Euro
10.1345
-0.26%
Dolar
8.6356
-0.34%
Altın
489.09
-0.51%
Borsa
1.404
0.84%
Bitcoin
373.920
-6.15%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C

  Ahmet Davutoğlu'nun Gazze'deki açıklamaları

  Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Gazze'de düzenlenen basın toplantısında konuştu.
  • 20.11.2012 - 16:07
  Ahmet Davutoğlu'nun Gazze'deki açıklamaları

  Ahmet Davutoğlu nun Gazze deki açıklamaları #1

  Arap Birliği Dışişleri Bakanları'nın Gazze ziyaretinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, srail saldırılarına derhal son vermelidir" dedi. Davutoğlu'nun bu açıklamaları sırasında Ramallah'ta Filistinliler İsrail askerleriyle çatışıyordu.

  Konuşmasına "Size cumhurbaşkanımız sayın Gül ve başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını getirdim." sözleriyle başlayan Davutoğu, "Allah ve bütün Filistin şahit olsun ki bu mücadelede asla yalnız olmayacaksınız. Acılarınız acılarımızdır kaderiniz kaderimizdir" diye konuştu.

  DAVUTOĞLU'NUN GAZZE'DEKİ  AÇIKLAMALARI

  Ahmet Davutoğlu nun Gazze deki açıklamaları #2

  AHMET DAVUTOĞLU GAZZE'YE GİTTİ

  Ahmet Davutoğlu, şunları söyledi:

  "Dünyaya seslenmek istiyorum.. Sizler İsrail'in bu zulmünü meşru gösterecek açıklamalarda bulunabilirsiniz, ancak tarih ve insanlık bu durumu asla affetmeyecektir. Bilin ki Arap Dünyası, biz Türkler bu haksızlığa karşı omuz omuza durmaya devam edeceğiz. İsrail Gazze saldırılarını derhal durdurmalı ve Gazze üzerindeki ambargoyu derhal kaldırmalı. Gazze'nin açık hapishaneye dönüştürülmesine izin verilmelidir. Buradan da Mavi Marmara şehitlerine selam olsun diyorum.

  Biz bu ablukanın kalkmasına kadar omuz omuza mücadele etmeye devam edeceğiz. Karanlığın en yoğun olduğu an sabahın en yakın olduğu andır. Sabah yakındır. Özgür günlere uyanacağımız günlerde görüşmek üzere sizleri Allah'a emanet ediyorum.."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir