Euro
9.4762
0.31%
Dolar
7.813
0.53%
Altın
461.42
0.24%
Borsa
1.331
0%
Bitcoin
149.122
1.03%
14ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 14 C

  Ahmet Necdet Sezer'in kızları işten çıkartıldı

  Umut Oran 11. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in kızlarının işten çıkarılmasını TBMM'ye taşıdı.
  • 18.12.2012 - 11:53
  Ahmet Necdet Sezer'in kızları işten çıkartıldı

  Ahmet Necdet Sezer in kızları işten çıkartıldı #1

  10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in kızları Ebru Akbatur ve Zeynep Kısacıkoğlu'nun, çalıştıkları Eximbank'ta işten çıkarıldıkları ortaya çıktı.

  Konuyu, soru önergesiyle Meclis'e taşıyan CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan 'a, "Cumhurbaşkanı'nın çocukları olmaları aleyhlerine karar çıkmasına, ayrımcılığa tabi tutulmalarına mı yol açtı?" diye sordu. Oran, konuya ilişkin olarak TBMM'ye soru önergesi verdi.

  Eximbank yönetiminin gereksiz lüks harcamalarının bulunduğu iddialarının da yer aldığı soru önergesinde, Oran'ın Babacan'a yönelttiği sorular şöyle:

  *"Sezer'in çocukları olmaları aleyhte durum mu yarattı?

  *Eximbank'ta uzun yıllardır çalışan Türkiye Cumhuriyeti 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in kızları Ebru Akbatur ve Zeynep Kısacıkoğlu'nun sözleşmeleri, niçin yenilenmeyerek iş akitleri feshedildi?

  *Ebru Akbatur ve Zeynep Kısacıkoğlu'nun, ailevi gerekçelerle İstanbul'a gelemeyecekleri yönündeki mazeretleri niçin kabul edilmedi?

  *Bu iki personelin, 10. Cumhurbaşkanı'nın çocukları olmaları aleyhlerine karar çıkmasına, ayrımcılığa tabi tutulmalarına mı yol açmıştır?

  *Eximbank'ın İstanbul'a taşınması nedeniyle 36 personelin iş akitlerinin feshedildiği doğru mudur, bu sayı kaçtır, isimleri, görevleri nelerdir, akitleri hangi tarihte feshedildi?

  *Eximbank, hangi tarihte tam olarak İstanbul'a taşınmıştır, söz konusu personelin iş akitleri niçin bu tarihten önce feshedildi?

  *Taşınma için neden eğitim yılının ortası beklenerek aileler mağdur edildi?

  *Bu kadar lüks harcamanın yapıldığı Eximbank'ta, 10. Cumhurbaşkanı'nın uzun zaman hizmet etmiş 2 çocuğunun işsiz bırakılması kurum politikasına ve kamu vicdanına uygun mudur?"

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir