Dolar
6.7923
0.2968%
Euro
7.4778
0.2412%
Altın
1719.3
0.5885%
Borsa
105930.07
0.9304%
G. Altın
375.359
0.804%
Bitcoin
62025.83
-0.2887%
16ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 16 C
  AK Parti büyük İstanbul mitingi

  AK Parti büyük İstanbul mitingi

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Yenikapı'da bir araya gelen binlerce kişiye hitap etti.
  • Haber Merkezi
  • 25.10.2015 - 15:48

  AK Parti büyük İstanbul mitingi

  İstanbul, 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri öncesinde bir kez daha AK Parti’nin birlik ve kardeşlik buluşmasına ev sahipliği yaptı. Başbakan Davutoğlu, AK Parti mitinginde yaptığı konuşmasında MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye yüklendi:

  BAHÇELİ'YE HANGİ DİLDE EVET DEDİRECEĞİZ?

  "Sayın Bahçeli'nin evet dediğini duydunuz mu? Ya bir kere de Allah aşkına milletin 'Hayır'ı için Evet de. Ne teklif götürdüysek Hayır dedi. Peki ne yapar Bahçeli, köşesinde oturur, terörle mücadele diye başkasına görev verir. Benim bildiğim MHP'liler devletini korur. Ona birinin Evet demeyi öğretmesi lazım da hangi dilde öğreteceğiz bilmiyorum. Milletin lugatını unutan, evet diyebilir mi millete.

  AK Partililer yeni kapıya akın etti VİDEO

  O ÇANTAYI BİZİM YANIMIZDA NİYE AÇMADIN?

  Taban koalisyon istiyordu. MHP tabanından olumlu mesajlara rağmen reddetti. Söze gelince, kimse ondan daha fazla bağıramıyor. Yine hakaretler küfürler iftiralar atmış. Siyasi nezaketten nasibini almamış. Bayramlık ağzını her açtığında öfke kusuyor. Ya bir kere de tebessüm et. Sayın Bahçeli, o televizyon ekranlarında açtığın çantayı, bizim yanımızda niye açıp da okumadın?

  SORUMLULUK ALMAKTAN KAÇTI

  Siyasi parti demek sorumluluk almak demektir. Bahçeli sorumluluk almaktan kaçtı. Bahçeli daha 4 yıl önce partisinin üzerinde ameliyat yapmaya çalışanlara, bugün selam duruyor. Sayın Bahçeli, o televizyonlarda açtığın çantayı bizim yanımızda niye açmadın? Ama gel beraber terörle beraber mücadele edelim dediğimizde kaçacak delik ararlar.

  Başbakan Davutoğlu: Puslu havada çakallar ortaya çıkar VİDEO

  PUSLU HAVADA ÇAKALLAR ORTAYA ÇIKAR

  İşte puslu havada çakallar ortaya çıkar. Bahçeli ülkenin en çok ihtiyaç duyduğu anda sorumluluktan kaçtı. Böyle bir günde elini taşın altına koymayacaksan ne zaman koyacaksın. "

  Davutoğlu'nun konuşmalarının satır başları:

  "AZİZ İSTANBUL"

  "Aziz İstanbul. Haydi Bismillah diyerek yola çıkmaya hazır şehrim. Sizleri sevgiyle muhabbetle selamlıyorum. Türkiye'nin Doğusu, Batısı, Güney, Kuzeyi burada. Birileri bu meydanda toplanan kardeşlerimizi ayrıştırma hesapları yapabilir, ancak burada İstanbullular olarak bulunuyoruz.

  İSTANBUL BİZE FATİH SULTAN MEHMET'İN MİRASI

  İstanbul'u bize Hazreti Peygamberimiz müjdeledi Fatih Sultan Mehmet'in mirası oldu. AK Parti hareketinin tohumu burada atıldı İstanbul Türkiye'nin kalbidir. İstanbul kıtaların düğüm noktasıdır. Anadolu'nun her bir köşesi burada.

  ŞEHİTLER İÇİN FATİHA

  7 Haziran'dan bu yana milletimiz bir kere daha terörle imtihan ediliyor. Askerlerimiz, polislerimiz, sivil vatandaşlarımız katledildiler. Allah'tan rahmet diliyorum. Şehitlerimiz için bir Fatiha okuma ricasında bulunuyorum.

  AĞAÇ BAHANESİYLE GEZİ OLAYLARINI BAŞLATTILAR

  İnsanlıkdışı saldırıların hedefi Türkiye'dir, kardeşliğimizdir. 13 yıldır devam eden huzur ve istikrarı ortadan kaldırmak için yapılıyor. Türkiye 13 yıldır projelerimiz ve desteğinizle şaha kalktı. Rant kapıları bir bir kapananlar Türkiye'nin zenginleşmesini istemediler. Şimdi o tuzakları bir bir anlatmak istiyorum. Cumhuriyet tarihinin en bereketli baharı yaşanırken, birileri devreye girdi ve ağaç bahanesiyle Gezi olaylarını başlattılar.

  SOKAKLARIMIZI YAKTILAR YIKTILAR, BİZ DİMDİK DURDUK

  Gençlerimizin hassasiyetlerini kullanarak araya teröristleri soktular. Sokaklarımızı yaktılar yıktılar. Biz dimdik durduk. Biz bunlara boyun eğdik mi? Şimdi tehdit edenlere boyun eğer miyiz biz?

  GEZİ OLMADI, 17/25 ARALIK'TA DENEDİLER

  Gezide başaramadıklarını 17/25 Aralık'ta denediler... Biz Atlantik ötesinden, dağlardan gelen seslere karşı milletimizin sesine döndük. Siz bize inandınız. Bağrınızdan çıkan AK Parti kadrolarına destek verdiniz. Allah sizden razı olsun.

  ÇOCUK KATLETMEK Mİ BARIŞ?

  Başbakanımız Cumhurbaşkanı olunca, bu Eş Başkan çıkıp 'Katil devlet' sloganıyla herkesi sokağa döktü. Kan akıttı. Barıştan bahsediyorlar, hendek kazarak mı, çocuk katlederek mi barış getireceksiniz. Yapılan oyunun, kurulan tuzağın farkında mısınız? Bu tuzakları başlarına çalacak mıyız? Hz.Hüseyin'in yolunu mazlumlara sahip çıkacak yolunu aydınlatmaya devam edecek miyiz?

  NİŞANTAŞI'NDAN KANDİL'E  KÖPRÜLER KURUYORLAR

  Nişantaşı'ndan Kandil'e köprüler kuruyorlar. Biz gönül köprüleri kuruyoruz. Katilden barış güvercini olur mu? Sonra da iki kelimelerinden biri barış. Pusu kurarak mı bunlar barışı inşa edecek? Bunların ikiyüzlülüğünü görüyor musunuz? Kurulan tuzağın farkında mısınız? Bu tuzakları boşa çıkaracak mıyız? Bu tuzakları başlarında çalacak mıyız? Bütün bunlar için haydi bismillah diyecek miyiz? Teröre asla izin vermeyeceğiz. Terör sona erinceye kadar kararlı şekilde mücadele edeceğiz. 7 Haziran'dan sonra ülkede kaos ortamı çıkarırız zannettiler. Biz bunlara meydanı bırakır mıyız?

  MİLLET HERKESE NOTUNU VERECEK

  Türkiye'de 7 Haziran'dan sonra 4 farklı siyasi yaklaşım ortaya koydu. Biz AK Parti olarak birlik siyaseti dedik. AK Parti balkonundan sesledim. Sen ne dersen başımızın üzerinde dedim. Kimseye oyun oynatma fırsatı vermeyiz dedik. Birlik dedik, uzlaşma dedik. Biz 7 Haziran'dan bu yana boşluk olmasına izin verdik mi? Elimizi taşın altına koymaktan tereddüt ettik mi? CHP ne yaptı? Daha ilk gün çıktı dedi ki, biz blokuz dedi.

  CHP, MHP, HDP BLOK SİYASETİ DEDİ

  CHP, MHP, HDP. Blok siyaseti dedi, AK Parti'yi dışlayacağayız dediler. Yüzde 41 oyu olan partiyi dışlamak mümkün mü? Olmadı. Neden olmadı, Meclis Başkanlığı'nda dimdik duran 258 kardeşimiz blok siyaseti olmayacağını gösterdi. Yaptığımız her teklife 'hayır' diyecek Bahçeli, siyaseti kilitleyecek, terörle mücadelede bizi yalnız bırakıp sonra da milletten oy isteyecek. Allah aşkına millet ona inanır mı, zor zamanda elini taşın altına koymayana, millet bir daha emanet verir mi? Vermeyecek.

  MİLLETİMİZ SENİN NOTUNU VERDİ

  Geçti o günler Sayın Bahçeli. Milletimiz senin notunu verdi. Bu millet sizi bilmiyor, sizin yapmadıklarınızı anlamıyor mu sanıyorsunuz? Millet her şeyi görüyor, her şeyi biliyor. Hiç şüpheniz olmasın. 1 Kasım'da da millet herkese notunu verecek inşallah. HDP kadar samimiyetsiz bir siyasi oluşum daha gelmemiştir. Bu partinin yöneticileri, temsilcileri mütemadiyen yalan söylüyorlar, milletin zekasına hakaret ediyorlar. 'Türkiye partisi olduk, oluyoruz, olacağız' diyerek millete şirin görünmek istiyorlar sonra da Türkiye üzerinde operasyon yapan dış mihrakların terör oyununa alet oluyorlar.

  REFORM ÜSTÜNE REFORM YAPIYORUZ

  Allah'ın izniyle 1 Kasım'da sizlerden emaneti alacak, tıpkı geçmişte yaptığımız gibi reform üstüne reform yapacağız. Özgürlükçü, katılımcı demokrasiyi esas alan, Türkiye'ye yakışan yepyeni bir anayasa yapacağız. Bütün meselelerin çözüm yerinin Meclis ve siyaset kurumu olduğunu, herkes bilecek ve hazmedecek."

  Görüş Bildir