Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
360.484
-1.19%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 23 C

  AK Parti Grup Başkanvekillerinden Kılıçdaroğlu'na tepki

  Erdoğan için "diktatör bozuntusu" sözlerini kullanan Kemal Kılıçdaroğlu'na AK Parti Grup Başkanvekilleri'nden sert bir cevap geldi.
  • 17.01.2016 - 14:10
  AK Parti Grup Başkanvekillerinden Kılıçdaroğlu'na tepki

  AK Parti Grup Başkanvekillerinden Kılıçdaroğlu na tepki #1

  AK Parti Grup Başkanvekillerinin imzasını taşıyan yazılı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun haddini aştığı ifade edildi.

  "UTANÇ VERİCİ İFADELER"

  İşte AK Parti Grubu'nun Kemal Kılıçdaroğlu'na cevabı: Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Partisinin Kurultayında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki siyasal eleştiriyle ilgisiz utanç verici ifadelerini, fütursuz söylemini esefle kınıyoruz.

  "BU HAKARETLER MİLLETE YAPILMIŞTIR"

  Tüm siyasilerin meşruiyetlerini borçlu oldukları halkın helal oylarıyla o makama gelmiş Sayın Cumhurbaşkanı’na yönelik bu saygısız ifadeler, sadece o makama değil, onu seçen ve bu yüzden onun tarafından temsil edilen milletimize karşı yapılmıştır. Sayın Kılıçdaroğlu, haddini aşarken gösterdiği kavrayış yoksunluğunun aynı zamanda milletimizin bir parçası olan CHP 'li seçmenlere karşı olduğunu da fark edemeyecek ölçüde bir kör noktada durmaktadır.

  NEFRET SİYASETİ İTİBAR GÖRMEZ

  Milleti siyaseten olmasa da toplumsal olarak kucaklayacak sorumlu bir söylem ve hizmet üretmek yerine, hakaret ve nefret ile siyaset yapmayı alışkanlık haline getirmiş zihniyet aziz milletimizden hiçbir zaman itibar görmemiştir, bundan sonra da görmeyecektir.

  TBMM AK Parti Grubu olarak, Milletimizin tercihlerini küçümseyerek, siyasi adaptan yoksun bir şekilde ülkemizi temsil eden en üst makama yönelik ucuz, bırakın nezaket söylemini, en temel insani değerlerinden dahi yoksun konuşma tavrını kınıyor ve bu köhnemiş siyasi zihniyetin takdirini her zaman bunu en güzel şekilde yapmış olan, karar ve iradesi alınması gereken derslerle dolu yüce milletimize bırakıyoruz.

  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

  TBMM AK PARTİ GRUP BAŞKANLIĞI

  NURETTİN CANİKLİ

  PROF. DR NACİ BOSTANCI

  İLKNUR İNCEÖZ

  BÜLENT TURAN

  PROF. DR COŞKUN ÇAKIR


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir