Euro
10.0165
-0.52%
Dolar
8.4134
-0.5%
Altın
495.01
-0.44%
Borsa
1.388
-0.28%
Bitcoin
333.746
-1.70%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C
  Emniyete ve AK Parti binasına saldıran 2. terörist öldürüldü

  Emniyete ve AK Parti binasına saldıran 2. terörist öldürüldü

  İstanbul' da Ak Parti ve Emniyet Müdürlüğü'ne saldırıyla ilgili olarak aranan DHKP-C li Bilgehan Karpat, vurularak yakalandı.
  • DHA
  • 22.01.2017 - 19:46

  İstanbul' da Ak Parti ve Emniyet Müdürlüğü'ne saldırıyla ilgili olarak aranan DHKP-C li Bilgehan Karpat, Tekirdağ' ın Muratlı ilçesi'nde polisin dur ihtarına uymayıp kaçtığı mesire alanında "teslim ol" çağırılarına silahla karşılık verince vurularak etkisiz hale getirildi.

  2. TERÖRİST ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ

  İstanbul'da Ak Parti İl Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü binalarına saldırıyı gerçekleştiren şüphelilerden biri olduğu belirtilen DHKP/C’li Bilgehan Karpat, Tekirdağ’ın Muratlı İlçesi’nde yaklaşık yarım saat süren çatışmanın ardından ölü olarak ele geçirildi.

  DUR İHTARINA UYMADI

  Tekirdağ’da yakalanan DHKP/C'li Şerif Turunç’un yanında olduğu ve sabahki operasyon sırasında otomobille kaçtığı belirlenen Bilgehan Karpat’ın Muratlı İlçesi’ne gittiği tespit edildi. Terörle Mücadele ekipleri, ilçede güvenlik tedbirlerini genişleterek arama başlattı.

  Araçla polisin ‘dur’ ihtarına uymayıp kaçan DHKP/C'li Karpat, daha sonra aracı bıraktı ve yaya olarak kaçmak istedi. Murat İlçesi’ndeki mesire alanına giden DHKP/C'li Bilgehan Karpat, etrafını saran polis ekiplerinin ‘teslim ol’ çağrısına silahla ateş ederek karşılık verdi. Çıkan çatışmada terörist Bilgehan Karpat ölü olarak ele geçirildi.

  Emniyete ve AK Parti binasına saldıran 2. terörist öldürüldü #1

  EMNİYET MÜDÜRÜ: ÇATIŞMA YARIM SAAT SÜRDÜ

  Olayla ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, teröristin ‘teslim ol’ çağrısına silahla karşılık verdiğini söyledi.

  Teröristin teslim olmamak için yarım saat çatıştığını kaydeden Aydın, “Şahıs Muratlı İlçesi’nde ekiplerimizin, dur ihtarına uymadı. Mesire alanında teslim ol çağrısına silahla karşılık verince çatışma çıktı. Olay yerine özel Harekat ekipleri ve TEM Şubesi ekipleri sevk edildi. Yaklaşık yarım saat süren çatışmanın ardından etkisiz hale getirildi. Bölgedeki metruk bir binada ele geçiren şahsa ait çanta bulundu. Olay yeri inceleme ekipleri, araştırmasını sürdürüyor” dedi.

  Emniyete ve AK Parti binasına saldıran 2. terörist öldürüldü #2

  Emniyete ve AK Parti binasına saldıran 2. terörist öldürüldü VİDEO

  Emniyete ve AK Parti binasına saldıran 2. terörist öldürüldü #3

  Emniyete ve AK Parti binasına saldıran 2. terörist öldürüldü #4

  GRİ LİSTEDE YER ALIYORDU

  Tekirdağ’da canlı olarak ele geçirilen DHKP/C'li Şerif Turunç gibi İçişleri Bakanlığı'nın arananlar sayfasındaki gri listede yer alan Tekirdağlı Bilgehan Karpat’ın yakalanması için 300 bin liraya kadar ödül koyulmuştu.

  Emniyete ve AK Parti binasına saldıran 2. terörist öldürüldü #5
  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir