Ahmet Davutoğlu'nun Gazze'deki açıklamaları

Ahmet Davutoğlu'nun Gazze'deki açıklamaları

Arap Birliği Dışişleri Bakanları'nın Gazze ziyaretinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, srail saldırılarına derhal son vermelidir" dedi. Davutoğlu'nun bu açıklamaları sırasında Ramallah'ta Filistinliler İsrail askerleriyle çatışıyordu.

Konuşmasına "Size cumhurbaşkanımız sayın Gül ve başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını getirdim." sözleriyle başlayan Davutoğu, "Allah ve bütün Filistin şahit olsun ki bu mücadelede asla yalnız olmayacaksınız. Acılarınız acılarımızdır kaderiniz kaderimizdir" diye konuştu.

DAVUTOĞLU'NUN GAZZE'DEKİ AÇIKLAMALARI

Ahmet Davutoğlu'nun Gazze'deki açıklamaları

AHMET DAVUTOĞLU GAZZE'YE GİTTİ

Ahmet Davutoğlu, şunları söyledi:

"Dünyaya seslenmek istiyorum.. Sizler İsrail'in bu zulmünü meşru gösterecek açıklamalarda bulunabilirsiniz, ancak tarih ve insanlık bu durumu asla affetmeyecektir. Bilin ki Arap Dünyası, biz Türkler bu haksızlığa karşı omuz omuza durmaya devam edeceğiz. İsrail Gazze saldırılarını derhal durdurmalı ve Gazze üzerindeki ambargoyu derhal kaldırmalı. Gazze'nin açık hapishaneye dönüştürülmesine izin verilmelidir. Buradan da Mavi Marmara şehitlerine selam olsun diyorum.

Biz bu ablukanın kalkmasına kadar omuz omuza mücadele etmeye devam edeceğiz. Karanlığın en yoğun olduğu an sabahın en yakın olduğu andır. Sabah yakındır. Özgür günlere uyanacağımız günlerde görüşmek üzere sizleri Allah'a emanet ediyorum.."