Torosların Bakanı diye karşıladınız. Allah sizden razı olsun.

  -Ülkenin kaderiyle oynandığı bir yıldan sonra yine bağrınıza bastınız. Şimdi aynı 2009'da bu dağları ziyaret eden ilk bakanı olduğum gibi buraları ziyaret eden ilk Başbakanı olma onurunu da yaşadım.

  -Yeni bir yola çıkıyoruz. Dün güvenoyu alma onurunu yaşadıktan sonra yaptığım ilk iş sizin huzurunuza gelmek oldu. Doğdumuz topraklara borcumuz var o borcu ödemek için gece gündüz çalışacağız. Siz bize emanet ettiniz hiç bir namerte bu emaneti çiğnetmeyiz. Bu emanet İstiklal emanetidir.

  -Türkiye'nin kaderi değişiyor. Bizi çok güzel karşıladınız. Bu arada Sayın Cumhurbaşkanımızın da selamı var.

  - Bugün başka bir müjde daha vermek istiyorum. Gelirken helikopterle geldik. Sizin Başbakanınız olarak geldiğim bugün şu müjdeyi vermek istiyorum;

  Davutoğlu: Konya-Alanya arası 2 saate inecek - İZLE

  KONYA ALANYA ARASI 2 SAATE İNECEK

  Konya-Alanya arasındaki yol bölünmüş yol olacak, çift yönlü yol olacak. Şimdi arabalar oralardan geçerken artık bu zorlukları çekmeyecek. Konya-Alanya arası şimdi 2 saate inecek.

  - Bize iyi ve kötü günden her zaman destek olmuş, zor günlerimizde bizim için secdeye kapanıp niyazda bulunan Konyalılara hizmet olsun diye yapıyoruz.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir