Petrol
109.2
-0.07%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
472.329
-3.01%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Ahmet Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, TRT'de katıldığı canlı yayında CHP ile gerçekleştirdikleri koalisyon görüşmeleriyle ilgili soruları yanıtladı.
  • 14.08.2015 - 20:19
  Ahmet Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

  Davutoğlu koalisyon kurulmasıyla ilgili gayret gösterdiklerini belirterek "Sayın Kılıçdaroğlu ile ilk görüşmemizde yöntem konusunda mutabık kaldık. 7 Haziran'dan itibaren baksınlar en az erken seçim diyen lider benim" dedi.

  Ahmet Davutoğlu ndan önemli açıklamalar #1

  DERİN GÖRÜŞ AYRILIKLARI VARDI

  Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasında öne çıkan satır başları şöyle:

  Biz 12 yıllık kazanımları sürdürebileceğimiz bir koalisyon istiyorduk. Derin görüş ayrılıkları vardı. Biz görüşmelerde seçim odaklı bir reform hükümeti üzerinde durduk.

  CHP ile görüşmeler bir kazançtır. Haziran'dan itibaren baksınlar en az erken seçim diyen lider benim. Millet bize bir görev verdi. Millet bize, Seni en büyük parti yapıyorum ülkeyi önemli ölçüde yönetme gücünü sana veriyorum ama bu sefer geçmiş 12 yıl gibi değil bir ortaklık kurarak bunu yap dedi.

  Ahmet Davutoğlu ndan önemli açıklamalar #2

  ASLA OLMAZ DİYENLERLE GÖRÜŞTÜM

  AK Parti ile asla olmaz diyenle de görüştüm. Cumhurbaşkanı ile benim aramda görüş ayrılığı varmış gibi tezviratlar yapılıyor. Önemli olan doğru olanı yapmak. Bu tür süreçler bir testtir. 7 Haziran'dan itibaren ne söylediysem onu yaptım. Sayın Kılıçdaroğlu ile görüşmek şuan için gündemimizde yok. Ama şu konuda mutabık kaldık: Görüşülmesi gereken durumlarda ya arkadaşlarımızla yada benimle görüşebiliriz.

  BAHÇELİ'YE YANIT

  CHP ile AK Parti hükümet kursun diyor Sayın Bahçeli. Bırakın ona biz karar verelim. CHP ile bir koalisyon görüşmesi yapmanın şu anda ihtimali yoktur. Saygı görmek isteyen saygı gösterecek. Açıklamaları talihsiz bulmuşumdur. Ben en başta verdiğim söze sadık kaldım, kalacağım. Erken seçim niyetimiz olsa neden bu kadar çaba sarfedelim.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir